Synecdoche, New York (2008)

Nemůžu hodnotit film, který jsem vlastně snad ani nepochopil. Ani ho nechci pochopit. Ani se o to už nepokusím. Jen jsem koukal a žasnul. Vím, že to bylo to pravé. To, co jsem chtěl vidět. To, co mi utkví v paměti. Ale nic k hodnocení. Tenhle film nejde hodnotit. Můžete ho jen vidět a vybrat si svoji postavu. Na svém jevišti. Se svými pravidly.

Andělé a démoni (2009)

Na začátku musíte překousnout neustálé chytrolínství Langdona a Vittorie, kteří pravděpodobně o Římu vědí naprosto všechno (vědkyně z CERNu snad ještě víc, což je napodržce) a pak už celý film kašle na nějaká mystéria a žije z minuty na minutu a jen co se kocháte freskami v jednom kostele, záhy vás přenese vrtulník úplně jinam. Honičkový akčňák to byl povedený, ale kam se poděl Brown? Navíc celý film budí dojem, že po Šifře, kde církev rozryl do poslední mrtě, se teď celému Vatikánu snaží omluvit. Knižku jsem nečetl, nemůžu tedy srovnávat. Hezký průměr

Mučedníci (2008)

První půlka je strašidelná, druhá půlka je nudně protivná, protáhlá, k ničemu. Prostě museli splnit nějakej vysílací čas a scénáristi šli na oběd, tak se do toho pustila uklízečka z Portugalska, naštěstí bylo na oběd rizoto, takže scénáristi ji odehnali brzo a vyšperkovanou pointu zvládli na jedničku. Rozporuplné tři hvězdičky.

Fontána (2006)

Pvní shlédntí znamenalo vypnutí po půl hodině s tím, že na tohle musím počkat a mít chuť. Druhé shlédnutí o dva týdny později skončilo stejně. Třetí shlédnutí po měsíci dopadlo jako předchozí dvě - ztracen hned v úvodu. Až čtvrté shlédnutí včera! Všechno se projasnilo a já byl schopný sledovat dějové linie a mít v nich takřka jasno. Úchvatné!

Tarzan (1999)

Milionkrát přehrávaný film na staré VHSce :-) Na něj se vždycky rád podívám. Tarzan je výborná disneyovka, musím si ji zas připomenout.

Bathory (2008)

To je tak nudnej film, že i zírat do mikrovlnky, jak se vám dělá popcorn je zábavnější. Proboha, jak jen to mohlo mít úspěšnost?

3-iron (2004)

Já to viděl tak před dvěma rokama a musel jsem tomu smát. Ale třeba jsem to nepochopil? I tak si myslím, že je to divnost

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po druhé sérii musím tu jednu hvězdičku ubrat. Co přinese třetí? Klesne, obhájí, navýší skóre? Poteče krev?

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Strašnej kýč. Fakt úplně nehoráznej kýč. Proto to milujeme.