• Pohádka

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Považuji za zbytečné cokoli rozmáchle hodnotit, nejsem kritik a těch, kteří hodnotí všechny možné atributy filmu, je tady více než dost. Dávám 5 hvězd, protože ten film mě dostal tak, jako už hodně dlouho žádný jiný film. Bravo, paráda, pár Oscarů si jistě zaslouží.

Nouzový východ (2008)

Vynikající, mrazivé, přesné. Leovi se tímto hluboce omlouvám, je to HEREC. O Kate Winslet je to známo, Sam Mendes je jednička. 5 hvězdiček bez nejmenšího zaváhání.

Sbohem, baby (2007)

Výborný. Odcházíte z kina a přemýšlíte a můžete se skoro vsadit, že o tom budete přemýšlet i dál. Jo, a samozřejmě jsem měla jiný názor na závěr než většina mých známých :-).

Air America (1990)

Zábavné, tak akorát na pohodové nedělní odpoledne. Pánové Gibson a Downey jsou fajn dvojka :-).

Sex Traffic (2004) (TV film)

Jsem šťastná, že mám syna. Dost hrozné a kruté a nejhorší na tom je, že to vůbec není ojedinělá, ale bohužel docela běžná záležitost. Prachy nesmrdí :-(

Tah jezdcem (1992)

Už dlouho jsem neviděla film, u kterého bych byla napjatá až do konce. Bez mrknutí 4 hvězdičky.

Příběh rytíře (2001)

Vážně bezva, Heath Ledger je prima a Paul Bettany je skvělý. Koukala jsem na to se synem, báječně jsem se bavila a myslím, že by mi nevadilo vidět to znovu. jojo, čtyři hvězdy zcela zaslouženě :-).

Gladiátor (2000)

Konečně jsem film viděla celý, včera v televizi. A lituju, že jsem ho neviděla na plátně, protože tyhle filmy by se měly snad povinně vídat hlavně v kinech. Pro mě paráda: užily si oči (i když jsem chvilkama bulela jako želva), uši (hudba Hanse Zimmera je nádherná, skvěle podtrhuje film), hlava i srdce. A ještě jsem přitom vyžehlila horu prádla a ani mi to nevadilo :-). Když to všechno sečtu a podtrhnu,míň než pět hvězdiček prostě není možné dát.

Zakázané království (2008)

Protože si nepamatuju Nekonečný příběh (tedy kromě kouzelného Falca a titulní písně), tak tenhle film nesrovnávám a nevadí mi, že -zřejmě-kopíruje NP. Je to příjemné koukání, pěkné souboje, fajn strávené odpoledne v kině. Znovu už to vidět nemusím a hluboko do duše se mi to nevepsalo, ovšem ani jednou mi neblesklo hlavou, že jsem mohla raděj sedět doma. Takže poctivé tři hvězdičky :-)

Nestyda (2008)

Příjemný, vtipný film, který baví. Sice už moc nevím, o čem to bylo (tedy vím, ale kdybych o tom měla povídat, asi to shrnu třemi větami, takže žádný hluboký zásah :-)), ale vím, že jsem se fajn bavila a to někdy vůbec není málo. Pavel Landovský s Ninou Divíškovou jsou báječní a scénka, kdy Divíšková zesílí televizi, aby nebylo slyšet případné "sbližování se" Simony Babčákové a Pavla Lišky z vedlejšího pokoje, je boží. Landovský: Já slyším Divíšková: No právě. Kouzelné.