• Pohádka

Úsvit mrtvých (2004)

Na tyhle filmy si vážně nepotrpím, ba přesněji: při jejich sledování trpím. Ovšem tady jsem nejen netrpěla, ale byla jsem tak akorát napjatá a ten skvělý konec, kdy vlastně nevíte, jestli se někdo z těch přeživších vůbec zachrání...Prostě, dobrý :-)

Milionář z chatrče (2008)

A mně se to prostě a jedndoduše líbilo. Nápadité, vtipné, drsné a poněkud sentimentální zároveň. Dětští herci byli tak přirození a skvělí, že se ještě teď usmívám, když si vzpomenu na Jamala ve výkalech a jestě teď mi běží po zádech mráz, když si vzpomenu na scény z "chudobince". A tak nějak to u dobrého filmu má být. Myslím :-).

Wimbledon (2004)

Nemusím se rozhodovat, hodně povedená a vtipná britská romantická komedie. Spousta úžasných fórů. Rozhovor cestou na kurt: Co Tvoje záda? Dobrý, co Tvoje demence? :-) Vynikající Paul Bettany, okouzlující Kirsten Dunst (která mi např. ve Spidermanovi přišla jako nezajímavá a nudná bytost), atmosféra Wimbledonu...5 hvězdiček a není co řešit.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Senzace. Nevím, kdo z nich je zábavnější a charismatičtější: GIbbs, Abey, Ziva, DiNozza...Nebo snad "Doughy" či McGee? Nevím a je to jedno, všichni dohromady jsou skvělí. Ke skvělému hereckému obsazení přidejte více či méně napínavý děj, spoustu chytrých vtipů a máte jeden z nejlepších TV seriálů v tomhle žánru. A právě mi Gibbs odešel od NCIS. Uronila jsem slzu a neztrácím naději, že se vrátí a pokračujeme dál :-). A je to tady, Gibbs se vrátil a s ním další série.

Odvrácená tvář hor (2002) (seriál)

Nádherné hory, ze kterých jde občas strach, parta sympatických lidí, kteří umí lézt a zachraňovat jiné. Prima kombinace k nedělnímu poledni. Dopisuju půl hvězdičky, takže hodnocení 3 a půl.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Pan Monk je prostě jeden! V reálu bych ho asi mnohdy praštila, ale v televizi se na něj vždycky těším. Ahoj Adriane a zase se někde ukaž :-).

Dožeň, co se dá! (1999)

Kouzelná, vtipná a milá záležitost. Brandan Fraser je vážně zlatý.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Tak, prostě a jednoduše: líbilo se mi to. A dvojku Trojan - Dvořák zbožňuju už od Anděla páně. Sice jsem v první sekvenci, kdy se objevil Ivan Trojan, nadšeně zavyla:"Ejhle, Petronel :-)!", ale pak už jsem jenom koukala a spokojeně předla.Sice chvilkami docela předvídatelné, ale určitě nevynechám 2. a 3. díl. Dotaz pro admina: Nedaly by se zablokovat přihlouple vulgární komentáře uživatelů jako je igi.B?

Profil vraha (2002) (seriál)

Mezi krimiseriály vysílanými na našich televizích jistě nadprůměr. Od prvního dílu na Barrandově jsem pravidelném divákem a kouká se mnou i můj šestnáctiletý synátor, kterého z nabízených kriminálek uchvátí máloco. Dost dobrý. (a navíc to Tonymu fakt sekne :-)).