Amazonka (1999) (seriál)

Stejně jako někteří tady jsem to viděl na TV Markíza a nemohl jsem z toho spustit oči. I když kvalita s přicházejícími díly mírně klesala, rozhodně jeden z nejlepších seriálů konce devadesátých let.

Batman a Robin (1997)

Ubíjení netopýra neony. Proč Schumachere, proč?

Běžící muž (1987)

Asi ne přesně to, co si King při psaní knížní předlohy představoval, ale i tak další povedená Arnoldovka, nad kterou klukovské srdce zaplesá. Namakaný Arnold, spousta brutálních, pitoreskních a až marvelovsky superhrdinských záporáků a typická 8Oth´s písnička na závěr!

Rudá Sonja (1985)

Kdybych se na film nepodíval po letech znovu, asi by bylo moje hodnocení daleko vyšší. Takhle ale nepomůžou ani krásné klukovské vzpomínky. Je to zkrátka shit. Papundeklové kulisy a efekty, přiblblý příběh, málo akce a asi nejotravnější Číňan v dějinách filmu. Něco bych ale rozhodně vypíchnout chtěl - překrásné monumenty zasazené do divoké přírody, ať už jde o úvodní mohylu ve které zemře Sonina sestra, nebo nejrůznější pozůstatky obrovských dinosaurů rozeseté po celém epickém světě. (A taky nemůžu zapomenout na královnina poskoka, co vypadá jako polský prezident.;))

Barbar Conan (1982)

Společně s Excaliburem asi nejlepší "předPánoPrstenovské" fantasy. Výborná hudba, geniálně obsazený Arnold a správně drsný příběh bez zbytečných odboček. Velkým plusem také zůstává nezabřednutí do bažin mizerných zvláštních efektů, ve kterých se tak ostudně utopilo Conanovské filmové pokračování.

Temná polovina (1993)

Jedna z těch horších Kingových knih v jedné z těch horších kingovských filmových adaptací. Díky bohu za Vykoupení a Zelenou míli.

Cesta do Ameriky (1988)

Průměrná komedie s některými nezapomenutelnými scénami. "Váš penis je čistý princi."

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Některé filmy holt pořád ještě hodnotím dětskýma očima a tohle je jeden z nich. Celé se to sice už posunulo hodně do komerce a infantilnosti, ale souboj pod kopulí je super a Mel Gibson tu má jednoznačně nejlepší háro ze všech tří dílů.

Před deštěm (1994)

Citlivě zpracovaný film o válce, která se odehrála tak blízko nás, ale my on ní přesto víme tak málo. Stejně jako tvorba jiných balkánských režisérů (Kusturica) ale asi ne pro každého.

Truman Show (1998)

Velice originální film v rozhodně velmi dobrém zpracování, navíc doplněný výbornými hereckými výkony (především Ed Harris). Přesto v něm ale vidím určité mouchy, které pro mě tento "umělý" svět okolo Trumana Burbankse dělají míň a míň uvěřitelný pokaždé, když se nad ním hlouběji zamyslím.