Vyfič! (2009)

Kdybych byl děvčetem, které plní sny svých rodičů, je odlišné od svých vrstevníků, prožije krátký románek se záletníkem z rockové kapely, přivydělává si ve vesnickém fast-foodu a zamiluje si nějaký sport, hodnotil bych minimálně o jeden stupínek výše. Ale já jsem jen pouhý chlapec, který neplní sny svých rodičů, tak nějak jde ve středním proudu a vybočuje z davu tak maximálně svými názory, má hodnotný vztah, přivydělává si kde se dá a je zamilovaný do nějakého sportu... Takže mé hodnocení celkem průměrně nadprůměrné komedie, která nutí nejednoho diváka fandit mlaďičké Bliss jak v jejím soukromém životě, tak na bruslařské dráze se = 3*

Zmizení (2005)

Nevím, ale na mě tenhle snímek nedolehl a musím hodnotit za pouhé 2*. Levittovi tato role rozhodně neseděla, byl nemastný a neslaný, bez emocí a celkově vyhlížely mladé tváře v roli "mafiánů" dosti neuvěřitelně. A to ani nemluvím o příběhu, kdy se pohublý středoškolák pustí na vlastní pěst do vyšetřování vraždy své ex-přítelkyně a vede si lépe než kde jaký agent z FBI. Celkově je to hodně natahované, nudné a bez napětí a já se u Zmizení nemohl dočkat závěrečných titulků, což se mi už dlouho u žádného filmu nestalo. Přesto se ve filmu našlo pár světlých momentů, tudíž ho úplně nezatracuji.

500 dní se Summer (2009)

Příjemná komedie o jednom snílkovi, který pevně věří v sílu lásky, v osud a mnoho dalších věcí a jeho přesném protikladu slečně, která si vzala špatný příklad ze svých rodičů a na vztah a lásku zásadně nevěří. Postupně vzniká mezi mladým Levittem (mimochodem, ani nevím proč, ale strašným způsobem mi připomíná Heahta Ledgera-hlavně mimikou a stejným šibalským úsměvem) a slečnou Zooey Deschanel, která ve filmu opět předvádí i špetku svého hudebního nadání. Příběh je velice příjemný, milý a hodina a půl uteče jako voda v potoce. Už delší dobu jsem neviděl tak příjemnou romantiku s nekýčovým koncem. Veliké + patří taneční scéně - krásné vyjádření pocitu štěstí. 4*

Mlčení jehňátek (1991)

Mlčení jehňátek není špatným filmem, to zdaleka ne a dá se říct, že ve svém žánru patří mezi filmy o lepší kvalitě. Ovšem neřekl bych, že je ve svém žánru tím nejlepším, co je možné vidět. Děj je velice pozvolný a často předvídatelný, alespoň u mě tomu tak bylo a k tomuto filmu jsem se dlouho nemohl odhodlat a to zvláště kvůli pomalému začátku filmu. Hudba není nějak strhující a napětí by se rozhodně krájet nedalo. Ovšem musím vyzdvihnout herecké výkony, bez kterých by tento film byl jen slabším odvarem, toho co je nyní. Abych pravdu řekl, měl jsme nejspíše přehnaná očekávání a tak jsem mírně zklamaný a hodnotím film slabšími 4*

Legendy z Dogtownu (2005)

Legendy z Dogtownu je celkem obyčejný film o partě "skejťáků", kteří se rozhodli zkusit něco nového, něco revolučního a ono jim to vyšlo. Jejich úspěch ovšem znamenal rozklad jejich přátelství a tak tento film krom skateboardingu a jeho počátcích vypráví příběh povalečského života ve Venice, příběh kamarádů, kteří se změnili v soky a také příběh o tom, k čemu všemu se dá použít zahradní bazén :) Na film jsem se podíval hlavně kvůli Heathovi Ledgerovi a Emile Hirschovi, kterým jejich role skvěle padnou (mimochodem, netušil jsem, že Emile Hirsch takhle válí na skejtu) a také mě potěšila vsuvka s Tony Hawkem jako kosmonautem.

Pan Nikdo (2009)

Dnes jsem si dovolil tento film pustit po druhé. Shlédl jsem ho s odstupem času a musím přiznat, že ve mě opravdu dozrál. Pochopil jsem vše, co daný film nabízel a pokud ne, tak jsem si to alespoň vyložil po svém a byl jsem uchvácen. Mr. Nobody je přehlídka životních osudů jednoho člověka, která začíná jedním velkým rozhodnutím. Určitě každý z nás si občas položí otázku "co kdybych"...(udělal něco jinak, se rozhodl tak či onak, se zamiloval do té a tamté osoby..) a přesně tohle film řeší a naprosto grandiózně. Už od začátku divákovi předkládá motivy, které mu mají usnadnit pochopení filmu, který se najednou nezdá být vůbec složitým, ale naopak. Při prvním shlédnutí jsem našel jako jedinou výtku natahovaný konec. Jistě, film by měl své kouzlo kdyby skončil o pár minut dříve, ale tato výtka pramenila z neúplného pochopení již zmiňované pětiminutovky. Po druhém shlédnutí náhle vše dávalo smysl a já jsem byl nadšený, když jsem mohl konec filmu vysvětlit mé matce, která mi u něj dělala společnost - také nepobrala na první pokus. Každopádně za zmínku stojí herecký výkon Jareda Leta, který se ukázal jako zdatný herec již v Reguiemu za sen, hudební doprovod, ale i kombinace všech možných žánrů, které se dají na konci filmu zaškatulkovat do pouhého dramatu. 5*

