• Fantasy

Miluji tě modře (2017)

kolorizace a vizualizace super, krásné interiéry. škoda, že se hrdina chová občas tak pitomě. takové zkratkovité jednání u reálné postavy ze života nenajdeš. "Namažse".

Život je život (2015)

jedna hvězda je za pani pošťačku a za obsazení bubenické kapely Tam Tam Batucada. jinak extrémně nesympatická sběř. už dlouho jsem necítila takovou absenci sympatií k hlavním postavám. pardon.

Knoflíkáři (1997)

krásné, obskurní, pitoreskní, prismatické a v několika případech dechberoucí. já osobně na "hlášky" nejezdím, ale lidskost mě dostane pokaždý. bezvýhradnejch pět.

Návrat do budoucnosti (1985)

když jsem to viděla poprvé, bylo mi asi dvanáct. a strašně, strašně moc mě to nadchlo. a dneska se chechtám podruhé těm myriádám odkazů, co mi kdysi unikly. děkuju, roberte! :)

Po čem ženy touží (2000)

v originálním změní je to hrozně milá romantická veselohra z bohaté americké vrstvy s nádhernými domy, ideály končících devadesátek a sotva lehounce vykukujícím rokem dva tisíce ("lampa z amazonu" a "možná zkusíme něco dot com", nostalgické, ach!). přiznám se. dabing mi ten film zabil... stydím se. s pokáním se vracím zpět, přidávám hvězdičky a smekám, interiéry i hudba jsou láska a obě hlavní role mi sedly. ŇUŇU.

Apollo 11 (2019)

nádherný, detailní, výpravný, informacemi nabitý dokument. řídící středisko bez dechu, napjaté čekání, osobní vtípky posádky, pohledy mezi kolegy, kosmonauty a jejich rodinami. "měsíc je hnědý." bez emocí? briskní, analytický nerd zastavuje film, čte popisky, sleduje synchronizované kamery. pozoruje pohledy protagonistů, výrazy tváří těch, kdo vydali ze sebe to nejlepší, aby se mise zdařila; pot na čelech, kradmé úsměvy, boční obrazovky, ozvěny úlevného smíchu z řídící místnosti, pohled hrdiny na manželku, výraz ve tváři syna, vděčné pohledy pracovníků, slzy v očích po návratu na zem. vidím ty námořní míle a metry za sekundu a vidím tam ty lidské životy, ve všech těch malých nepodstatných dokumentaristických detailech doby, a to jsou také emoce, milý diváku. neprvoplánové, nevyslovené, nepojmenované, nenaleštěné, pomuchlané na boku filmového pásu, jak projel kolem, protože to tak zrovna bylo - doopravdy. je mi líto, že jsem to nestihla během velmi omezené projekce na plátně. i tak díky. -INTP. [zajímavý komentář: papuchalk!]

V hlavě (2015)

"Oh no. These facts and opinions look so similar!" - "Ah, don't worry about it. It happens all the time." Jeden z nejpěknějších animáků poslední doby, který jsem si zamilovala. V originálním znění naprosto vynikající, citlivé a s přesahem.

Black Books (2000) (seriál)

Jeden z nej britcomů současnosti. Brečím smíchy since 2006. "Now go and fetch me my lolly."