• Krátkometrážní

Sex Drive (2008)

Dalo by se říct, že jde jen o nadprůměrnou teen komedii, jenže zatímco většinou je ve filmech tohohle žánru dobře napsaných a opravdu bavících postav pomálu, tenhle film nabízí: 1) neskutečně zábavného pošuka Rexe v podání Marsdena; 2) totálního pohodáře a sympaťáka Lance; 3) magory Andyho a Randyho; 4) krásnou, sympatickou a moc sexy slečnu Felicii; 5) mistra sarkasmu Greena a nakonec hlavního hrdinu, který mi sice příliš nesedl, ale ne zase tak moc, aby to zkazil. Navrch je tu samozřejmě pár trapných a fekálních scén a hlavní příběhová linie nestojí absolutně za nic, ale tak už to bohužel bývá. Tenhle film dělají "vedlejší" postavy a hvězdičky patří jim :)

Sedm životů (2008)

Průhledně vykonstruované od první do poslední minuty, přesto se ale filmu nedá vytknout kvalita herců (Smith a výborný Harrelson) a opravdu silně úderná závěrečná patnáctiminutovka, i když samotná pointa je trochu na hlavu.

Stmívání (2008)

Dost slabé a zaměřené na ženské publikum nižšího věku... čímž samozřejmě nijak neútočím na ty, kterým se to líbí a do téhle kategorie už pár let (či svým penisem) nezapadají. True Blood tu v souvislosti s kvalitní upířinou poslední doby padlo několikrát a já nemůžu než to zopakovat - tohle jsou v porovnání s True Blood jen upíří jesličky. Další díly budou zřejmě temnější a temnější (jako Harry Potter), ale můj šálek čaje to už podle prvního dílu zřejmě nebude. Kdybych měl mladší sestru, určitě by byla totálně uspokojená... jenže ehm... já žádnou nemám!

Šestiraňák (2004)

McDonaghovy Brugy zbožňuju, ale co bylo ksakru tohle?

Jmenuji se Bruce (2007)

Frajer Campbell v podprůměrném, sebeparodicky laděném snímku. To, co tak skvěle fungovalo v Army of Darkness, působí tady místy až trapně... a po většinu času nepůsobí vůbec nijak. Moc moc zbytečný film.

V Bruggách (2008)

Stejně jako hodně podobný Adams æebler mi tahle černohumorná směsice různých žánrů padla jako ulitá a já ji za poslední dobu viděl už několikrát - a zážitek se pokaždé ještě prohloubil. Geniální dialogy, hudba, na první pohled nudný scénář, kde se téměř nic nestane, se postupně proměňuje v perfektně zapadající a nenásilnou skládačku a herecké projevy jsou hodny ještě větších ocenění, než jakých se jim zatím dostalo. Všechny postavy jsou skvělé, jsou zajímavé, a hlavně pekelně zábavné.

Václav (2007)

Všecko bude mamo!

Lovec vodního ticha (2008) (TV film)

Vetchý - klobouk dolů. První půlka parádní, bez něj už to pak šlo dolu.

VALL-I (2008)

Trocha ekologie, Kubrickova Odyssea, Já legenda, šálek Platóna, Matrixu, Terminátora, naběračka Číslo 5 a navrch špetka z Bible... v animovaném příběhu? To sice zní dost šíleně a taky to tak ve výsledku trochu vypadá - jenže z tohohle maglajzu se díky přesnému dávkování stala bez debat jedna z nejlepších Pixarovek. Mohlo to skončit jako ohromnej guláš, ale každá část má své místo a funguje. Samozřejmě jak pro koho.

13. komnata - 13. komnata Jana Saudka (2007) (epizoda)

Kdepak, v žádném případě nejde o lepší počin než onen plnohodnotný dokument. Ten je mnohem komplexnější a dává xkrát lepší představu o tom, jaký se Saudek zdá být. Záměrně neříkám "jaký je", protože to možná ví jen on sám, a nejspíš ani on ne. Nicméně jde o úžasnou postavu našeho umění, která si pozornost určitě zaslouží. A k výtkám ohledně protiřečení si - to lze nelézt jak v dokumentu, tak i tady. Ale to k Saudkovi prostě patří.