Kaena: Proroctví (2003)

Vizuálně velmi pěkné, ale to sem napíše každý. Především příběh je velmi slušný, a tím film získává navrch před Final Fantasy.Ten sice neměl špatný příběh, ale byl klišovitý a málo celistvý.

Igby (2002)

Ze začátku mě film moc nechytl, ale potom velmi. Takzvané "Příběhy obyčejných lidí" mohou být někdy nudné, ale tady byla spousta zajímavých postav, kterým uvěříte. Herci jsou všichni skvělí, hlavně Susan Sarandon a Jeff Goldblum.

Dumbo (1941)

Miloušký film š milouškým šlůňáteškem.

Anastázie (1997)

Průměrný příběh a la Disney, ale opravdu povedená hudba a písničky.

Kráska a zvíře (1991)

Bylo to hezké, celistvé, ale těch písniček mohli trochu ubrat.

Kráska a zvíře (1946)

Děj všichni známe, není nijak zvlášť zajímavý. To zpracování je ovšem fascinující. Ten zámek ... film je skoro 60 let starý, ale tahle scéna stále funguje a překvapuje. Konec je také zajímavě udělaný, není v něm jen otrocký popis pohádky, ale nápad.

Přízračný svět (2001)

Nenápadný film, ale velice působivý. Už dlouho jsem neviděla tak dobře prokreslené a zahrané postavy. Scénárista a herci se opravdu vytáhli. Většinou mám ráda, když jdou filmy trochu mimo realitu, ale ač tento film dělá opak a vykresluje situace a lidi, které známe nebo jimi i jsme, naprosto mě dostal.

Equilibrium (2002)

Už dlouho jsem neviděla tak rozporuplný film (= s tak promrhaným potenciálem). Skvělá kamera, akční scény, hudba, výborný Bale...a naprosto neuvěřitelné množství děr v ději. Logické nesmysly v příběhu, hlouposti v návaznosti scén, zmatené dialogy. Závěr je překombinovaný se zcela zřejmou pointou a spoustami klišé. Místy jsem se i přes vážné ladění filmu musela smát - jako třeba když z ohrady plné voříšku něco utíká, Preston to zvedne a hle - prototyp amerického štěněte, nejultraroztomilejšího tvora na Zemi. A podobně. Přesto se mi film docela líbil, byl cool, a když ho budete brát trochu jako komedii, proč ne.

Hledá se Nemo (2003)

Příjemný film, ale s takovými přívlastky jako nejlepší film roku či nejlepší film studia Pixar bych počkala. Přece jen příběh byl slabší a některá klišé si také mohli odpustit (ale přece jen byla přesvědčivější něž v Disneyovkách). Ovšem výtvarná stránka filmu a všechny ty vtípky Vás dostanou. Od Pixarů mám pořád nejradši Toy story 2 , Nema bych dala zhruba na úroveň Příšerek s.r.o.

Tichý Američan (2002)

Slušný film, ale není v něm téměř nic, co by stálo za zapamatování.