Tlumočnice (2005)

Když jsem si to pouštěl, něvěděl jsem o tomhle filmu nic. A po několika měsících mám ten stejný pocit. Ale co.

Mystery, Aljaška (1999)

Dobrý film, u kterého jsem se mnohokrát zasmál. Jako oddechovka skvělé, ale vytleskaný pozápasový závěr filmu u mě o dost srazil celkový zážitek. Holt americký závěr kanadského filmu. Škoda.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Z úcty a lásky k původnímu seriálu dávám tři, ale jeden dobrej fórek na epizodu je bohužel zoufale málo... Pro mě zklamání.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Ze začátku trochu pomalejší, ale potom se to rozjede do pohlcujícího tempa + velice bizarně - originální výtvarná stránka. Na svou dobu naprosto úžasný snímek. Doporučuji.

Gauneři (1992)

Vynikající prvotina. Tarantino ukázal, že na malém prostoru zvládne velké věci. A ty přezdívky! Když si představím drsné mafiány, jak se během kšeftu oslovují pane Růžový či pane Blonďatý, vždycky se tomu zasměju.

Columbo (1971) (seriál)

Nezapomenutelný všetečný detektiv s rozpadajícím se autem, věčně nedokouřeným doutníkem, zmačkaným baloňákem, psem, ženou, kterou nikdy nikdo neviděl a hlavně talentem odhalovat zločince.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Zajímavé je, že téměř každý pravdivý příběh se stal před 80 lety na americkém středozápadě. :-)

Vzhůru do oblak (2009)

Krásnější film jsem dlouho neviděl. Pro mě zatím jednoznačný vládce roku (17.8.2009).