Mlha (2007)

Ten závěr!!!! Už 8 let ho mám vrytý do paměti takovým způsobem, že je mi z toho až zle. Nezajímá mě knižní předloha - nikdy neporovnávám film a kniha (inteligentní pochopí, že to jsou dvě zcela rozličné věci), ale tenhle konec je tak silný a tak jiný....Samotný film je podle mě dost ve stylu "béčka", ale přitom je tak chytlavý. Být zavřený v obchodě s plno dalšíma lidma, kdy se každý chce zachovat po svém a zachránit hlavně svůj život - bojujte si...

Škatuláci (2014)

Je to tak jiné než ostatní "animované" filmy cca za posledních 10 let. Nesnaží se to nějak extrémně zaujmout, ale má to ohromné kouzlo. To, jak je to všechno vytvořeno, jak je to temné, potemnělé a zároveň děsivé bez zbytečné sladkosti...Jsem ohromena :) Film je vtipný a ukázka manipulace (ať lidské či nelidské) to je pro mě hlavní téma tohoto příběhu. Vážně jsem se zasmála, jelikož je tam plnom "hloupých" a zároveň vtipných momentů a hlavně jsem si všímala detailů, které mě nejvíce zaujaly :) Rozhodně to není pro malé děti - hlavně i vzhledem "škatuláků", ale celkovým prostředím, ale rozhodně to doporučuji :) Myslím, že Koralína by se tam vyřádila ;) Džemíííík :)

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ano, je to megalomanský Ridley Scott (tak on si to ale může dovolit) :D :D Je to téma světově známé a takové, které rozeštve plno náboženských fanatiků, jelikož mám stejný názor jako prohlašoval Christiane Bale před světem - že Mojžíš byl schizofrenik :D :D Výprava je nádherná - taky bych chtěla nosit ty krásné šaty a účesy, ve kteřích se mnozí až vyžívali, ale hlavně co mi z filmu utkvělo v paměti je ta hudba. Je to tak pompézní, chytlavé a zároveň tiché. Do konce života si asi budu pamatovat zvuk šustění trávy a veškerého suchého porostu, který se tam objevoval, jelikož to se tam do chvíle, než se tam objevily tuny vody, stalo pro mě za tento film symbolem :) Bale je skvělý, jeho fešná žena je taky dobrá ;) Aaron Paul pro mě byl pěkným zpestřením a Joel Edgerton by měl s oholenou hlavou chodit častěji :) ;)

Frankie & Alice (2010)

Nemůžu si pomoct, ale přesto, že jsem se tak neskutečně moc snažila - Halle Berry mi tu byla nesmírně nesympatická - a to v jakékoliv ze svých rolí :D :D Znázornění 70.let bylo pro mě na celém filmu to nejlepší a to množství osobností, které v sobě "Frankie" měla - wau...Je to ale takové "jednoduché", relativně nudné a jediné, co jsem si zapamatovala bylo skvělé oblečení, které na sobě nosila a hláška, která je fakt dobrá, pokud to říkáte člověku se schizofrenií - "Nikdy nejsi sám" :D :D

Světlušky v zahradě (2008)

Tenhle film jsem měla stažený několik let a nechávala jsem si ho pořád pomalu jako na vzácnou příležitost. A moje natěšenost byla celkem k ničemu....Je to takové "lehké" a volně si plynoucí, ale hlavně mi to přišlo dost slabošské, jelikož sice s happyendy nemám problém, ale to, co udělal v závěru hlavní hrdina v podání syna Michaela mi přišlo absurdní...Být celé dětství týrán a šikanován svým otcem a nakonec to zabalit a zapomenout na to - přišlo mi to stupidní. Jak bylo již zmíněno - prolínání se časových linií nebylo nějak znatelně odlišené, jelikož tam nebyly extrémní změny v oblečení či interiérech, tudíž to bylo lehce zmatečné. Dávám tomu lepší 2*.

