200 cigaret (1999)

Co mě na filmu nejvíc zaujalo je ten název, jelikož stále marně přemýšlím, proč se to jmenuje 200 cigaret :) Film je natřískaný skvělými herci a Courtney Love mi sem skvěle sedla :) Kdo byl pro mě ale absolutně nejlepší byla postava Monicy, která skvěle šílela, že na její silvestrovský večírek v její přítomnosti téměř nikdo nepřišel a ona se nervovala stále víc a víc :D Debata o sexu, dále o vztazích, různé styly života, hysterická blondýnka, skvělý taxikář a výborný závěrečný výčet, jak to celé nakonec skončilo - perličky na konec :) Je to fajn, ale nic extra :)

Hnízdo neřesti (2010)

Božská Helen Mirren a velice otravný Joe Pesci, u kterého se není čemu divit, že vyzkoušel každou svou zaměstnantkyni :D Musí přeci vědět, jaké prodává "zboží",ne? :D Ale opět tu platí - chlap může, ale ženská je v tu chvíli okamžitě děvka - a to vážně nesnáším. Nevím, proč najednou v tu chvíli, když zjistí, že žena má něco s někým jiným a on již několik let snad s každou ze svého okolí, tak je to ta nejhorší věc na světě :D To je tak smutný :) Líbilo se mi jak dobové zasazení - skvělé oblečení a "ukázka" slečen :D Jsem ráda, že tam nebyl zbytečně rozvleklý příběh některé ze zaměstnankyň, ale jde tam opravdu jen o Mirren a Pesciho. Je to bláznivé, zamilované, silné a zároveň dá se říct až rodinné, jelikož tak podle mě všechny své slečny postava Grace vnímala - jako svou rodinu, když vlastní neměla na blízku. Řešit posledních pár měsíců svého života a dát každému co mu v životě patří - bojovnost Grace mi byla velice sympatická a Mirren ukázala, že rozhodně do starého železa nepatří - a to se mi na ní moc líbí. Jsem ráda, jak film skončil, jelikož si splnila svůj sen a je v tom sakramentsky dobrá :)

Ospalá díra (1999)

Když jsem v období puberty milovala Johnnyho Deppa a viděla všechny jeho filmy, bezpochyby pro mě v tomhle filmu byl nejvíce sexy :D :D Účes, který má v Ospalé díře mu podle mě sedí nejlépe a hlavně mi do tohoto prostředí jako určitý "omdlévač" sedí. Ospalou díru jsem viděla asi osmkrát a stejně jsem se jí nenabažila. Je to skvělý a klasický Tim Burton a vynikající obsazení, kdy zápletka není tak jednoduchá a je to celé skvěle vymyšlené. Pro slabší povahy to opravdu není, ale zase to není nějaká extra krvárna :) :) Hlavně na tomto filmu miluji dabing, jelikož Depp je tak roztřesen, tak zároveň zapálen do práce, tak k sežrání :D :D Walken a jeho role, kdy v celém filmu neřekne jediné slovo, mimo pšššt :D Na to se taky nedá zapomenout :) Veškeré kostýmy a exteriéry jsou skvěle děsivé a slyšet jezdce, ale nevidět ho, asi bych dříve, než by dorazil dostala infarkt :D

Peggy Sue se vdává (1986)

Pro mě dost neobvyklý Coppola, skvělá Turner, která hrála přesvědčivě, jak dospělou, tak pubertální ženu :D A Nicolas Cage již po několikáté jako muž, kterého zbožňovalo všechno v okolí. Neskutečně se mi líbí nápad s návratem do minulosti, kdy sama nevím, jak bych reagovala a tudíž reakce Turner byla bravurní... Nejvíc mě ale dostala scéna, kdy volala babička..sama nevím, jak bych reagovala, kdyby mi volala babička, o které již dlouho vím, že s námi není...To byl pro mě nejemocionálnější okamžik filmu. Jinak to vše bylo ohromně úsměvné - jelikož vrátit se do 60tých let, když je někomu osmnáct - wau :D Sex až po svatbě, žádný alkohol, slušnost nadevše, všechno přesně naplánované, naivní názory, rebelové nejsou ve společnosti vítáni a rozhodnout se hlavně správně ;)

Podnikavá dívka (1988)

Skvěle obsazený film s úžasnými vlasy :D :D Skvěle zmalovaná Joan Cusack, která každým záběrem vypadala hůře a hůře :D Malenie Griffith, kterou jen málokdo v dnešní době pozná, jelikož v tomto filmu vypadala jako "člověk", což se teď - s odstupem téměř 30ti let nedá říct...Je fakt zábavné dívat se jak na scénu přicházejí další a další herecké hvězdy :D Nápad skvělý, prostředí dobré, jen tak nějak určitá hloupost hlavní postavy mi tam nesedla...Něco mi na ní prostě nesedlo a proto mi to kazí asi celou "úžasnost" filmu, který tu ostatní opěvují. Jo a poslouchat tu písničku téměř celé dvě hodiny byla fakt otrava...

