Velká ryba (2003)

Na poprvé se mi film moc nelíbil, ale napodruhé už ano. Je pravda, že scénář mohl být propracovanější, zejména ve vztahu otce a syna Bloomových, ale přesto je to vtipné a pěkné, herci jsou opravdu dobří a finále je dojemné.

Rukojmí (2005)

Mně se film líbil. Byl napínavý, měl spád, a přesně toto jsou důvody pro první shédnutí a zápory pro druhé, protože když už víte, jak všechno dopadne, už to nemůže být tak zajímavé.

Kung-fu mela (2004)

Je fakt, že tam mohlo být víc vtipů, a taky mi přijde, že parodie se občas vytratila a nastoupil "normální" film, přesto to mělo fajn atmosféru a bavila jsem se, což stačí.

Hledání Země Nezemě (2004)

I když jsem od tohoto filmu čekala hodně, tak mi to moc nevyšlo. Film není špatný, ale prostě se toho tam moc neděje, první polovina je dost nuda a až v druhé začíná být trochu emocionálně přesvědčivý. Možná že to chtělo víc fantazijních scén, prohloubení postavy Johnnyho Deppa - například lépe ukázat spojení mezi ním a postavou Petra Pana ve hře. Film Petr Pan s Jasonem Isaacsem jsem si užila mnohem víc, stejně tak jako tak trochu příbuznou Velkou rybu.

Fantom opery (2004)

Velmi rozporuplný film - hvězdičkově bych ho dala tak na tři a půl. Má své skvělé momenty - například věšení lustru v úvodních minutách, ale také o dost slabší chvilky. Je však třeba si říci, že ono je to těžké už s příběhem, který je velmi jednoduchoučký a udělat z něj velkofim je určitě dost problém. Povedla se výprava a obsazení Emmy Rossum, a za to, co se nepovedlo se rovným dílem dělí režisér, scénárista a představitel Fantoma, přičemž jejich problémy se krásně prolínají. Gerarda Butlera mám docela ráda a určitě není špatný herec (Attila), a ačkoli vé ve filmu i velmi dobré herecké momenty, tak pokud mu scénarista dává do úst pitomé repliky a režisér ho nechává schovávávat se za koňským zadkem nebo vycházet z tajemné osvětlené krypty nebo se postopadesáté tvářit žárlivě (podobných nechtěně vtipných okamžiků je ve filmu daleko víc a značně narušují atmosféru), tak už toho jako herec moc nezachrání. Další věcí je zpěv - v bonusech na DVD říkali, že považovali jeho hlas za klad, i když není školený zpěvák - ano, jeho hlas je sice zajímavý, a tlumených polohách zní opravdu pěkně, ale když ho porovnám se zpěvem představitelky Christine, který je fantastický, tak rozdíl je naprosto propastný - nebyl moc dobrý nápad dávat vedle sebe slušně zpívajícího herce a dívku, která od dětství zpívá v Metropolitní opeře. Pokud bych se ještě měla zamyslet nad kvalitou muzikálu, tak u muzikálů si obecně cením hlavně hudby a textu - děj tu není až tak podstatný (kdybych měla hodnotit děj, tak ani Fantom, ani třeba Cats z toho nevyjdou moc dobře). Ve Fantomovi se pravda často omílá jeden motiv, ovšem kdyby už nic jiného, tak Music of the night je pěkná píseň a The Fantom of the opera je prostě geniální. Myslím, že tento film určitě není nutné strhávat, jen má prostě své dobré i špatné momenty.

Nic než pravdu (1999)

Výborný film takzvaně "s přesahem", ze kterého jsem poprvé byla úplně unešená - na podruhé mi některé věci připadly už trošku moc vykonstruované a přitažené za vlasy, ovšem pořád ho považuji za skvělý film. Je fajn, že Němci dokážou natočit něco lepšího než komisaře Rexe, průměrné detektivky a ještě průměrnější romantické fimy.

Nový rok (2000)

Zajímavý film hlavně scénářem a hereckými výkony, něco málo výtek bych měla ke zpracování - kamera je někdy až příliš akční a stejně jako místy monumentální hudba se k takovému docela intimnímu příběhu nehodí. Závěr je skvělý.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Ze začátku jsem si říkala, že tento film je pitomá kravinka pro děti, ale nakonec mě to neuvěřitelné množství hračiček, nápadů a vtípků dostalo. Lepší než jednička.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Splácanina. Banderas tu má pár dobrých kousků, a to je asi tak vše. Moc postav, nic moc příběh, a ten Depp sice není špatný, ale vůbec se tam nehodí. Desperado je holt Desperado.

Gauneři (1992)

Musím dát tři - Michael Madsen sice zaválel, i ostatní herci, ale z dialogů mi přišel zábavný jen ten o rozdávání barev, a to je trochu málo. Ale konec by pěkně tarantinovský.