Predátor: Evoluce (2018)

Na čytři to není, ale hodně lepší tři. Get to the choppas :-D

Bohemian Rhapsody (2018)

Mám rád filmy a mám rád Queen. A tohle je bohužel jen lehce podprůměrný snímek o geniální kapele. Horšími efekty už to Wembley zaplnit nešlo. Scénář? Proboha, vždyť to ani pořádně nenavazuje. Když by to vzniklo z produkce nějaký větší televize nebo netflixu, řekl bych, že se to povedlo. Ale od Singera bych čekal trochu víc.

Jack staví dům (2018)

Trier si natočil neuvěřitelně otravnou ptákovinu, kdy se sám stylizuje do Jacka a snaží se divákovi vnutit, že to všechno je přece umění a je to tak v pořádku. Politicko-ideologické zrůdy přirovná k největším umělcům, protože jejich odstrašující odkaz zůstává věčný. Sám to pak zároveň i popírá a jakoby se omlouvá a tvrdí, že za to skončí v pekle. Film se nedá pochválit, ani nepochválit, protože by se na obě reakce autor mohl zachovat slovy "já vám to ale ve filmu říkal". Narcismus level milion, vyznění žádný. Rád bych to viděl ještě jednou, ale počkám na directors cut, kterej bude o hodinu a půl kratší. Ne počkat, to by už nebylo umění.

Toni Erdmann (2016)

Neslo to poselství? Ano. Bavilo mě to? Moc ne. Vlastně jsem se zasmál snad akorát u toho chlupatýho obleku, ten bych chtěl taky nosit!

Kletba bratří Grimmů (2005)

Blbý. Blbě se pitvořící herci, blbý scény, blbej příběh, blbá česká produkce! Trpí to televizní estrádovostí a nějak vůbec nechápu, jak je možný, že Gilliam tohle natočil. Asi nejhorší studiovej zažitek. Velkorozpočtovej kameňák.

matka! (2017)

Svět je plnej ovcí, takže i sebelepší myšlenka nakonec skončí špatně, protože to většina nepochopí a překroutí. Ale jak by řekl Hugo Weaving, ideály nelze zastřelit, takže to budem zkoušet donekonečna dál. Jasně, pointu to nějakou má. Proč to ale musí mít dvě někonečný hodiny? Proč tam furt choděj potmě? Proč mě tam všichni tak serou? - za tuhle otázku tomu přidám jednu hvězdu, protože to bylo zřejmě cílem a povedlo se. Ale nebavilo mě to, chvíli mě napětí udrželo, ale když už to trvalo moc dlouho, tak jsem začal zívat a ten blázinec ve kterym to skončilo byl vyloženě k smíchu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Je krásný, že se u toho všichni rozbrečeli, nicméně musím připomenout, že to takhle bohužel nefunguje. Vězení plný sympaťáků, který jsou tam omylem a akorát tam přibyl další blbec, kterej... je tam omylem!!! Všichni se hrozně snažej myslet pozitivně, i když by tam měli smrdět do konce života, protože věděj, že se mravenčí prací třeba někomu zavděčí a dostanou ven - nebo? - že se nějak prohrabou. Asi nejbláhovější film z vězeňskýho prostředí, kterej vysírá s filmy jako Motýlek nebo Midnight Express, který se vězeňský prostředí pokusili aspoň trochu vykreslit (v rámci holywoodu). Ale jo, hlavně že jste si pobrečeli...

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Je to kvalitama rozporuplný, ale stejně to považuju za moc příjemnou serii. Slabší mi přijdou dějový linky na divokym západě, kdy jsem se trochu ztrácel a některé z postav nejsou pro příběh vyloženě nepostradatelné. V úvodní znělce se autor moc nepředřel a vykradl sám sebe. A popravdě, roztáhnout ne deset hodin špekulování nad tim, co je vlastně lidské vědomí, mi přijde trochu přestřelený. Na druhou stranu to ale odsejpá! Divákovu pozornost si udržuje neustálý přísun koz a mrtvol. Zde musim HBO pochválit za geniální marketingový tah. Hra o trůny je v průseru, protože se konce seriálu nedožije 99% postav a vzniká tak nesouvislý bordel. Westworld si robotíky opravuje a popravuje je znovu a dokolečka, takže můžete se svou postavou trpět až dokonce a nemusíte čekat, kdy vám Hodor natáhne ráfky. I když je myšlenka prakticky od začátku jasná, atmosféře to neubírá a sem tam jsem si i musel zkontrolovat textil. A tu čtvrtou hvězdu dávám za Hopkinse. Proč, to je zřejmé.

Běžící muž (1987)

Asi nejrozporuplnější trojka mého života! Castingová pecka, kdy se na place sešel Dutch s Blainem z Predátora a podpořil je Parker z Vetřelce. Arnoldova buchta si to pak střihla v Predátorovi dvojce. Objeví se tam i mladej Zappa jako Stevie. Jen to asi neměl točit Starsky, protože je to jako film fakt špatný. Ale je to prdel!