• Rodinný

Tohle je Sparta! (2008)

Pri zaciatku tam este uletel neijaky ten decentny "hlod" ale do konca filmu len samy trapny humor

Braindead - Živí mrtví (1992)

Pri sledovani Braindead som nevedel ako sa mam tvarit,ci sa mam usmievat,byt zhrozeny alebo behat po stenach.Komicke momenty plus kazanie kosackou,co viac si moze clovek priat?

Doom (2005)

Je to take nemastne neslane....ako film to este ujde,zo zaciatku je to bohuzial nuda,ale druha polka je dost svizna a nasilna....zaber filmu z prvej osoby je originalny len keby bol dlhsi ako 5 minut.Ako filmova adaptacia hry Doom ale pada na plnej ciare...75% veci z hry bolo uplne vyhodenych za co strhavam jednu hviezdu.Knizna adaptacia filmu (veru,aj to existuje) bola o dost lepsia

Within the Woods (1978)

Sila...neviem co bol strasidelnejsi zazitok,toto alebo Evil Dead?

Zachraňte vojína Ryana (1998)

V prvom momente som bol prekvapeny ze Spielberg natocil takyto brutalny film.Potom som si uz ale na to zvykol a podivana zacala.Bojove sceny su jedny z najlepsich ake som kedy vidiel.Dynamicka kamera a zvuk tvoria z tychto scen doslova bolestivne momenty pre divakovu psychiku.Trochu mi to pripominalo Na zapade nic nove z 1930...

Spider-Man (2002)

Toto bol prvy film ktory som videl v multiplexovom kine.A musim povedat ze to bol fakt uzasny zazitok na ktory do konca zivota nezabudnem.Vizualne velmi prijemne na pozeranie,lahko vtipne,hudobne velmi uchvatne (krucinal Danny,spravis ty niekedy zly soundtrack?) ale herecky tak jemne nadpriemerne.

Transformers (2007)

Ja osobne som bol od mala velky fanusik TF.Tak som bol zvedavy na filmovu verziu.Atmosfera filmu je v pohode,soundtrack od Jablonskeho je tiez fajn,herci super ale co my tu vadi je ze samotni roboti o ktorych je vlastne film sa objavia az po hodine (!) filmu.Ta prva hodina sa mi zda dost nudna,vela razy my tam padali oci,druha hodina je na tom uz lepsie a cele to tam graduje az to vygraduje to fakt chaotickej bojovej sceny na konci filmu ktora bohuzial skoncila moc rychlo.Som zvedavy na "sequel"

Transformers: The Movie (1986)

Tento film ma vsetko co mam ja osobne velmi rad.Hair-metal,explozie,tradicna animacia,temny nadych,umieranie hlavnych postav,roboti a Leonard Nimoy......ale na film pre deti sa mi to zdalo trochu moc drasticke

Armáda temnot (1992)

Tento film pre mna stelesnuje Bcko.....jedna z najlepsich akcnych komedii pod slnkom.Ale aj tak tomu nieco stale chyba

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Velmi dlho som T2 obchadzal.Po vcerasjku som zistil co mi cele tie roky utekalo.T2 je fantasticke pokracovanie uz aj tak kvalitneho filmu.Vo svojej dobe velmi revolucny film berie to najlepsie z prveho Terminatora a vdychuje im uplne novy zivot.Na to ze je to akcny film je tu dost vela momentov kde sa filozofuje (najma o zodpovednosti za nase vytvori) a taktiez aj dost emocii.Buducnost v ktorej nas ovladli stroje je mrazivo nadcasova a aktualna....lenze zatial viacmenej ludia nad strojmi vyhravaju.....