Škola rocku (2003)

Po shlédnutí filmu v původním znění musím dát plný počet. Tohle je prostě film, který mě snad nikdy neomrzí a vždycky mě dobře naladí. Citovka:)

Proboha! (2008)

Tenhle dokument hezky ukazuje, že jakmile se fundamentalisty zeptáte na něco, nad čím je potřeba přemýšlet, tak je v koncích. Buď mu dojdou slova nebo se přímé odpovědi vyhne. Maherovy otázky jsou trefné a vtipné a celý dokument jsem čekal, až ho někdo za ty jeho poznámky napadne. Celý dokument je totiž pojat spíš jako výsměch náboženství než jako objektivně natáčený dokument., což bych viděl radši...

Lidská skvrna (2003)

Film, který má sice zajímavý kontext, ale jehož děj je tak nudný, že si víc než dvě hvězdičky nezaslouží. Nicméně chápu, že pokud je film zpracován podle knižní předlohy, mají tvůrci filmu značně svázané ruce. Snad by bylo lepší zfilmovat knihu, která jde zfilmovat zajímavě...

Rocky Balboa (2006)

Ty roky jsou znát... Rocky zestárnul, zesmutněl a řekl bych, že trochu ztratil tu jiskru, která ho zdobila v předchozích dílech. Celý film se nese v pochmurném duchu a to mi trochu zkazilo podívanou. Ne že by byl tenhle film špatný, jen ve mně nezanechal tolik jako předchozí díly. S bolavým srdcem musím dát za 3*.

Rocky V (1990)

Na základě zdejšího hodnocení jsem opravdu nic moc nečekal, ale závěrečný díl pentalogie mě opravdu nadchnul. Rocky se vrací ke kořenům a nachází sebe sama v Tommy Gunovi. Parádní je i postranní děj s Rockyho synem, který kvůli Tommymu duševně strádá. A závěrečnej souboj? Paráda. Žádnej ring, kde se hraje na kola, ale pravá pouliční mlátička. A ten Stallonův kluk vůbec nehrál špatně.

Rocky IV (1985)

Děj filmu je téměř totožný s předchozími díly, což by mi zas tak nevadilo, ale ten politický nádech jsem nemohl zkousnout. A ten závěrečný patetický projev Rockyho, kterému aplaudovalo zprvu značně nepřátelské publikum, to bylo skoro k smíchu.

Rocky III (1982)

Trojka v podstatě nepřináší nic nového. Má stejný průběh jako jednička nebo dvojka, skoro jako přes kopírák, ale nejde neocenit jednu věc. Rocky opouští svůj bývalý styl boxování (nechat se mlátit celý zápas do hlavy a v posledním kole začít boxovat) a pod taktovkou svého bývalého soupeře Apolla Creeda nastupuje ve velkém stylu proti tanku jménem Clubber Land, kterého je od pohledu nemožné porazit. Jsou to sice slabší čtyři hvězdičky, ale pořád to na ně má.

Rocky II (1979)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě chytil víc než první díl. Skvělá kombinace akce, zábavy a emocí, umocněných Rockyho charakterem a závěrečným zápasem, který si nic nezadá se zápasem z jedničky. Pro fanoušky boxu a kvalitního filmu jasná volba:)

Rocky (1976)

Snad jen v Hollywoodu je možné během několika týdnů přeměnit pouličního vymahače dluhů na boxera, který vydrží patnáct kol se světovým šampionem, se kterým nikdo do konce nevydržel (navíc s takovou náloží dělovek do ksichtu v každém kole). Nicméně Rockyho akcent je geniální a dodává jeho charakteru roztomile buranský nádech. Nelze si Rockyho nezamilovat.

Věznice (2000)

Pro vězeňské filmy mám slabost. Film sice nepřináší nic nového, ale stejně je to film, na který se rád podívám znovu. Hlavním důvodem je rychlý spád děje, při kterém se člověk nestíhá nudit.