Kniha života (2014)

Úžasně charismatický animák! V záplavě pixarkartových animací a příběhů působí až neuvěřitelně svěže a sympaticky.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

První díl jsem viděl víceméně omylem (nic jiného v kině v tu dobu nehráli). Od té doby jsem si ale na tenhle svět zvykl a každý film je o kousíček lepší a já jsem o kousíček více vtažený do souvislostí. Těším se na finále!

Smrt panen (1999)

Prostě Sofia Coppola a k tomu pár hluchých míst.

Ex Machina (2014)

Skvělá klaustrofobická atmosféra, strhující napětí a vynikající Oscar Isaac táhnou tuhle sci-fi do nadprůměru tak silně, že ji není moc co vytknout.

Pestrobarvec petrklíčový (2014)

Zajímavý námět zabíjí až příliš artové pojetí a hlavně až příliš se opakující situace. Ano, byl to záměr, ale pak se dostáváme opět k tomu až příliš artovému pojetí. Chybí invence, nebo nadbývá čtyřicet minut.

Mimoni (2015)

Naprosto nevyužitý potenciál! Vtipy i děj jsou zasazeny až do příliš dospělé roviny, ale převážná většina gagů je určena pro dětské diváky, takže se spíše než bavit budete po celou dobu rozpačitě usmívat. Stejně jako vaše ratolesti.

Soudce (2014)

Poctivé a civil drama z maloměsta. Chvílemi jsem měl dojem, že ho klidně mohl natočit Jason Reitman. Až tak to bylo dobré!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ou, ou, ou. Postapokalyptický svět ještě snad nikdy nebyl postapokalyptičtější. Příběhová rovina občas skřípe, ale skvělý vizuál a technické zpracování z filmu dělají to, čím měl být především - dokonalým blockbusterem.

Coherence (2013)

Pecka!! Malý rozpočet, ale o to chytřejší scénář, který dokáže skvěle dávkovat nové informace a nepustí vás. Čtyři a kousek.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Pokud vám craigovské bondovky přijdou moc vážné a dospělé, Kingsman vám polechtá ego dokonale megalomanským padouchem, stylovým agentem i totálně za vlasy přitaženým příběhem. K tomu si připočtěte Vaugnův brutální humor a tarantinovské odkazy a máte za rovnítkem sakra zábavnou dvouhodinovku! Jen škoda, že v závěru došly nápady a dech.