Steamboy (2004)

Lidská představivost nezná hranic.

Tři mušketýři (2011)

To se zas Paulu "WS 2000" Andersonovi cosi povedlo! Už jenom ten výběr D'Artagnana! Pokud by v každé druhé scéně dostával přes držku, byl bych jakžtakž spokojenej. Chudák Dumas, celej večer jsem to nemohl rozdýchat. Kdybych těch 110 minut stál bez hnutí a koukal z 10 centimetrů na zeď v pokoji, přišlo by mi, že jsem je využil líp. Jo a vévoda z Buckinghamu musí na zahrádce pěstovat kvalitní travku, protože mi přišlo, že je permanentně zkouřenej. O tom, že postavy, které mají potenciál film táhnout do kvalitnějších vod, jsou trestuhodně nevyužity, se snad ani netřeba zmiňovat. Slovy klasika (mě): Tahle verze není pro starý. Zbývá už jenom dodat jedno afektované WTF?!?

Železná lady (2011)

Meryl Streep předvádí skvělý výkon a jenom ona sama táhne film z průměru stejně tak, jak Margaret Thatcher táhla ve své době Británii. Vidět tohle dabované snad ani nemá smysl.

Tintinova dobrodružství (2011)

V dílčích scénách je Tintin vynikající, ale filmu jako celku něco chybí. Nemůžu si pomoct.

Mezi vlky (2011)

Zklamání, co dodat. Trailer sliboval vrchovatou porci akce a ukázky lidského pudu přežití. Sliby, chyby... Ono se totiž jedná o směs přemýšlivého existenciálního hloubání a putování Aljašskou pustinou někam za záchranou, přičemž všem dýchají na záda vlci. Pokud vám to zní lákavě, nenechte se mýlit, protože je tam od všeho jen troška a zbytek je nudná omáčka. Pokud máte chuť na napínavý film, zvolte raději něco jiného, protože tohle nezachrání ani Neeson (sorry Liame, ale někdo to říct musel).

Narkotika (2002)

Drsné a špinavé prostředí dealerů, feťáků a poldů v utajení (někde se tenhle rozdíl mezi posledně jmenovanými může smazávat). Scénář je chvíli trochu zmatený, ale ke konci to zase naskočí na správnou kolej. Ray Liotta zaválel, po dlouhé době dobrá a taky dobře zahraná role. Jen jedna věc mě trochu rušila, ale to je spíš můj problém, protože jsem dřív viděl My name is Earl než tohle, tak mi Jason Patrick vizáží připomínal právě Earla.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Nemůžu uvěřit, co jsem právě viděl. Skvost, perla v moři světové kinematografie. Myslel jsem, že to bude aspoň trochu zábava, ale ne. Kdyby se vynechaly opakující se stejné záběry, měl by film tak 20 minut. Kdyby Horácio Kejn viděl, jakým způsobem zde probíhá laboratorní výzkum, tváře by mu znachověly hanbou. Jediný, kdo snese přísnější měřítka (už to zní u déčkového filmu směšně), je Lorenzo, protože ten tam sype jednu perlu za druhou. Z toho by se časem mohl stát trezorový film. Ale byl by zapotřebí takový trezor, který nikdy nikdo nedokáže otevřít a který by nejlépe mohl pohltit onen megalodon...

Druhý dech (1988) (seriál) odpad!

Žilková mluvící slovensky a Vašut s knírem. Copak to mohlo dopadnout jinak?

Televizní noviny (1994) (pořad)

Vraždy, nehody, okradení důchodci a na závěr zvířátka! Ale kam se poděla informační hodnota???

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tohle byl tak vynikající film, že k němu nezbývá, než napast, že na světě jsou dva druhy lidí: Ti, kteří sem už vymysleli nějakou dobrou hlášku a ti, kteří v tomhle pohořeli. No a ze mě se teď kouří.