Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál)

Rozšíření toho, co bylo pár let před tímto projektem a narážky na USA :) Celý je to potřeba brát s nadhledem, hlavně se tomu zasmát a nic v tom nehledat :) Nejlepší je "rajda pošahaná", která je hlavně dáma a dělá všechny takovýty "další píčoviny" :) Vicky Pollard :D :D A týpci z fitka :) Těch rolí je tam neskutečně moc :) A i když je to často dost nechutné a zvrácené, je to skvělé :)

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Pro mě jeden ze seriálu, který jsem na tajňáka sledovala na ČT2 ještě v pubertě, ale po nějaké době mi na to naši přišli a odmítli, abych se dívala na seriál z prostředí pohřebního ústavu...Sami měly nějakou mylnou představu, co se tam asi děje :D Ale je to jeden z nejlepších "pochmurných" seriálů, který znám. Rodinka z pohřebního ústavu - jejich vzájemné vztahy nevztahy a na začátku téměř každého dílu absurdní způsoby smrti, která pak prochází celým dílem...To, jak na začátku někdo umře a dostane se tak do ústavu je skvělou ukázkou toho, jak je smrt nevyzpytatelná a potkává i naše hlavní hrdiny..Pro mě je nejlepší M.C.Hall, který tu v postavě Davida, který je gay je neskutečně bravurní a prostě je to borec :) Jelikož jsem poprvé viděla jen jednu sérii - teď jsem již v polovině čtvrté a to, co si David prožil se stopařem je vážně děsivé. V seriálu se mi moc líbí, jak stále vidí hlavně svého otce, dále se vybavují s lidmi, kteří jim již jako mrtví leží na stole a mají celkově všichni bujnou fantazii..Claire roste dost do krásy (na začátku opravdu nevypadala moc dobře :D ), matka je stále dost upnutá a její sestra v podobě Patricie Clarkson je supééér :) Těším se na další díly ;) WAu...poslední série je fakt mazec...Vyvinulo se to skvěle a jsem ráda, že to všechno pokračovalo stále ve stejném duchu a nestrhlo se to v nějakou slátaninu...Tenhle seriál má nejúžasnější závěr, který jsem kdy viděla...V 7ti minutách při skvělé písničce vidět, jak to všechno bude pokračovat dál, jak hlavní představitelé prožijí zbytek života a jak zemřou...Neubránila jsem se slzám, jelikož to byl bravurní konec a jsem z toho naměkko :) Jelikož ten závěr je tak excelentní - za 2 dny po finalní scéně jsem oněch, pro mě opravdu ohromně osudových 7minut, viděla již 15krát....A pokaždé brečím a žasnu.

Jako vzteklí psi (2007)

Lehká ukázka toho, jak to probíhá v zákulisí vyšší společnosti a vysoké politiky. Harrelson je bravurní a Bacall jako moje oblíbená herečka, která tu bohužel s námi již není - celých 89 let svého života podle mě prožila na maximum a její hereckou dráhu sleduji již déle než 10 let. Její herecké počátky jsou skvělé jako její závěrečné, kdy jako starší dáma odváděla vynikající výkony a oslňovala všechny kolem :) Tento film má pomalejší tempo a celé je to prošpikováno drby, kdy hlavní představitel stál, dá se říct, v dění všeho :) Můj názor je, že neměl vůbec vlézt do toho bytu, kde již ležel mrtvý "známý". Asi nikdy nepochopím, proč se tam opravdu vrátil...

