Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Poslední díl této velice vydařené pixarovské trilogie byl obvzláště důstojným rozloučením s Andyho světem hraček. Dovoluji si tvrdit, že třetímu dílu Toy Story se povedlo to, co se jen tak nějakému filmu nepovede. Při jeho sledování jsem střídavě dostával záchvaty smíchu a střídavě potlačoval slzy a stejné reakce jsem pozoroval i u svého okolí a to bez jakého koli věkového rozdílu. Toy Story 3 je dle mého nejpovedenějším kouskem celé trilogie a to i přes podobnou zápletku, která se opakuje ve všech dílech (samozřejmě s menšími změnami). Vždyť tento film u mě vyvolal upřímnou nostalgii a mě samotnému se zastesklo po mých odložených hračkách, které čakají na svůj další osud v zaprášené krabici...A zvláště pak scény "spalovna" a "Andyho loučení s hračkami" překypovaly emocemi, které tyto pocity jen prohlubovaly a tak díky bohu za takové scény jako byla hlídací opice nebo španělština v podání Buzze. Výborný film od výborného Pixaru, který jen a jen potvrzuje, že animáky prostě umí. 5*

Temný rytíř (2008)

Dovoluji si tvrdit, že Christopher Nolan má ke slovíčku "dokonalý" velmi blízký vztah. Po filmech jako Memento, Insomnie, Batman Začíná a DOKONALÝ trik, je tady s novým pokračováním Batmana - Temným rytířem, který je dle mého a opět si dovoluji tvrdit, že nejen mého názoru, jedním z toho nejlepšího, co se kdy vůbec natočilo - tedy DOKONALÝ. Nerad píši v superlativech a věřte, že je pro mne snažší kritizovat, ale panu Nolanovi se tentokrát povedl film, který svou kvalitou převyšuje jeho už tak kvalitní počiny nejméně o jeden stupínek. Temný rytíř je velkolepá podívaná snad pro každého a opět (zas a znovu) si dovoluji tvrdit, že pokud vůbec existuje divák, kterému se tento film nelíbil, je to divák bez špetky vkusu. Temný rytíř je sice akčním filmem dle komixové předlohy, ale jeho tempo zapouští diváky do sedadel a to bez rozdílu věku či pohlaví. Herecké výkony jsou přesvědčivé a výborné a kdybych měl každou postvu rozebírat zvlášť, byl by tento komentář velice dlouhý a tak jen ve stručnosti. Hlas Christiana Baleho jako Batmana žeru, Heath Ledger odešel do filmového nebe VELICE důstojně, Aaron Eckhart si zřejmě zahrál zatím životní roli atd., atd... Nemám co dodat. 5*

Logorama (2009)

V krátkometrážním filmu o délce 16 minut nelezneme desítky, né-li stovky reklam, na kterých je defakto sestavená celá vizáž snímku. Děj je trochu zmatený a tak žádný kraťas v podobě vybroušené Pixarovské kvality nečekejte, ale animace i nápad jsou značně originální a celé to velké, globální L.A. je zábavné, takže 16 min uteče neuvěřitelně rychle. Přesto mi tento našláplý kousek tak trochu zkazil konec a tak to bude "jen" za 4*

Predátoři (2010)

Popravdě řečeno od Predátorů jsem očekával dosti (pod)průměrné "béčko", něco na způsob Vetřelec vs. Predátor, ale přítomnost Adriena Brodyho mě do značné míry uklidňovala, že tak špatný film to nebude. Po jeho shlédnutí musím konstatovat, že doopravdy nebyl. Antal se s nelehkým úkolem (navázat na "pokračování" legendárního akčního filmu a dosáhnout alespoň lehkého odvaru jeho atmosféry) popral v rámci mezí celkem slušně. Ze začátku filmu potěší hudba, která se nápadně podobá hudbě z již zmiňovaného Predátora, ale! Odkazování na tento veleúspěšný kasovní trhák je zde velice značné a v některých místech dosti rušivé. Scény které působí jako parodie na McTiernanův film jsou opravdu nežádoucí. Brody v roli drsňáka působil ve srovnání s Arnoldem poněkud suše a jediné, co ho zachraňovalo, byl jeho "drsňácký" hlas + odhalené tělo namazené bahnem, které vypovídalo o tom, že Brody by se již do role židovského pianisty uprostřed holocaustu díky své muskulatuře nehodil. Každopádně na filmu se najde více much a Predátoči nesnesou srovnání s Predátorem a to i přes to, že jsou v přesile. Ovšem! Nejedná se o špatný akční film, takže hodnotím jako lehce "nad" průměrné "béčko" za 60%.