Počátek (2010)

V Temném Rytíři měl Christopher Nolan do určité míry svázané ruce, jelikož se musel držet jisté předlohy, avšak i tak se mu povedlo dílo, které se zařadilo mezi nejlepší filmové počiny vůbec. Příběh Batmana upoutal i nezasvěcené. Nyní je tady Nolan s novým filmem, s filmem jehož byl svým vlastním strůjcem, filmem jenž si ve své mysli vystavěl do nejmenšího detailu. Tvořil tak jako Bůh a vytvořil doopravdy božské dílo. Opět ukázal světu, že se řadí mezi absolutní režisérskou špičku dněšní doby. Počátek překonává vše, co bylo dosud natočeno a i přes trochu chaotičtější začátek-některé jednodušší diváky to může odradit, jelikož film prostě nepochopí(avšak nebyl by to Nolan, kdyby následně neodpověděl na všechny divákovi otázky) je film naprosto promyšleným sněním... jinak se to popsat nedá, protože když člověk odchází z kina, má tendence roztočit svůj totem a zjistit, zda-li sní nebo bdí. Zatím nevím, co více bych dodal, komentář píši "z čerstva", ale jediné co vím je to, že Počátek musím vidět znovu! Naprosto s přehledem 5*

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příběh z konce druhé světové války vypráví o osudu ze dvou stran plotu s ostnatým drátem. Na jedné straně sedí osmiletý chlapec s modrými kukadli, syn vojáka dozorujícího na koncentrační tábor, oddaného službě vlasti. Na straně druhé sedí osmiletý chlapec v pyžamu, které ve skutečnosti pyžamem není, s vyholenou hlavou, jehož otec je, tedy byl hodinář. Z původně náhodného setkání se stává přátelství, kterému osud nebyl příliš nakloněn. Pointa sice krásná, ale zpracování poněkud pokulhává. Navzdory tomu, že jsem předem věděl, jak to celé dopadne, hodnotím objektivně, jelikož konečné vyústění filmu je logické a to vzhledem k jeho větší kvalitě. O to víc si myslím, že je konec předvýdatelný a ačkoli mnohým připadá surový, na mě až tak nepůsobil. Bohužel se mi nepodařilo vcítit se do hlavních postav a tak jsem nebyl schopen jejich břímě nést společně s nimi. A že by nějaké slzy na konci filmu? Ale prosím Vás... Když to tak všechno sečtu a podtrhnu, shlédl jsem příběh neobyčejného přátelství v obyčejném filmu a z toho plyne i mé hodnocení 60%

Kick-Ass (2010)

Jako náctiletý kluk jsem prahl potom, zastat se slabších, přidat se na stranu dobra a dát za vyučenou těm, kteří si to zaslouží. Ale chybělo mi několik důležitých věcí... 1) byl jsem drobný a hubený bez sebemenšího náznaku svalové hmoty. 2) neovládal jsem žádné gymnastické prvky ani bojová umění. 3) chyběla mi odvaha. 4) a neměl jsem kostým... i když....myslím si, že ačkoli bych splňoval všechny výše uvedené body (mimochodem, nyní je "dalo by se říct" splňuji - až na ten kostým) stejně bych zůstal zalezlý doma u pc a hodnotil - kritizoval podobné počiny ostatních. Takže sice stojím nohama pevně na zemi, ale srdce dobrodruha mám a již několikrát (a zvláště potom po shlédnutí filmu o akčním hrdinovi bojujícím za dobro všech) jsem uvažoval o tom, jaké by to bylo, skrýt svou identitu pod rouškou kostýmu a tmy a někomu pořádně nakopat prdel. Dave Lizewski byl asi stejný jako já, tedy měl větší zápal a více fandil komixovým hrdinům, ale jednoho dne se rozhodl a i když si počínal dosti krkolomě, vytvořil postavu, která si zaslouží mít své pevné místo mezi velikány, jakými byl Spiderman, Batman, Superman, Ironman a další a další, jelikož na počátku stál naprostý outsider a jen díky rozhodnutí se z něl stal hrdina. Pravda, jeho cesta nebyla snadná a věřím, že v Kick-Ass 2 se posune zase o kousíček dál, ale jeho příběh životní změny byl obdivuhodný, byl natočen s velkou nadsázkou, ale místy přecházel v dech beroucí a surové drama a dokonce ani pořádnou akcí se nepohrdlo s malou romantickou vsuvkou - samozřejmě. Prostě příběh hrdiny jak má být, ale úplně jinak, než jak kdy byl. Po opětovném shlédnutí možná ještě * přidám. Zatím to vidím "jen" na 4*

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ali G aneb jedna z fiktivních Cohenových postav ve filmu jako parodie na raperský styl nebo spíše na život v černošském ghetu někde v Bronxu či jiných "černých oblastí" je neuvěřitelně zábavným počinem, který si nebere servítky naprosto v ničem (a to je pořád jen lehký odvar proti Cohenovým filmům Borat a Bruno). Ali G vyvolává salvy smíchu snad u každého diváka a Cohen svou vyzáž přivedl k dokonalosti, ať už se to týká jeho parodujících grimas, zlatých "lánců", vytahané teplákovky či vytuněné gheto car je to jako celek nářez! 4*