Machři (2010)

To bylo pořád - "Viděla jsi Machry? Ty jsi ještě neviděla Machry?" A pořád dokola...Tak jsem se tedy na to konečně podívala a podle všech těch dotazů jsem měla čekat něco asi super úžasného, ale já jsem se bavila průměrně. Ano byly tam vtipné hlášky, to ano, vedl to Sandler, jako i jeho postava, ale spíš bych chtěla ten "dům u jezera", ve kterém všichni bydleli :) Ten byl vážně super :) Zajímavá různorodá pětice i se svýma ženama, ratolestma a i dalšíma "věcma" na nohách své tchyně :D Dcery jednoho z hlavních hrdinů byly fakt kočky a byly zajímavým spestřením :) Jak pro muže, tak jejich manželky :) Nejvíc se mi líbily reakce na psa, u kterého si nikdo nebyl jist, co to je za zvuky, které vydává :D Ten mě bavil nejvíc :) Ten film je krásnou ukázkou toho, co děti dnešní doby provozují ve svém volném čase a jak se bavila mládež před 30ti lety - a hlavně i před 10ti, kdy si sama vzpomínám, že já jsem stále někde lítala a byl problém nás vždy nahnat dom :)

Od devíti do pěti (1980)

Na tenhle film jsem narazila omylem ve chvíli, kdy v jednom filmu padl dotaz, zdali viděl film Od devíti do pěti a o čem to bylo :) A odpověď zněla, že je to o ženský s velkýma kozama :D Tak jsem na to byla zvědavá :) Trojice žen, která v té době slavila obrovský úspěch každá na své scéně - to je bravurní kombinace. Je to sice šílené, hodně emancipované a sem tam úsměvné. Jane Fonda s účesem ke stropu, Dolly Parton se svým typickým úsměvem a Lily Tomlin s chladnou hlavou jako vždy :) Je to úsměvný snímek se zajímavým plánem, kde všechno pluje pozvolna, jak si hlavní hrdinky přejí. Co se mi líbilo, že jejich snové vize o tom, jak vyřídit svého šéfa nebyli jen na pár sekund, ale na několik minut a klidně se tam zkouřili a přecpali vším možným u sebe v obýváku :) 35 let starý film, všechny jsou ještě s námi na světě a dá se na to koukat :) S určitým nadhledem :)

Šéfové na zabití 2 (2014)

Když jsem tento film dokoukala a našla jsem si ho zde na ČSFD, můj první pohled na název jsem přečetla jako "Šéfové na zblití" - přesně to, jsem totiž v průběhu a i po konci filmu cítila....Je to o dost šílenější, bohužel pro mě ne v dobrém slova smyslu, hodně ujeté, ale fakt nedokážu vystát, když jsou hlavní postavy tak dementně upovídané a téměř debilní v provádění plánu. Herecké obsazení je super a vlastně hlavní sestava se nezměnila, jen to bylo ještě okořeněné o další skvělé herce :) Aniston bych chtěla někdy v této roli potkat, jelikož je v této roli neskutečně sexy - zatím nejvíc v čem jsem ji viděla. Jinak je to ale celé pošahané, ulítlé, pár dobrých chvil tam bylo a neustálé změny a převraty v plánu - aspoň to mě bavilo. Ale raději vzpomínám na první díl....

Muriel se vdává (1994)

Pro mě neskutečně ohromná Toni Collette, kdy jsem si ji v tomto filmu již před cca 12ti lety všimla a jen jsem byla v šoku, jelikož to, co v tomto snímku předvedla - za to měla dostat to největší ocenění :) Rodina, jakou měla postava Muriel v tomto filmu byla vážně příšerná a to, jak se ona snažila dostat do společnosti aspoň dalších lidí - bylo to obdivuhodné :) Celý ten film mi přijde jako "hodně špatný vtip" na rodinu s mnoha dětmi, které nechala pomalu až "zvlčit", jelikož mi každé z nich přišlo dá se říct až zdegenerované...Není to ani úsměvné, ale spíše k pláči...Skupina ABBA, která filmem proplouvá každou minutu je velice speciální vsuvka, ale alespoň to bylo to "stabilní" co v životě Muriel "Mariel" měla... Jen je hodně náročné pro mě hodnotit tento film z pohledu tématu, jelikož sama se vdávat nikdy nechci, tu posedlost nechápu a mám pro to svá jasná zdůvodnění. Proto mi posedlost ženy upoutat se k muži, v tomto případě opravdu kterémukoliv, přijde absurdní, stupidní a neskutečně pitomý :D Ale každý je nějaký :D Jsem ráda za ten závěr, jelikož se naše hlavní hrdinka nedala strhnout "leností" své rodiny a společností a rozhodla se konečně žít vlastní život a hodně věcí jí otevřelo oči :) Vrzající boty matky v nákupním středisku slyším jako teď :D

