• Thriller

Moon (2009)

Ne moc dějově strhující sci fi. Vždycky mne zajímalo, jak by člověk reagoval, kdyby byl konfrontován s vlastními klony. Tak teď to, naštěstí vím.

Ararat (2002)

Velmi pitomý film o točení ještě pitomějšího historického filmu o genocidě Arménů Turky. To, že si někdo zvolí vážné téma, ještě neznamené, že z toho bude dobrý film. Postavy jsou ploché, neživotné, chovají se absolutně nelogicky, říkají strašně hloupé knižní repliky (granátové jablko), postava přestárlé femme fatale je smutnou vidinou, jak takové dopadnou, ta má ale na rozfíl od zbylých postav aspoň průměrné IQ. Hysterická nevlastní dcera chodící s nevlastnám bratrem sice naznačuje antickou tragedii, ale vnáší do zmateného děje jen další nesouvisející slepé odbočky. Za všechno asi mluví jedna z posledních scén, kdy malíř Gorki, který po celou dobu vypadá, jako že jej bolí břicho, rozpatlává dlaněmi barvu po plátně a tváří se při tom, jakoby ze sebe nemohl dostat tu dlouho bolavou stolici.

Město (2010)

Příběh lidí, pohybující se dávno za hranicí zákona, mladých mužů z Charlestownu, údajné kolébce zločinu. Film má spád, ale Benu Afflekovi roli padoucha opravdu nelze uvěřit, přestože má snahu se napravit.

Argo (2012)

Úžasný dobový thriller. Záchrana diplomatů z Teheránu v době, kdy Írán tepal nenávistí vůči Americe. Člověk jen těžko věří, že se to tak všechno odehrálo.

Jonny Vang (2003)

Milá moderní verze vesnického smolaře Honzy, který se pokouší rozjet obchod se žížalami, ale na co sáhne, to se pokazí. Ale nic není tak černé, jak se zprvu zdá. Aksel Hennie je skvělý.

Muž v ohni (2004)

Únosy dětí v mexiku za účelem výkupného.Téma dobré, zpracování taky, ale obecně nemůžu akceptovat filmy, kdy je násilí legitimní cestou k spravedlnosti. D.Washingtonovi nějak nemohu uvěřit sklony k brutalitě.

Bublina (2006)

Tel Aviv plný homosexuálů, lesbiček a promiskuitních mladých lidí. Ti všichni jsou proti válce, aniž by měli sebemenší ponětí o historickém kontextu místa, kde žijí a k němuž by tudíž měli mít i historickou zodpovědnost. Nejsem ani věřící, ani militantní homofob, ale po zhlédnutí filmu jsem si říkala, že vypadá li Izrael takhle, není divu, že Hospodin zasel do srdcí svého vyvoleného národa nesmiřitelnost v boji a nepoučitelnost tváří v tvář smrti. Po technické stránce značně odbytý film, herecky nepřesvědčivý, nelogický a velmi polopatistický.

Jaffa (2009)

První půlka filmů je taková shakespearovská. Milenci z nepřátelských rodů, chlapec zabije bratra dívky. Pak se naštěstí děj od alžbětince odkloní. Na mně to působilo jako ukázka šťastné náhody, kdy se úplně pitomé a sobecké matce a ne mnoho chytřejšímu otci povedlo nezkazit jedno ze svých dvou dětí-dceru Mali, které, na rozdíl od její matky, zůstalo srdce na svém místě a rozum nevyšuměl proplachován telenovelami.

Andělé s ocelovým hlasem (2004)

Film o něčem. Ráda jsem se poučila a ráda jsem sledovala skvělé herecké výkony všech představitelek.

Ulice New Yorku (2001)

Milý film o vztazích, lásce a o New Yorku. Nechápu sice, proč si poměrně inteligentní ženské vybírají za partnery mnohdy úplné idioty, ale tak to asi v životě chodí a člověk tu není od toho, aby všechno pochopil.