Grindhouse: Machete (2007)

Podľa mňa Rodriguez veľmi dobre vie, akú PECKU hodil do traileru a robí si z nás fanúšikov srandu..Áno, tak to je... To sa naneho podobá. Škoda:D

Erin Brockovich (2000)

Hmm...Nie som fanúšik Robertsovej, ani ma nejakým spôsobom neočarila ako žena, ale je, resp bola veľmi pekná, má sexappeal a hlavne temperament... Svižná a pútava réžia, film solídne odsýpa, vyhýba sa vcelku vkusne presladeným klišé. Výkon Julie je výborný, ale rozhodne nie monuementálny a prelomový. Aaron Eckhart a Albert Finney ULTRA COOL. Dost mi to bodlo vidieť Eckharta aj v takejto roličke. A samozrejme, celé je to podfarbené filmovým hudobným mágom, a to nie nik iným, ako mistre miracle Newmanom. Oddychový film s výborným scenárom, plynúci ako dobre namazaný stroj, a NA VŠETKÝCH hercov v ňom sa pozerá príjemne. Ale cez to všetko pre niečo nemôžem dať 5.

Kmotr II (1974)

Bezchybný druhý diel pokračuje v stopách bezchybného prvého dielu... Al Pacino je nadherec definitívne mserujúci medzi elitu, ktorý navyše konečne dostáva kráľovský priestor.

Fenomén (1996)

Skutočne zaujímavý a dojímavý film, ktorý neskazil žiaden presladený a povrchný koniec, plný romantiky, napätia a inteligencie. Netradičný Travolta.

Kmotr (1972)

Klasika prežívajúca a prekračujúca dobu, dozrievajúca ako sicílske víno každým rokom k lepšiemu. Nezasadne prachom, nezasadne zabudnutím, toto je, dámy a páni, ikona, hlavný bod na časovej osi kinematografie. Je to konzervant hercov, ich výkonov, a exaktným prepisom inak geniálnej knihy. V hudbe poznáme Bacha, Straussa alebo Beethovena, vo filme máme Coppolu, Spielberga, Camerona...

Kanibalové (1980)

Najúchylnejšia snímka svetovej kinematografie? Kdeže... A pri tom to iba vizionársky (v medziach tohto filmu) dávkuje do diváka presne to, čo sa dnes vo veľkom vyžaduje. Explicitný sex, násilie a priam voyeristicky poňatý zmysel pre autentickosť a handcam. Nič nové pod slnkom 21. storočia, akurát, že v dobe vzniku bola spoločnosť menej otužilá a viac puritánska. Samozrejme, je to ťah na žalúdok zdravého človeka, ale z primárneho hľadiska si to zasluhuje uznanie hlavne pre tú odvahu a neurčitosť medzi tým, či to je, alebo nie je naozaj.

Zrůda (2003)

Geniálny film, s výborným výkonom Christiny Ricci, a DYCHBERÚCIM a absolútne všetky predsudky popierajúcim, silno autentickým výkonom e-x-c-e-l-e-n-t-n-e-j Charize Theron...Hviezdička navyše ža ženský výkon na režisérskej stoličke.

Nedodržený slib (2009)

Na slovenské pomery FANTASTICKY technicko-režisérsky zvládnutý film, ktorý mal neuveriteľnú atmosféru, pretláčali sa na povrch aj nejaké tie seriózne emócie, mal dostatok brutality a režisérskych vychytávok...Scény v Tatrách a pod Strečnom boli nádherné, výprava solídna a exteriéry musím vychvaľovať do nebies...Konečne si niekto uvedomil potenciál našej krajiny a jej bohatej a hlavne napínavej histórie. Herecké výkony sínusoídne, Samuel Spišák je na tých maximách... Hlboký skok vpred, popri ostatných potratoch, ktoré sa na niečo iba hrajú. Stále však cítiť absenciu finacii, ale to nevadí, pretože manželia Černý sú veľmi schopní producenti. Čo mi tak trošku prekážalo bola slabá dynamizácia deja, mohli sa s niektorými vecami vyhrať trošku viac, mali obrovský potenciál, a priznajme si, nezávisel od rozpočtu...Hudobný motív pekný, ale taktiež mohol byť akýmsi spôsobom viac pretlačený do popredia... Ale celkové hodnotenie - v rámci SR a otrasných projektov ako Panelák, Susedia, Kutiyl s.r.o. a podobne - veľké prekvapenie Len si treba uvedomiť, že v tom pomaranči, čo tak vehementne vytláčajú, ešte vždy nechávajú nejakú tu šťavu naviac...

Diamantoví psi (2007)

Nehorázna kravina s absolútne debilným strihom, avšak čo mi bolo sympatické bolo tak trošku realistické pôsobenie, štýl kameramana a samozrejme, Lundgren, ktorý na svoj vek vyzerá really good...Ale inak je to nehorázna blbosť.

Finty Dicka a Jane (2005)

Zdravá, príjemná a miestami aj vtipná lightovka, ktorá ničím neurazí, a dokonca na Jima sa celkom dobre aj pozerá... Tea Leoni je kočka na vyhľadanie, a Alec Baldwin sa úlohy zhostil taktiež solídne. Jednoducho zdravých 70 percent, pre niekoho možno aj viac...Takéto jednohubky vedia spríjemniť unudený večer.