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Skvělý nápad, dobrá ukázka toho, jak se Vám během pár minut dokáže obrátit život vzhůru nohama a sám zahodit svoje nejlepší šance...Efron je sice stále pořád slaďoušek, ale pro mě tohle dokázal skvěle zahrát, i když jeho českého dabéra nedokážu vystát :D :D Film má pro mě dvě neskutečně silné scény - první je samozřejmě na začátku bouračka s bratrem a druhá je ve chvíli, kdy Charlie po večeru s flaškou ráno popíjí v místním podniku kafe a rozvíjí se tu situace s mladou Tess..nevidět svůj odraz ve výloze - pravda - taky by mě to rozhodilo :D Film mi jako koncept nepřijde ucelený - pořád to na mě působilo půl na půl - vždy to pro mě nějak skvěle začlo a pak se to začalo zbytečně plácat...a za pár desítek minut zase to samé a to pořád dokola...Na zamyšlení je to ale super :) Speciál v podobě hus byl hodně originální a kouzelný Dave Franco, jehož úsměv je stejně okouzlující jako jeho slavnějšího bratra - i na tu malinkou chvilku, co se tam objevil, tak mě to moc potěšilo :) A jen mě napadlo - sex na hřbitově - v jeho případě by mohl v tu chvíli dostat padáka, jelikož by se to dalo označit jako sex na pracovišti?? :D Kdyby tam ovšem skutečně s ním byla ;)

Indiskrétní příběh (1958)

Cary Grant je fešák, kterého mám skrz na skrz prolezlého již cca 10 let :) Je to muž s obrovským charizmatem a elegancí :) Celý film je zajímavý hlavně "plánem", který má hlavní hrdina, ale sám o sobě mi snímek hned na začátku neučaroval...Poměrně dost dlouho jsem ho vstřebávala. Nejvíce se mi líbilo až posledních 30 minut, kdy se již řeší, co se bude dít dál a jak Anna na dané tajemství zareaguje ;) Tančící Grant je v tomto filmu nezapomenutelný a myslím si, že si to náramně užil :) Dost jsem se u toho zasmála :) Dvojice Grant a Bergman je kouzelná a film je velice příjemná oddechovka, která v sobě skrývá něco hlubšího ;)

Bratři (2009)

"Trojce" to v tomto filmu skvěle šlape a já jen nevím, proč jsem si myslela, že hlavní roli hraje Reese Witherspoon :D :D A role bratrů jsem měla prohozené :) To mi ale celou dobu vrtalo hlavou, jelikož role Tobeyho a Jake bych vážně prohodila...nějak mi to prostě sedělo lépe :) Je to skvělý film a i dvě malinké holčičky jsou k sežrání ( i jejich strýček Tomy). Záběry ze situace v Afghánistánu jsou úžasné, strhující, napínavé, neskutečně psychicky náročné a na cucky rozsápaný Sam zjistí, čeho je schopen...Scéna u stolu při oslavě narozenin jedné z dcer - jen jsem celá napnutá seděla a upírala zrak, jelikož to byla nejlepší scéna z filmu ;) Film je hodně "těžký" a co se honilo Samovi hlavou - nechci to ani vedět a nechci to nikdy zažít...Kuchyně byla na začátku fakt příšerná a i když skončila na konci na mraky - myslím, že strýček Tomy to opraví ;)