Vypadáš skvěle! (2005) (pořad) odpad!

Uděláme z ošklivých hezké a z hezkých ošklivé, budeme to dělat s obrovským nadšením a do znělky dáme protivné tóny z písně Toxic od Britney Spears. Bude se na to někdo koukat? Ano, bohužel bude...Váš Petr Lesák

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Co k něčemu takovému napsat? K čemu něco takového přirovnat? Jak něco takového ohodnotit? Nechci být zlý a psát tady vulgární komentáře, ale nechápu, proč tento hnus spatřil světlo světa! Není snadné uspořádat vysílací čas v televizi tak, aby si z něj každý divák vytáhl to své, nějaký ten svůj oblíbený pořad, ale pro koho proboha bylo natočeno toto?! On je žena je přesně tím typem seriálu, který by se dal použít u výslechu těch nejtěžších zločinců či válkou protřelých veteránů. Myslím, že po pěti minutách (to možná přeháním - po úvodní znělce) by se doznal i samotný John Rambo a to k tomu, že se bojí bubáků číhajících pod postelí... pokud on sám není ženou. Ale chápu, že lidé, kteří nemají tu možnost přepnout kanál("ležáci") tento seriál s "oblibou" shlédnou. My plně pohybově schopní bohužel takové štěstí nemáme a dáme přednost seriálům/filmům se skromnější reklamou a propagandou. On je žena v sobě jistě skrývá hluboké poselství, výborné herecké výkony, hvězdné obsazení, revoluční speciální efekty(vousy Ivany Chýlkové nemají chybu), chytlavou hudbu, která podkresluje dokonale vyjádřenou atmosféru a mnoho dalšího... Škoda jen, že z pohledu obyčejného smrtelníka, nejsem na tento seriál dostatečně duševně zralý a tak mi vše podstatné uniká. Přesto si myslím, že je mé hodnocení spravedlivé (kdyby zde existovala minusová hranice, bylo by ještě spravedlivější).

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Vím, viděl jsem pouhý jeden díl, který jsem dokoukal do konce a tak by mé hodnocení nemuselo být příliš objektivní. Ale ten jeden díl, ať už patřil mezi ty lepší nebo horší, mě přesvědčil o tom, v jakých vodách (spíše kalužích) tento český seriál brouzdá. Pokud se v poslední době řekne film/seriál, u kterého se dá "vypustit" (myšleno uvolnit se, nikoli ulevit si), nepřemýšlet nebo film/seriál pro širší veřejnost, stávají mi na hlavě ty zbytky vlasů, které tam mám, a které se tam nejspíše už dlouho neohřejí, díky takovým příšernostem, jako je Ordinace. Než jsem omylem (vlastně mi nic jiného nezbývalo) shlédl ten jeden díl, který mě přivedl do hlubokých depresí a donutil mě přemýšlet o záměru režiséra, myslel jsem si, že se jedná o seriál z prostředí gynekologické ordinace a tak jsem byl lehce dezorientován, když na operačním stole přistál mladík se zaseknutou střelou z pancéřové pěsti, která nebyla pochopitelně vybuchlá. Následovalo trapné vystoupení herců-chirurgů, kteří se za neustálého šťourání se v mladíkově žaludku potili jako prasata, volali domů manželkám a loučili se s rodinami... ani nevím, jak to celé dopadlo, mladík byl zachráněn, kam putovala střela nevím, ale to není vůbec podstatné. Podstatné je to, že se už nikdy více na Ordinaci nepodívám. Díl, ve kterém by našli trpaslíka postiženého elefantitidou a pokoušeli se mu to odoperovat doopravdy vidět nepotřebuji!

