Informátorka (2010)

Závažné až to mrazí, bez zbytečné omáčky. Jedna proti zkaženému systému, to není jen výsledek romanopisců, to může být i celkem tvrdá realita skrytá za miliony dolarů.

Sviňák (2013)

Psychologické drama o zničené existenci, trpící ztrátou svých bližních a hledající útěchu v drogách, alkoholu a náhodných sexuálních dobrodružstvích. A teď vážně. Opravdu to byla prdel! Škodolibý detektívek, hrající ďábelské hry se světem kolem něho ve skvělém podání Jamese McAvoye. Hajzl jako vyšitý! Tragický konec mě sice vzal úsměv ze rtů ale následné animované titulky mě ho zase rychle vrátily.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Nejsem muzikálový typ ale v rámci mého kulturního povědomí jsem si nemohl nechat ujít včerejší záznam na čt art na počest nedávno zesnulého spolutvůrce Richarda Hese. Ne nadarmo je Dracula nejlepší porevoluční muzikál. Mnoho nezapomenutelných písní, slušná výprava a skvělý výkon Lucie Bílé. Bohužel kvalita strmě padá s nástupem poslední třetiny z blízké budoucnosti, která se hluboko propadla pod úroveň nastavenou první hodinou a půl. Závěr se sice ještě snaží laťku pozdvyhnout, bohužel mé znechucení ale už nespraví. Za první 2/3 4*, za 3/3 2*. A Genzera prosím už nenechte zpívat.

Kafe a cigára (2003)

Příjmemná konverzační povídkovka s hvězdným obsazením a střídavě slabšími a silnějšími příhodami.

Sólokapr (2006)

Zvláštně obyčejný film Woodyho Allena. Není špatný, to ne. Ale ještě, že tam byl i Woody sám. Ten celý snímek trochu zachraňuje.

Jasmíniny slzy (2013)

Hořká komedie o ženě, která všechno měla a vše ztratila. Skvěle zahrané Cate Blanchettovou, která svou neurotickou Jasmin zvládla na jedničku s hvězdičkou. Nakonec ani nevím, jestli jí mám vůbec litovat.

Atlas mraků (2012)

Epická podívaná s neuvěřitelně komplexním příběhem napříč milenii. Skvěle navazující montáž mezi jednotlivými obdobími, výborné masky a hvězdný herecký ansámbl. A navzdory dlouhé stopáži nenudí, naopak dokáže ubívajícími minutami více a více nadchnout promyšleností příběhu, který svou provázaností bere dech.

Habermannův mlýn (2010)

Ukázka zbabělosti, msty a zášti ale také dobroty a obětavosti, prostě všeho špatného a dobrého v nás. Solidní česko-německá záležitost.

Žert (1968)

"Ty vole, tebe jsem bít nechtěl" Nevydařená pomsta ve velké kritice režimu. Skvělá role Josefa Somra.