V dobré společnosti (2004)

Je to již 10 let, co jsem tento film viděla poprvé a byla jsem totálně odvařená z Tophera :D :D A toto stále trvá :D Film o tom, jak "mladí" nahradí "dinosaury", kteří se přes to velice těžko přenášejí. Film, ve kterém je zatím pro mě nejvíce vyhazovů či řešení co bude s firmou dál, která se poté stěhuje z patra do patra :) Dvojice Quaid x Grace je skvělá - přesně jako otec se synem :) A jelikož si film nehraje na nějaké specialitky, i ten závěr se mi líbil, že se žádný happyend nekonal :) Je to podle mě až moc jednoduché, uvěřitelné, příjemné a nenáročné :) Pohoda :)

V nitru Llewyna Davise (2013)

Dávám "průměr", jelikož i na mě to bylo dost pomalé. Hudba - báječná, prostředí muziky - skvělé, Isaac je fešák ;) a Justina bych tam chtěla tedy více :D :D Je to hodně ponuré, pesimistické a být v kůži hlavního hrdiny, tak vůbec nevím, kde bych skončila. Ten film se mi nějak nechce ale hodnotit, jelikož ho budu potřebovat vidět asi ještě tak jednou, jelikož z něj mám dost rozporuplné pocity...Zápletka - ??? Celý život Llewyna? To jméno je úžasné a chytlavé, celé je to velice zajímavé, ale zároveň si připadám, že jsem byla okradena o 105minut svého života....

Jako pavouk (2001)

Tenhle film beru jako klasický "americký thriller" a já byla nadmíru spokojená již v pubertě, kdy jsem to poprvé viděla :) Mám rády tyto zápletky typu - najdi si svého únosce či vraha :) A postupné nabalování kdo vlastně co udělal a postupné předávání "štafety", kdo je do toho všeho zapletený a vždy to jsou lidé, u kterých byste to čekali nejméně :) Knižní předlohu neznám a stejně bych ji sem do toho ani netahala, protože nejsem idiot a nesrovnávala bych dvě rozličné věci jako je film a kniha :D :D :D

Za borovicovým hájem (2012)

Dlouho jsem film odkládala s nějakým pocitem jakože to bude něco náročného a těžkého...a ono ano. Je to film, který nejenom, že má 140minut, ale je to taky o tom, jak život běží i při známé "o 15let později"...Přišlo mi to jako určitá "kronika" dvou rodin, jelikož je to velice obsáhlé a hlavně silné a co bylo nejlepší, že film má 4 hlavní mužské postavy...Velmi plynulý přechod a něco na způsob předání štafety Goslinga Cooperovi - to bylo tak nenásilný a lehký...Pro mě bomba. Ten film má plno plusů a ráda bych řekla něco, co se mi na tom vysloveně nelíbilo, ale nemohu na to přijít, ale mám z tohoto snímku hodně zvláštní pocit...Takový, že se na něj cca za rok podívám znovu, jelikož v něm je podle mě něco, co až objevim, dostane 5 *. Depresivní a negativní postava v podobě Goslinga a celková atmosféra, ve které se to odehrává - podle mě to totiž ukazuje životy lidí, kteří žijí tak, jak nechtějí, ale hlavně proto, že nenašli svůj smysl života a jsou pouze "zaškatulkovaní" v něčem, v čem jen přežívají. Život se má žít na maximum a né proto, že něco musíme...Film je plný negativních pocitů, ponuré nálady a když se podíváte již na samotný plakát - deprese z toho přímo srší...

Panna nebo orel (2010)

Tohle rozhodně není průměrná americká komedie :) Je to bomba :) Ať už tím, že herecké obsazení je vážně úžasné a jak tu již několikrát zaznělo – bez Emmy Stone by to stálo za nic :) Film má skvělý a velice chytlavý soundtrack, kdy jsem si i několikrát vracela tu scénu s hracím přáním :) Emma Stone vypadá tak ohromně, když se vzteká :) Neskutečně jsem se zasmála a to jsem film ani nechtěla vidět :) Je tam tolik skvělých hlášek, tolik skvělých postav a všichni jsou tam prostě tací, jaké bych chtěla mít kolem sebe :) Emma Stone by si takovoutu roli měla rozhodně ještě zopakovat, jelikož s Amandou Bynes to byla dvojka skvěle na přesdržku a obě dvě si to podle mě náramně užily :) Má to úžasnou atmosféru, všechno letí rychleji než bych chtěla a nejsou tam žádné zbytečné „okecávačky“. Návrat do dob minulých v podobě stěžejních situací z filmů, které moc dobře znám, mi nostalgicky připomněly jaké to je, když Vám pod oknem stojí někdo s kazeťákem – je to super :) „Děje se něco? To byly zvuky jako při sexu. A to nejde s ohledem na to, že máš homosexuálního přítele.“ Stanley Tucci je k sežrání ;)