Městečko South Park (1997) (seriál)

Animace stejně tak jednoduchá jako zábava. Pro někoho pokleslé, pro někoho nechutné, pro jiného neskutečně vtipné. Já osobně nepreferuji vulgární (pokud se v případě South Parku vůbec ještě dá hovořit o vulgarismech) slovník, ale některé hlášky i díly jsou prostě nezapomenutelné a pobaví i zaryté odpůrce tohoto přisprostlého seriálu. South Park si nebere servítky naprosto s nikým a ničím, dokáže si udělat srandu z politické situace, terorismu, holocaustu, vážných nemocí, celebrit, diktátorů, vánoc, rasismu a tak dále. Kdybych měl vypisovat, co vše si už tvůrci South Parku vzali na paškál, věřím, že bych tímto komentářem zaplnil minimálně jednu obrazovku vašich monitorů. Nezaplním, omezím se jen na krátký odstavec. A pokud jste náhodou už podobný komentář viděli, věřte tomu, že "to už bylo v Simpsnech."

Kutil Tim (1991) (seriál)

Troufám si říct, že Kutil Tim je snad nejpovedenějším sitcomem 90. let. Příběhy šikovně nešikovného kutila, jeho početné rodiny, kamaráda a kolegy Ala ala flaneláka a souseda Wilsona, který léta úspěšně schovával svou tvář za plotem a pokud ještě žije, schovává ji dál. Bylo zajímavé sledovat, jak se s postupem času Taylorovic kluci mění z dětí ve vytáhlé čahouny, Jill a Tima nemilosrdně okousává zub času a jak Timův soused roste stále více do výšky :) Super zábava!

Herkules v New Yorku (1970)

Je tomu nějaký ten rok, co Arnold Schwarzenegger úspěšně debutoval na kulturistickém pódiu a ohromil tak svět svým vypracovaným tělem, zastínil mnoho svých protivníků svým do výše se tyčícím vrcholkem bicepsu, který vrhal stín na užaslé tváře sportovců, kteří rovněž přišli předvést a poměřit své úsilí. Ano, Arnold byl připraven a do kulturistického světa byl vržen takovou silou, že již velice brzy neměl konkurenci. Ovšem... je tomu také již nějaký ten pátek, co se náš milý Arnold rozhodl pro herectví. Prostý rakouský "sedlák" s neuvěřitelným tělem, základní znalostí angličtiny v kombinaci s neodmyslitelným přízvukem ala "horkej das Schnitzel" si svou premiéru před kamerou odbyl právě Herkulem v New Yourku a to s neuvěřitelnou nonšalancí a ladností ruské baletky. Již úvodní hudba dává znát, že nás čeká nezapomenutelný zážitek, kdy nám do uší řvou rádoby řecké, protivné tóny bůhví jakého hudebního nástroje. Arnold, ač urostlý mládenec, je už od začátku zastíněn herci o kvalitě Don Juanů z telenovel a bohužel jim nesahá ani po kotníky a směle se drží v jejich skromných stínech. Hůře hraje snad už jen "Preclík", na jehož výraz údivu nezapomenu do konce svého života. Ale vraťme se zpět k Herkulovi, který byl po dlouhém naléhání svržen z Olympu přímo do Atlantiku (Zeus měl asi opravdu sílu) a po pár dnech kraula, vyloven nákladním trajektem, ten ho odveze přímo do centra dění, kde se Arnold, tedy Herkules vysmívá smrtelníkům, machruje na vše živé, trénuje opičí posunky mimickými svaly, k smrti mlátí medvědy holýma rukama, neplatí nebohým taxikářům a následně jim převrací auta do škarpy, zápolí s "mafií" a neohrabaně balí místní Barbie z 60. let minulého století, která je sice zadaná, ale to vůbec nevadí, Herkules má přeci svaly a když není po jeho, zmlátí jakéhokoli nápadníka, který by se jen opovážil na Barbie podívat. No a do toho všeho mu notuje již zmiňovaná hudba, nebo-li kvílení přejeté kočky či škrábání nehty o tabuli... A ptáte se proč hodnocení za plný počet? Odpovím Vám... Arnold je prostě Arnold a já se u Herkula v New Yorku nepřestal smát :)