Jezerní královna (1998)

Asi jsem tu jedna z mála, ale považuju tohle za jednu z našich nejlepších pohádek vůbec. Temné jezerní království naplňuje dokonalou představu neviditelného zla, navíc se do něj obyčejný smrtelník prakticky nemůže dostat. Malé děti jsou zde drženy jako lovci perel a příděl potravy s šikanou strážců vzdáleně připomíná holokaust. Možná trochu přeháním, ale mně se to fakt líbilo.

Casino Royale (2006)

Nikdy jsem bondovky zrovna nehltala, ale díky piercu brosnenovi se pro mě staly příjemnou oddychovkou po náročném dni. Casino Royale nemá špatný scénář ani není špatně natočená, ale craig je pro mě v roli agenta natolik asexuální, že sledovat jeho záměry téměř dvě a půl hodiny pro mě byl velmi náročný výkon.

Collateral (2004)

Po Interwiev s upírem je ztvárnění Vincenta to nejlepší, čeho jsme se od Cruise doposud dočkali. S šedinami a syrovým tónem mu jeho nájemnýho vraha žeru i s navijákem. Paráda.

Pátý element (1997)

Tak tohle je správná sci-fi jízda od začátku do konce. Vtipnými a originálními nápady tady Luc Besson opravdu nešetřil. Prostě jedna z těch milejch blbostí, kterou si můžu pouštět zas a znova.

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Velmi zajímavě zpracovaný andersen. Kai a Gerda jsou dospělejší, tudíž se ve filmu dá lépe pracovat s jejich hormony a charaktery. A třešničkou na dortu zůstává Bridget Fonda, jako ledová královna je opravdu dokonalá.

Hranice zlomu (2003)

Po skvělém úvodu, jenž bych sám o sobě ohodnotila o hvězdičku lépe, se bohužel s přibývajícími minutami víc a víc zpomaluje, až se propadá do naprosto stupidního závěru, jenž už se pohybuje na hranici jedné hvězdičky. Škoda, film, jehož kvalita má sestupnou tendenci, pro mě nemá cenu sledovat znovu.

Bourneovo ultimátum (2007)

Asi jsem tu jedna z mála, ale mě Matt Damon alias agent, jenž prodělal velký mozkový delete, moc k srdci nepřirostl. Jedničku ještě považuju za slušný, nijak zvlášt vyjímečný akční film, ale tohle je prostě nuda od začátku do konce.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Ten film má jedinou chybu. Vždycky si chceme o hodině zazpívat, ale nikdy nám to nevyjde. A taky nemáme hudebku! :D

Vesničko má středisková (1985)

Četla jsem k tomu i knížku, ale tohle z papíru není ono. Hlavně Otík s klapkama na uších je prostě k sežrání. :D

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Slabší odvar minulých dílů, natočený ve svižném tempu. Cate Blanchet coby ruská agentka předvádí slušnej přízvuk. Napomádovaný synek je chvílemi poměrně vtipný a Indyho setkání s bývalou láskou se víceméně odehrává v duchu bývalých jonesovek. Nevytýkala bych tomu ani tak sci-fi závěr, jako spíš Indyho přežití atomového výbuchu coby zavřený v ledničce, jediná scéna, kterou si tvůrci s čistým svědomím mohli odpustit.