Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Klasický teen film. Ku koncu už dosť nudný. Scenárista si veľa roboty naozaj so scenárom nedal. Ale možno už samotná predloha tomu dosť napomohla.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Príbehy každý iný a to isté sa týka aj kvality. V zásade však môžem povedať, že až na 1-2 časti, som sa pri ostatných určite nenudil. Takže 4*. A veľmi príjemné prekvapenie! Viacerým tvorcom by som na mieste filmových štúdií zveril pár peňazí na niečo väčšie.

Božská relikvie (1986)

Čínsky Indiana Jones v plnej polnej! Absolútna klasika kung-fu filmov, ktorú som snáď videl 10-krát. Výborný príbeh s kopou super vtipov. Tento film snáď nikoho nemôže nechať chladným :)

Three Night Stand (2013)

Čo to bolo? Keby som mohol zaspať, tak to asi nedopozerám. Toto natočiť max ako pár častí nejakej telenovely. 2* dávam, len za obsadenie božskej Emanuelle.

IO (2019)

Je vidieť, že aj za "pár šupov" sa dá natočiť kvalitný film.Je to skôr komorný snímok, kde Vás celým filmom spravedzajú len dve postavy, ale nenudí. Postapo budúcnosť ľudstva je solídne predstavená. Samozrejme neodporúčam pozerať fanúšikom sci-fi typu Transformers a súbojov Spiderman vs. Superman. Film potrebuje trochu vyzretejšieho diváka, ktorému nejde o efekty, ale o celkovú atmosféru a hlavne nebojí sa použiť šedú kvôru mozgovú a trochu sa zamyslieť nad posolstvom, ktorý snímok obsahuje.

Smrtelné stroje (2018)

Za mňa príjemné prekvapenie. Solídna Sci-fi oddychovka s príchuťou steampunku. Prekvapujú ma tunajšie nízke hodnotenia. Pritom príbeh je neobyčajný, výprava viac ako dobrá a herecké výkony najmä hlavných postáv sú na dostatočnej úrovni. Keď toto porovnám s "13-tym" dielom StarWars ságy, na ktorý hneď po pozretí zabudnem, je toto úplne iná liga. To už ani nehovorí o 150-tom filme na variáciu Spidermana so Supermanom, alebo iným superhrdinom nad ktorým sa ľudia tak rozplývajú. Za mňa jasné 4*!

Čelisti: Pomsta (1987)

Najväčším napätím v tomto filme boli asi riešené vzťahové problémy rodiny. Scenár a celkovo dej biedny. A veru nezachránil to ani Michael Caine.

Hypnoshow (2019) (pořad) odpad!

Klasický Danglov odpad pre zabavenie jednoduchých más. Ten Danglov smiech...nočné mory isté.

Cesta časem (2017)

Vyslovene depresívny sc-ifi film, ale treba uznať , že má solídne kvality. Dávam 70%, ale rozhodne si ho znovu nejak extra rád nepozriem.

Po strništi bos (2017)

Príjemný film. Človek sa však neubráni porovnávaniu s Obecnou školou. Obsadenie a herecké výkony sú super. Viac ako 3 hviezdy však dať nemôžem. SPOILER!!! Je pravda, že moje hodnotenie zrážajú osobné antipatie k filmovej postave otca Edy Součka, ktorý sa v tomto filme vyprofiloval ako slaboch. Nevedel sa vymaniť z pod vplyvu svojho otca, ktorého skvele zahral Jan Tříska. Práve pre tento vzťah a jeho vzťah k bratovi - rodinnému vyvrhelovi - viac ako 3* dať nemôžem. Pritom aj v samotnom scenári som postrádal, nejaké hlbšie rozvetvenie tragédie, ktorá ovplyvnila rodinné vzťahy do tej miery, že v nej došlo až k takému rozkolu, aký bol vo filme ukázaný. Podobne to bolo s odbojovou aktivitou otca Edy Součka...všetko ukázané iba v náznakoch, bez vysvetlenia...jednoducho strašne slabý scenár. Ešte dodám, že výkon Oldřicha Kaisera ako brata spomínaného otca Edy Součka bol naozaj výnimočný.