Tísňová linka (2013)

Kdyby nebylo z traileru tak idiotsky zřejmé, jakým směrem se bude každý část příběhu ubírat, možná bych si jinak solidně natočený thriller s relativně civilně hrající Halle užil. Takhle mi ale bylo až příliš jasné, co se bude odehrávat, a výraznějšího překvapení jsem se dočkal až v samotném závěru. Tam mě ale tak vytočilo, že jsem byl nakonec rád, že už je konec. Velká škoda, potenciál i netradiční zážitek z "kufrových" scén mohl být využit mnohem lépe. O tuctovém záporákovi ani nemluvě. 55%

Sejmout zabijáka (2011)

Syrové, místy až komediální a mrazivé drama, které se místy zbytečně vleče, ale hlavně dost osobitým kouzlem hlavního hrdiny (které později zářil i v sedmé řadě seriálu Dexter) udrží divákovu pozornost. Příjemná, ničím náročná, ničím výjimečná, přesto sympatická jednohubka. 70%

Orphan Black (2013) (seriál)

Na základě lehce tuctové pilotního dílu by se dal Orphan Black vcelku bez obtíží odsoudit do záplavy šedi a průměru. Stačí se ale prokousat druhým dílem a brzy zjistíte, že se v žádném případě nejedná o jednoduchou a nepromyšlenou zápletku, ba naopak, s počtem dílů roste i tempo a kvalita příběhové linie. Aby to bylo úplně podle mého gusta, ubral bych rádoby humorných částí, jež napětí, drama i místy děsivé pasáže narušují zřejmě pro mainstreamové diváctvo. Seriál však stojí zejména na Tatianě Maslany (aby ne, když se předvedla možná v tuctu rolí!), která geniálně zvládla jednotlivé postavy charakterově odlišit a vlastně díky ní (a maskérům) se tak není problém v příběhu orientovat. Smekám, volám po Emmy pro Tatianu a těším se na další řadu. Originální a netradiční podívaná, jež slibuje ještě velké scenáristické kolotoče. První série: 80%

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Silná a dojímavá záležitost, kterou jsem tvůrcům sebral i s navijákem. 88%

Nedotknutelní (2011)

Chtělo se Vám brečet nebo smát? Nevíte? To potom znamená, že tahle podívaná za to stála! Nádhera!

Smrtelné lži (2012)

Veskrze průměrné drama o tom, jak dokáží peníze zásadně ovlivňovat všechno ostatní. Richard sice hraje stabilně dobře, ale ani on nedokáže z Arbistrage udělat víc než chladně působící příběh plný neosobních rozhovorů, vláčných scén, navíc s velmi průměrným a vyšuměným závěrem. Zklamání.

Báječný hotel Marigold (2011)

Nádherný snímek. Dlouho jsem se pak jen povaloval, zíral do zdi a nechával v myšlenkách dohrávat tuhle filmovou delikatesu plnou dokonalých myšlenek, herectví na nejvyšší a luxusní úrovni a tak lákavým vizuálem, že jsem si jistý, že mě za uplynulých sedm měsíců roku 2012 žádný film tolik nedostal. Pravděpodobně za to vděčím hvězdné herecké sestavě, které bych i tu největší blbost sežral i s navijákem, ale naivně věřím, že to všechno nebyla jenom jejich zásluha. Já si totiž dokonale užil!

Dluh (2010)

Až moc markantní rozdíl mezi dějem z šedesátých let a dějem ze současnosti. Zatímco ten první velmi slušně baví a z jeho atmosféry hodně mrazí a depresivně vykresluje atmosféru uvnitř bytu i zrůdnou povahu válečného zločince, ta novodobá je spíš k pousmání za to, jak směšně "old ages agents" působí. A to je škoda, protože mladší herecké osazenstvo si za svůj part zaslouží mnohem lepší hodnocení než takové, k jakému ho sráží starší ansámbl vinou scenáristy a místy poněkud nejisté režie Johna Maddena.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Oslnivá hudba i překrásný závěr drží celou romanci o radostech i smutcích života dost nad vodou a svým pozitivismem výrazně udržuje divákovu náladu na tak usměvavé úrovni, že se stačí po skončení snímku krásně zamyslet a užít si jen ty pocity, které z něj zůstávají. A ty rozhodně, minimálně jako pohlazení po duši, stojí za to.