Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Podtitul "zběsilá cesta" sedí na 500%, to je skutečná šílenost a ještě umocněná na druhou. Tady bych neměl co vytýkat, protože tak zběsilá jízda se fakt často nevidí. Bohužel akční scény jsou v podstatě to jediné, co tenhle film nabízí, i když v míře víc než vrchovaté. Je to naprosto skvěle natočené a tak zamrzí, že samotný příběh prakticky chybí. Dějově je to chatrné, ale vizuálně naprosto úchvatné - jinak se Max nedá hodnotit.

Popelka (2015)

Moc pěkná rodinná pohádka, která by se mohla vysílat i během Vánoc. Jde o celkem příjemné překvapení a musím přiznat, že jsem očekával o dost větší průšvih, protože moderní předělávky většinou za moc nestojí a Popelku považuji za téměř nedotknutelnou. Tahle verze je výjimka a tvůrcům se vskutku povedla. Potěší zejména výprava, kostýmy a vlastně i triky. Na naší verzi Tři oříšky pro popelku to ale samozřejmě nemá, to je klasika všech klasik.

Interview (2014)

Myšlenka určitě nebyla špatná a mohl to být film k popukání. Bohužel mně ale styl humoru vůbec nesednul a nijak zvlášť jsem se tedy nepobavil. Potenciál tu byl obrovský, zůstal ale prakticky nevyužitý. Američané si chtěli z Kima a jeho režimu udělat bžundu, místo toho spíš zesměšnili sami sebe. Nevím, jestli tohle velký Kim viděl, tak se divím, že osobně nezmáčknul ono pověstné červené tlačítko. Za pár lepších scén dávám 30%.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Výborné obsazení, kterému jednoznačně vévodí Ben Gingsley. Film má potřebnou ponurou atmosféru a jestli někdo z uživatelů CSFD předvídal závěr a pointu (pokud ovšem nečetl knižní předlohu), tak mně se to tedy nepovedlo. Tušil jsem, že úvodní scéna na přednášce bude mít později nějakou zásadní souvislost, ale takovou pointu jsem opravdu nečekal. Zajímavý filmový experiment, který stojí za to vidět.

Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Tuctový thriller o tom, že každý dobrý skutek je potrestán. Velká škoda, že hlavní ženskou roli nehrála Leslie Bibb, na tu by se mi koukalo o dost líp. Dějově to není nic převratného a nečekaného, koukatelné to ale je a přiměřené napětí tu je taky. Prostě průměrná záležitost na jedno zhlédnutí.

Americký sniper (2014)

Američané si na podobné filmy vcelku potrpí, což se dá vzhledem k jejich vlastenectví a národní hrdosti pochopit. Oni podobné příběhy a osudy prostě milují a hrdiny oslavují. Film je sice dobře natočený, má rozhodně i svoje kvalitnější pasáže a silnější momenty, jenže mě to až tolik neoslovilo. To však neznamená, že by se to nedalo zhlédnout. Já vidím hodnocení na 60% a skutečnému odstřelovači vzdávám hold.

Kód Enigmy (2014)

Zajímavé filmové zpracování o dešifrování Enigmy a hlavně o osobě Alana Turinga, který se na prolomení kódu výrazně podílel. Samotný film by nebyl zase až tak výjimečný, kdyby hlavní roli neztvárnil Benedict Cumberbatch. Především jeho herecký výkon mě donutil dát tomuto snímku 4 hvězdy. Cumberbatch je tady opravdu výtečný a právě on je důvodem, proč se na tento film podívat.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Sedmý díl je nabitý akcí, která je dotažená až do extrémních scén, možná ještě dál. Někdo to třeba uvítá, mně to ale často až rozesmálo. Ano, je to především podívaná co se týká efektů, nic jiného v tom není pořeba hledat. Já dávám *** a to právě za akční scény a také za výborného záporáka Stathama, jehož role se mi líbila asi nejvíc.

Padesát odstínů šedi (2015)

Přiznávám, že jsem se na tenhle film podíval jenom proto, aby mě okolí nemělo za blba... Nuže, můj dojem z této erotické taškařice je ten, že to může rozvášnit ženy a dívky, které marně hledají nekřesťansky bohatého mladíka, který jim řádně nabacá na holou. Samozřejmě ale až poté, co si erotické hrátky nechají posvětit řádně sepsanou smlouvou. Úvod nevypadal úplně nejhůř, jenže druhá polovina filmu mě už nudila a přišlo mi to hodně stereotypní a nezajímavé. Jednu hvězdičku dávám hlavní dvojici herců (přece jen svoje role zvládli se ctí) a druhá hvězda je za hudbu. Film samotný bohužel za moc nestojí.

Annabelle (2014)

Nic převratného to není, pravdou ovšem je, že jsem měl z Annabelle často nepříjemný pocit na těle. Ve svém žánru je to taková průměrná podívaná, která nenadchne a ani neurazí. Samotná panenka se mi vůbec nelíbila, působila na mě hodně nepříjemně a takovouhle hračku bych nekoupil dítěti ani kdyby zlobilo od rána do večera. Do hororu se ale hodí náramně. Panenka Chucky z roku 1988 mě děsila určitě víc než Annabelle, proto také uděluji o hvězdičku menší hodnocení.