Kasandřin sen (2007)

Pro mě skvělá dvojice bratrů v podání Farrella a McGregora - ti by spolu měli hrát častěji :) Napůl to pro mě byl Allen, ale kdybych nevěděla dopředu, že to natočil on, nepoznala bych to. Chyběly mi tam ty jeho typické věci, které na něm miluju, ale zároveň jsem nebyla zklamána. Je to takové "jednoduché" - ze života, trápení, které může potkat opravdu každého a ta představa zoufalosti, ke které se životy hlavních představitelů dostaly - to je až děsivé. Řešení morálních předsudků a poté výčitek svědomí - fuj - bylo mi z toho až zle, při představě, že bych se dostala do takové pozice já. Farrell tu podle mě zahrál nejlépe ze své dosavadní tvorby, ale skvěle si notoval s McGregorem - jako by to ani nehráli :) Název je hodně zavádějící, jelikož si představíte nějakou ženu a její sen, ale vlastně se tam "Kasandra" objeví pouze téměr na začátku a na konci :)

Captain America: První Avenger (2011)

Kapitán Amerika je můj nejneoblíbenějších Avenger. Mám odpor k Americe a k celé její propagaci, ale tohle jsem spíš brala jako film z hlediska dobrých efektů a zvuku, ale jinak to byl prostě výsměch, kdy skřeček získal celou Ameriku svou "bojovností" a touhou bojovat oddaně za svou zem. Nechci to nazývat kupou blbostí - to zase ne, ale je to zbytečně přehnané, zamerikanizované a prostě toho chlapa nevidím ráda :D :D

30 minut po půlnoci (2012)

Neznám dobové přesnosti, které se týkaly této mise, ale tenhle film prostě stál za to. Bigelow opět nezklamala a proto, že jsem film 3 roky odkládala (z důvodu neskutečného těšení se na něj) teď si nadávám, že jsem to neviděla již dávno. Chastain za tento výkon měla rozhodně dostat všechna možná ocenění. A posledních 40 minut filmu jsem seděla tak neskutečně napjatá a jen jsem žasla, jak ta nejdůležitější scéna byla bravurně natočena a z jakých všech úhlů se na to dalo koukat!!! Je tam plno informací, plno bomb, bohužel i plno mrtvých a je to neskutečně "napjaté". Pokud jsem v těchto chvílích byla v takovém transu, že jsem se až děsila k zastavení filmu, uklidnil mě Desplat, jako můj nejoblíbenější hudební skladatel, který si mě hlavně závěrečnou písní získal ještě více....Je to hodně "vyčerpávající", nervyrvoucí, spletité, surové a syrové a hlavně je tam pro mě neskutečně nepochopitelná mentalita lidí....

Půlnoční míle (2002)

Tenhle film miluji již 13 let a uchovávala jsem si vzpomínky na něj hluboko v paměti. I po tak dlouhé době to byl pro mě opravdu silný zážitek :) Polovinu času jsem měla husinu po celém těle, nastražené uši a jelikož Gyllenhaal pro mě již tou dobou nebyl žádný nováček ( poslintala jsem se při shlédnutí Krásní a úžasní o rok dříve již v 2001 ) - hodně to pro mě držel on :) Film je neskutečně syrový a realistický projevem všech představitelů. Není zde přemíra patosu, debaty jsou na úrovni a zvláštní situace, do které se trojice dostala a po určité době zjištění, co tam ten kluk vlastně dělá - je to hodně zvláštní, jelikož nedostanete odpovědi na plno otázek....Film má také úžasnou atmosféru díky skvělé hudbě, která nahradí plno slov a to nejen, že to do sebe skvěle zapadalo, ale také, že to byly opravdu kvalitní písně. Sarandon a Hoffman mi jako manželský pár po 30ti letech skvěle seděl :) Ten film má pro mě hlavně velkou hodnotu, jelikož je tak skvěle ponurý a TOHLE je pro mě drama, které nemusí obsahovat akční scény, ale z psychologického hlediska je to hodně náročné.

Ledové království (2013)

Bez urážky je to banda dementů :D :D Pošahaný sob :D Ještě šílenější a "dementnější" sněhulák a vidlák v podobě Christopha :) :) Ale bavila jsem se celou dobu :) Dokonce jsem se několikrát zasmála - a to je co říct ;) Je to roztomilý, hodně zpívaný (což mi nevadí) - milý, roztomilý, přeslazený, praštěný a obě princezny (pak královna) jsou fakt kočky :) Celý je to takový skvěle praštěný - hlavně díky sobovi a sněhulákovi :) Je to taková pohádka nepohádka, která oblbla půlku světa a věřím tomu, že to bude pokračovat dál ;)