Ahsoka (2023) (seriál)

blba epizoda strieda dobru. velmi slusny uvod, pre mna neznaleho Rebels zaujimave postavy (aj ked ta nekonecna detinska tvrdohlavost Sabine mi uz ku koncu liezla slusne na nervy ,rozhodne najviac nesympaticka postava), Baylan Skoll skvely, avsak nevyuzity k svojmu potencialu, Thrawn tak 50:50 (chapem,  ze ma byt genialny strateg, ale aj tak som cakal prisnejsi prejav), skvely vizual a po dlhej dobe aj velmi dobre choreografie subojovych scen, ale velmi, velmi neuspokojive finale a celkovo zaver, ku ktoremu scenaristi (klukatymi cestickami) dospeli. zhrnute a podciarknute: pozerat sa to urcite oplatilo, ale uneseny z toho niesom.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

nejake emocie tam boli. ale to je tak vsetko. utrpenie zvierat neznesiem, takze za to minus dvasto bodov. stopaz prepalena tak, ze som film ledva dokazal dopozerat na 3 razy. majorita filmu nuda, alebo CGI nuda, alebo akcna nuda. nejaka logika vybuchla v efektnom slow-motion zabere spolu s realizmom. fungovalo to len ked islo o jadro teamu, vsetky ostatne vedlajsie dejove linie onicom. humor jeden bod (Drax), akcia jeden bod ("one-take" na chodbe), Warlock zbytocny. chvilu som dufal, ze to Pete neda, ale ocividne na to nemali gule. za mna bodka a zaroven stopka pre MCU. po Ant-Manovi a Thorovi je uz aj mne jasne, ze je koniec.

The Last of Us (2023) (seriál)

Ľudia nechápu, že zážitok z hry a zážitok zo seriálu nebude NIKDY rovnaký. Hry sú oveľa imerzívnejšie. Napriek tomu je seriálový Last of Us vynikajúca (alebo rovno najlepšia?) herná adaptácia. Verná, dobre natočená aj zahraná. Všetky zmeny, ktorými tvorcovia seriál odlíšili od hry (a nebolo ich veľa), boli len k dobru - vidno, že za seriálom stojí sám tvorca hry. Nehovoriac o nádhernej post-apo atmosfére, ktorá ukazuje, kam išla väčšina budgetu. Ja som nadmieru spokojný, ani som si netrúfal dúfať, že sa raz dočkám takejto adaptácie. PS: Pepíci čo nevedia stráviť gay postavy (boli aj v hre vy sedláci) a dávajú len kvôli tomu seriálu nízke čísla - poserte sa! :)

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Flash (2023)

To CGI bolo asi najhoršie aké som v komiksovkách videl (a to som videl Green Lanterna), Kid Flash otravný až moc a koniec nie celkom uspokojivý. Na druhej strane emočne v závere prekvapivo silné, úvod s Trinity veľmi fajn, Keaton taktiež a aj keď to príbehovo nieje žiadna sláva, má to fajn tempo a napriek dĺžke som sa nenudil. Zabavilo. Ale už som celkom rád že tento DCEU vesmír skončil. Tri a pol hviezdy (keby neboli tie cameá také hnusné, dám 4)

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Jedna za Kanga, druhá za fakt, že ten digi bordel vyzeral aspoň ako-tak pekne (Modoka nerátam). Celkovo to vôbec nebolo také hrozné, ako som čakal. Ani som sa veľmi nenudil. Len je to strašne bez duše.

Třináct životů (2022)

oldchool dráma. zbytočne natiahnutá, bez výraznejších momentov. napätia a stiesnenosti som čakal oveľa viac (viď. napr. 127 Hours ale aj Deepwater Horizon som prežíval intenzívnejšie). Mortensen prekvapivo nedivácka postava, Farrell super, Edgerton príjemne prekvapil. škoda, že film nepoodhalil trochu viac zo sveta jaskynných potápačov - techniky, technológie, triky. v tomto zostal Howard plávať na hladine.

Bobovy burgery (2011) (seriál)

videl som par epizod a myslim ze som sa nezasmial (ani neuskrnul) ani raz.

John Wick 2 (2017)

uznávam, že oproti jednotke nastal posun v choreografii a nasnímaní akčných scén, aj vizuálne je to o level zaujímavejšie (scény v metre, v múzeu, u kráľa žobrákov...) a viac ma bavilo aj postupné odhaľovanie loru celého Wick-verza. a viem, že k podobným filmom by som mal pristupovať s vypnutou hlavou, ale keď ono to celkom nejde. a zrazu človek vidí všetky tie do očí bijúce detaily a nedokonalosti...ako to, ako postupne nabieha cannon fodder Johnovi do rany, ako nikto nikdy nemá pripravenú pištoľ aby strielal, ako všetci naokolo počkajú, kým John zasiahne toho jedného, ako si John ide domov sadnúť do dažďa len tak, aby ho tam niekto vyrušil, pretože film sa už doslova nemá kam posunúť, aký nezmyselný je ten kruh násilia, ktorý scenáristi volajú príbeh (a ktorý Peter Stormare na začiatku tak prezieravo prerušil)...fakt som sa nesnažil hladať chybičky jak taký šimijé, ale keď si to človek všimne, zrazu film stráca to magické čarovno a kúzlo "reality" je preč. zrazu vidíte, že je to celé nacvičené, že je to umelina, choreografia. a to je škoda. rovnako, ako je škoda vidieť Keanuho, ako stoicky prednáša otrasné dialógy, ktoré mu príšerne nejdú do úst (finálne "I'll kill them, I'll kill them all" znie ako z najhoršieho béčka Stevena Seagala). ja mu proste toho rozcíteného, milujúceho manžela a zároveň stone-cold killera neverím. veď ani nasraný nevyzeral. som zvedavý na trojku, ale nerozumiem nadšeniu, aké tu v komentároch vládne. taký Matrix, z novších The Raid, alebo aj tie spomínané staré Woo-ove klasiky sú stále o pár stupienkov vyššie.

Andor (2022) (seriál)

Ja neviem uš., 4 hviezdy sa mi zdajú veľa, 3 zase málo. Luna bez charizmy (ten kasting v živote nepochopím), Skarsgard (aj Serkis) výborný. Viac ako polovica seriálu rozťahaná nuda alebo brutálna skratkovitosť (to ako ho zatkli bolo príšerne spravené), na druhej strane miestami veľmi slušné thrillerové napätie, temná vážnosť (až zvláštna, keď si človek uvedomí, že pozerá SW seriál) a celkom zaujímavá celková štruktúra. Najviac ma bavil arc vo väznici a útok na Aldhani, najmenej detské flashbacky a politika. A ten neukončený záver, dammit!

Časové pásmo bylo změněno