(Ne)zadaní (2013)

Je to sprostý, neslušný a dost oplzlý, ale funguje to přesně jak má :) Trojice, která je opravdu velice rozličná mi skvěle sedla, i když každý z nich měl veliké mouchy :) Narážky, hlášky a věčné dohady jsou v tomto filmu super a snaha se vzepřít tomu, co má společnost nastavené je u nich dost vtipná :) Několikrát jsem se hodně nasmála a to je co říct :) Takže za mě super na odpoledne, kdy si chcete odpočinout a poslechnout si dobré chlapské kecy :D :D

Kaktusový květ (1969)

Zajímavá trojice, u které je od začátku jasné, kdo s kým skončí :) Hodně naivní a puberťácká role Goldie Hawn jí ve 24letech přinesl Oscara :) Za takovouhle střeštěnost je to fakt výkon :) Ingrid Bergman bylo v době natáčení 54 let!! To mi vyrazilo dech, jelikož jsem žila v domnění, že její postava je o dost mladší :) Jak tu již několikrát bylo zmíněno - její taneční kreace byli skvělé, ale ona v tom vypadala spíš směšně, jak to k ní nesedělo :) Je to dobře praštěné, svižné a zamotané :) Hodně úsměvné a Matthau jako "svůdník žen" mezi ně skvěle pasuje :)

Vztekle tvá (2005)

Zajímavá podívaná :D :D 4 dcery, které jsou tak dokonale krásné a každá v jiné fázi života :D :D Matka s přilepenou lahví k ruce a zajímavý kamarád jejího manžela, který "utekl se švédskou sekretářkou" :) Z celého filmu si vybavuji jeho pošmurnost a negaci, která přímo stříkala všude kolem :) A hlavně - Joan Allen umí skvěle vyjadřovat názory, ve chvíli, kdy mlčí a pouze zabijácky kouká :) Aneb scéna u stolu, kdy nechá explodovat hlavu dceřinému příteli, který je stejně starý jako ona (matka) :D :D Dalo se na to koukat, ale i když máte přitom láhev v ruce, nezvládnete udržet krok s hlavní hrdinkou :)

Zakázaná planeta (1956)

Téměř 60 let starý film o budoucnosti, kterou já už nezažiju :) Ano, jinak než s úsměvem se na to dívat opravdu nejde :) Film byl pro mě ale hodně teoretický, jelikož je tam plno scén, kdy se jen povídá a povídá a vypráví se historie a sem tam i poměrně složitá teorie :) Hodně technické, zajímavé efekty, slečna, která nosí nejkratší sukýnku jakou jde a trojice mužů, kteří šéfují téměř všemu :) Jde se na to dívat, to ano, není to nejhorší, ale pro mě spíš takový průměr :)

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Mám za sebou první díl a tohle jako vážně chci!!!! :) Je to nejlepší první díl seriálu, který jsem kdy viděla :) Když mě něco několikrát za sebou zvedne při sledování ze židle, tak to stojí za to !!!! Skvělé střihy, je to tak svižné, že ani na chvilku nemám čas si oddychnout či pomalu mrknout. Postavy jsou všechny bravurní a Jessica Lange je tak otravná a nepříjemná, že by ji opravdu snad každý vykopnul z domu!!! Hudba a střihy jsou na tom všem tak skvělé, že i samotné krátké věty, které tam často vše dost nakousnou, dostávají jiný rozměr ;) Po shlédnutí jsem ani o kousek nepolevila se svým názorem :) Je tam ohromné množství postav, což mi ale vůbec nevadí, jelikož postupně přibývají smysluplným způsobem a je to tak skvěle "děsivé" ale né zas tak moc, jelikož mi to všechno přijde skvěle promyšlené a logické ;) Co je na tom pro mě to úplně "nejděsivější" je fakt, že to není zas až tak "horrorové", jelikož se tam vše chová tak hodně reálně a nepřehnaně. A hlavně ten dům je ta nejděsivější oblast..tam vlastně žije tolik lidí, že si to nedokážem ani představit :) Těším se na další jinou sérii a rozhodně se k tomu za pár let vrátím :)

Příští správná věc (2000)

Neustále příšerně patetickým způsobem nasvícený obličej Madonny i Everetta :D :D Když jsem si toho všimla podruhé, řekla jsem si, že je to "náhoda", když to ale bylo téměř v každé scéně - řekla jsem si, že režisér byl asi nalitý :D Madonny stejný účest po dobu cca 8mi let, její nestárnoucí obličej a "trapné" zpomalené scény - byla jsem ráda, že jsem ten film dokoukala. Ruperta Everetta v rolích gayů miluju :) A byl tam, jak tu již zaznělo - výjimečně po celou dobu filmu :D :D Tahanice o dítě, Madonny tělo, které ale nechce ukázat v plavkách - raději si vezme velice asexuální model a Benjamin Bratt, který by mohl odhalit ale více...Je to patlanice, utahaný, ukecaný a nudný :D

Rocky Horror Picture Show (1975)

Tohle je tak úžasně praštěný, ulítlý, šílený a hlavně - je to potřeba brát tak, jak je to označováno - je to hlavně o parodii :) Nemůžu se na to vynadívat, i když jsem to poprvé viděla ve svých 12ti letech, znovu jsem si to teď připomněla a je to tak skvělá kultovní úchylárna, že se nemůžu na Tima Curryho vynadívat :) Opravdu se z toho stal kult a já jim to přeju :) Plno videí, plno speciálních promítání, plno zábavy s tím spojené - tohle k tomu přímo vybízí :) Nástup Tima Curryho je nejlepší ze všech scén a ty písně jsou tak skvěle chytlavé :) Jsem tím pohlcena a ráda jednou prožiju speciální filmové promítání :)

Last Days (2014)

Ve 3 minutách ohromně vynikajícím způsobem znázorněn "motýlí efekt", který začíná a končí klidně a krásně..Doporučuji každému shlédnout, ať vidíme, jak vše na sebe navazuje...

Ranhojič (2013)

Jelikož jsem to z důvodu horečky nedokázala na poprvé dokoukat, ale film mě velice zaujal, zapla jsem to podruhé :) A byla jsem nadšená stejně :) Je to zajímavé nejen putováním přes půlku světa za svým snem, obětování se jinému bohu, učení se nových věcí a hlavně na to všechno být sám :) Hlavní hrdina je velice, ale velice sympatický ;) Tudíž se je na co dívat ;) Kingsley v roli staršího a vzdělanějšího přesně do prostředí zapadá a krásná žena k tomu? ;) Paráda :) Zpomalý záběr při objevování umírajících osob, není zbytečně patetický, ale naopak při něm zamrazí...Ukázka lékařství před tisíci lety mě hodně zaujala a při závěrečné operaci vládce města jsem si jen pomyslela - "kdybych tam jen u toho mohla být". Byl by to neskutečný zážitek, jelikož objevování a zjišťování možností lidského těla :) Skvělý :) Je to úchvatně velkolepé a jak říkají moji kamarádi -není to zbytečně "přepíčené" :D