Hulk Vs. (2009)

Ako celok 3*. Príbeh s Thorom 2* a s Wolverinom za 4*. K Thorovi sa nebudem ani vyjadrovať, jednoducho je to veľmi slabé. Wolverine už je trošku iná káva. Je to krajšie kreslené, nikto tam už nemá hranaté brady. Lieta tu viac krvi i končatín a Deadpool je neskutočný hláškar. Kvôli Deadpoolovi sa opäť utvrdujem, že X-MEN Origin:Wolverine bol slabý, lebo Deadpoolov potenciál ostal viacmenej nevyužitý.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Akcia z jednotky sa úplne vytratila. Leito vyšiel z formy a už len pobehuje a pozerá sa na Damiena ako sa bije s ostatnými. A sem tam hodí dáku hlášku. Damien s výzorom Vina Diesla sa moc nezmenil. Ale najviac sa zmenil Besson. Akcia nic moc a len same zbytocne keci. A vynechal tam Leitovu sestru a K2. A možno ani výber režiséra nebol šťastný. 2* za úvodnú sekvenciu Okrsku 13 a sem tam tú akciu.

Okrsek 13 (2004)

Akčná francúzska pecka ako sa patrí. Besson ako skúsený scenárista akčný projektov a Morel ako debutujúci režisér, servírujú jednu akčnú scénu za druhou bez zbytočných kecov.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

David Fincher vie točiť pekné zábery a spraviť zaujímavú atmosféru. Ďalej sú tu veľmi pekné myšlienky stojace za citovanie. A to je asi tak všetko. Film je moc dlhý a vy keď už na začiatku viete ako to skončí, tak vás tam nemá nič prekvapiť. Ale 3* dávam za poctivú Fincherovu filmárčinu.

Gomora (2008)

Vraví sa, že zabudnite na Krstného otca, toto je skutočný svet mafie. Pre mňa za mňa nech je, ale vôbec to nedosahuje kvalít Krstného otca. Toto dielko má veľa postáv, ktorú vo svojej minutáži nestihne ani len dobre vykresliť. Z toho dôvodu je vám úplne jedno či tá dáka postava prežije alebo nie. Knižku som nečítal, ale musí byť fantastická. Film tam chcel nacpať zrejme valnú časť toho dielka, ale ak sa to robí na úkor divákovej pozornosti, tak je to jedno. Ale 3* dávam za niekedy výnimočne dusnú atmosféru vo filme.

Attack of the Killer Tomatoes! (1978)

Tak z takéhoto filmého prešľapu vykrádal Tim Burton??? Čosi je hnilé v tom Hollywoode. Ale tento film je absolútne bez atmosféry, strachu a je tam len pár nezmyselných scén(na ktorých som sa smial(áno, hanbím sa)).

Okřídlené bytosti (2008)

Ani nadpriemerné herecké výkony nezáchrania túto strašne pomaly plynúcu drámu. Príbeh mohol byť viac rozvitý a niektoré veci lepšie vysvetlené a vykreslené(napr. postava Guya Pearcea). Koniec bol dosť nepríjemný takže za aký taký zážitok dávam 3*.

Resident Evil: Rozklad (2008)

V celom filmovom Resident Evil vidím obyčajný priemer. A toto dielko nie je výnimkou. Animácia vyzeralo akoby využívala herný engine a pri akčných scénach ste sa len obzerali, kam ste zapatrošili joyistick. Ľudia sa tam celkom podobajú na zombiekov(hlavne umelými ksichtami). Keď sú tam keci tak to moc nezaujme, ale akcia stojí za videnie.

Valčík s Bašírem (2008)

Film čo ma úplne prekvapil. Ako čakal som, že to bude dobré, ale až tak moc nie. Čo sa týka animácie je to napomedzí vkusu, lebo niekoho takéto môže uchvacovať iného rozosmievať. Ja som bol tak v strede a bral to normálne. Za 5* môže hlavne záver, kedy sa mi zatajil dych a silno rozbúchalo srdce. Ari vie ako vygradovať záver filmu.

Howlův kráčející hrad (2004)

Miyazaki je geniálny rozprávač dobrých a silných príbehov. Ani tento nebol výnimkou. Jeho jedinečné podanie zanechá silný dojem, len by som tam toho moc tak nehádzal. Sem-tam som sa strácal(ale vôbec to nie je chyba filmu). Ale jedna vec sa mi nepáčila, ktorú musím vytknúť. Pozadie bolo robené v počítačia nie ručne, čo niekedy fakt bilo do očí.