Kluk od vedle (2015)

Scénář sice silně postrádá originalitu, přesto se na to dá koukat. Nebýt tam ovšem sexy Jennifer Lopez, tak se není moc na co dívat. Tento thriller sice má své mouchy, přesto mu dávám tři hvězdy, víc si rozhodně nezaslouží.

NON-STOP (2014)

Prostor v letadle je silně omezený a pokud je v něm čistě náhodou pasažér s nekalým úmyslem, nemá příliš možností jak se schovat nebo uniknout. Zřejmě proto filmaři natočili už pěknou řádku filmů z tohoto prostředí. Non-Stop je další z nich a i když má svoje napětí a solidní herce, jde o nenáročnou podívanou na jeden deštivý večer.

Špión (2015)

Parodie na špionážní filmy, která na mě působila místy trapně, v několika scénách jsem se ale docela pobavil. Po celou dobu se mi prostě střídala nuda se zábavou. Potěšil mě hlavně drsňák Statham, který si vyloženě dělá bžundu sám ze sebe a to oceňuji. Tři hvězdičky dávám už jen kvůli němu.

Terminator Genisys (2015)

Z úspěchu prvního a druhého dílu chtěli tvůrci jednoznačně vyždímat co se dá a moc se jim to nepovedlo. Kdo předchozí díly neviděl vůbec, tak bude v ději trochu tápat. Genisys je už jen nevýrazný přídavek, který ničím nenadchne, zároveň ani úplně nezklame. Pár dobrých scén tu je a technická stránka také není špatná. Emilia Clarke je sice celkem sympatická ženská, jenže do role Sáry Connorové se nějak nehodí. Alespoň mně tam moc neseděla. A proto dávám 50%.

Mimoni (2015)

Převážnou část filmu jsem se neubránil dojmu, že se dívám na dlouhou reklamu na žluté bonbony Tic Tac. Pro dospělé je to hodně dětinské, přesto mě Mimoni celkem pobavili. Alespoň jsem se dozvěděl, proč vlastně tak oddaně slouží svému pánovi, brilantnímu padouchovi. Vidět se to dá, ale vyloženě hit to prostě není. Zábava to mohla být rozhodně větší.

Sabotáž (2014)

Arnold je po dlouhých letech zase členem komanda, jenže "trošku" zestárnul a zdaleka nepředvádí to, co zvládal levou zadní v legendárním Komandu z roku 1985. Přesto jde o příjemnou akční oddechovku s několika povedenými akčními momenty. Čekal jsem to horší, stejně tak by to mohlo být i lepší.

Sinister (2012)

Mezi horory je to celkem příjemné překvapení. Velkou část filmu mi rozhodně po těle nebylo moc dobře. A pokud horor tento pocit vyvolá, je to správně odvedená práce. Atmosféře nelze nic vytknout, jen je škoda, že scénář nepřichází s nějakým novým překvapivým prvkem, který by byl originální a odlišný od podobných filmů.

3 dny na zabití (2014)

K mému překvapení se Costner do role v pohodě vcítil a postava agenta mu vyloženě slušela. Dějově to také špatné nebylo, ale nepochopím, proč filmaři Kevina neposlali do více honiček, přestřelek a akce vůbec. Moje hodnocení by tak rozhodně bylo lepší. Takhle jde jen o tuctovou záležitost.

Sedmero krkavců (2015)

Očekával jsem zajímavější a kvalitnější podívanou. Sedmero krkavců se mi jeví jako hodně přeceňovaná pohádka. Ve svých rolích se mi nelíbily Sabina Remundová a Zuzana Bydžovská. Nevím ani proč, osobně na mě obě působily tak nějak podivným dojmem. Na druhou stranu Martha Issová drtivou většinu filmu nepromluví ani slovo a přesto hraje s přehledem a přirozeně. Uděluji tři hvězdičky s odřenýma ušima.

Caligula (1979)

Viděl jsem původní i zkrácenou verzi a nic to nemění na mém názoru. S historií to nemá mnoho společného a kdo se alespoň trochu orientuje v době starověkého Říma, tak nemůže nad tímhle dílem jásat. Já se raději podívám na zajímavé dokumentární filmy týkající se té doby a rozhodně mi to dá víc než nepovedený historický film, který se tváří jako dokonalá ukázka zvrácenosti jednoho císaře. McDowell jako Caligula jedna hvězda, O´Toole jako Tiberius druhá hvězda. Všechno ostatní nestojí za řeč.