• Romantický

Dítě z Marsu (2007)

Příjemný a celkem odpočinkový film... a John Cusack je prostě sympaťák, kterému tenhle žánr sluší :-)

Hounddog (2007)

Americký jih a v něm Dakota Fanning a Robin Wright Penn... obě výborné!

Lekce neslušného chování (2008)

A zase je tu ta "stará dobrá Anglie"... co nechce se nechat zneuctít. Američankou jednou :-) "Usmíváš se, Jime!" "Bože, odpusť, asi zafoukal vítr..." (český překlad se občas od originálu odlišuje, ale tak to bývá). Bavila jsem se parádně a doporučit musím :-)

Summer (2008)

Silný příběh... a ke komentáři larelay nemám co dodat. Díky..

Marley a já (2008)

Mám-li být upřímná, tak filmy, kde "hlavními" hrdiny jsou domácí mazlíčci, nepatří mezi ty, které prvoplánovitě vyhledávám, ale po nějaké době to byl jeden z těch, který se mi úplně obyčejně líbil... stejně jako před časem Můj pes Skip. A trefná poznámka jednoho z komentátorů: kapesníky s sebou!

Poslední čas na lásku (2008)

Po přečtení ostatních komentářů si tak říkám, proč chtějí (chcete) neokoukané, nevídané, neslýchané, vždyť ono se v životě hodně věci opakuje a se setkáním dvou lidí to taky hodně často nebývá tak, že se dva potkají, jiskry lítají a mají jasno... takže pro mě hodně milý a snad to nevyzní příliš pateticky ale taky nadějeplný film.

Když se muž vrací domů (2007)

Hm, Vinterbergova Rodinná oslava je sice jen jedna, to je možná pravda, ale povedený film to rozhodně je a stojí za shlédnutí.

Paříži, miluji Tě (2006)

Skládačka... některé dílky z ní mi sedly hodně a ráda se k nim vrátím, některé míň. Ale tak to bývá.

Pan Smith přichází (1939)

K Jamesi Stewartovi, k němuž nedokážu být neobjektivní, protože patří mezi ty 'moje'... toho víc dodat neumím. Ideály neidály, propaganda nebo ne, tenhle film se myslím povedl a já ho mám opravdu moc ráda.

Páni kluci (1975)

Bez dlouhého komentáře: nejoblíbenější film mého dětství a Michal Dymek v tu dobu u mě opravdu vedl. Koneckonců Páni kluci se mi neomrzeli ani v dospělosti.