Predátoři (2010)

Cestou džunglí to Nimród jako správný nimrod dobře šéfuje, ale pak se v tom už asi málo nimral a vrtal a dopadlo to, jak to dopadlo. Mohl z toho vymáčknout víc.

Pojistka smrti (1944)

Ze začátku trochu naivní příběh, který se však záhy rozjede a nabírá na obrátkách. A tento, podpořen skvělými dialogy, má i neméně skvělý závěr. Jen ten Fred MacMurray se tam nehodil. A to byl prosím herec v hlavní roli...

Závrať (1958)

Trošku jsem zhruba ve třetí čtvrtině filmu nechápal motivaci jistých postav, ale závěr to napravil. Ještě jsem neviděl vychvalovaný film Rear Window. Zatím považuju za nejlepší Hitchcockův film North by Northwest.

Hluboký spánek (1946)

Phillipa Marlowa mám prostě rád a detektivky od Chandlera jsem četl snad skoro všechny, proto jsem si užil i tenhle biják. Bogart má to správné Marlowovské charizma a trousí hlášky s velkým nadhledem. Nicméně Lauren Bacall ve filmu vypadala, že jí je tak dvakrát tolik let než ve skutečnosti (nevím, zdali to byl záměr) a její hlas byl při zpěvu pekelně hluboký jako spánek (to ale záměr rozhodně nebyl). Muselo to potom vypadat u Bogartů zvláštně, když na něj Lauren pořvávala svým barytonem z kuchyně: Humphrey, večeřéé... :-)

Pravidla moštárny (1999)

Dlouho jsem se Pravidlům moštárny vyhýbal, až včera jsem je konečně viděl a musím říct, že je to velmi silný a krásný filmový zážitek. Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie.

Zelená míle (1999)

Včera jsem na to znovu koukal a musím přehodnotit. Pro mě silný zážitek zasluhující silné hodnocení.

Bydlení je hra (2004) (pořad)

Bydlení je hra, máte-li na nájem.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

5th Gear si ode mě vysloužil 2nd hvězdičky, neboť je až příliš nuden.

Criss Angel: Mistr magie (2005) (pořad)

Kouzla jsou na efekt velmi zdařilá, nicméně čarovník Kryštof Anděl je na hony vzdálen tomu, kdo by mohl býti zván sympatickým chlapíkem.

Maxihra (1997) (pořad)

Eins, zwei, drei, Bendi hraj. :-)