Detroit Rock City (1999)

Je to neskutečně akční, svižný, často natočené s obrazem rozděleným na 2-3 záběry - prostě aby se do těch 91 minut vešlo co nejvíce :) Fanatická obliba skupiny KISS, která vládla světu v 70tých letech a čtveřice kluků, kteří jsou tak rozliční :D Nábožensky fanatická matka, jejíž neustálé upozorňování na víru v Boha mi už lezla na nervy, touha po získání lístků a nic jiného v tu chvíli pro kluky neexistovalo :) Každý si ten večer prožil něco unikátního a jako perlička na konec ten koncert :) Prostě bomba :) Je to šílené, dostatečně prdlé, ale úměrné zábavě, aby to nezabředlo jen v kupě písniček skupiny KISS a nebo zbytečného plácání o ničem :)

Frajeři ve Vegas (2013)

Já jsem se bavila od začátku až do konce :) :) Jsou tam skvělé hlášky, narážky na původní přátelství a na to, jak užívat života a taky ukázka toho, jak dávné výčitky v člověku dokážou vydržet opravdu dlouho. Čtveřice, která skvěle drží pohromadě je neuvěřitelně rozličná a jsou to štramáci se vším všudy :) Tak dlouho jsem se nenasmála :)

Zamilovaný profesor (1996)

Eddie Murphy pro mě začal být opravdu kvalitním hercem - pro mě v dobrém slova smyslu až cca od roku 2000. Tohle je film, který není pro mě - ale chápu, že plno puberťákům se to může líbit. Já mám ráda jiný styl zábavy a tohle mi nepřišlo hlavně ani vtipný...Herecky příšerný, téma - super - v rámci tématu hubnutí a tím, jak společnost vnímá lidi s nadváhou, ale jinak - vůbec nelituji toho, že jsem to viděla až teď...A jak jsem pochopila, druhý díl bude ještě horší :D Ale snad to zvládnu :D

Objekt mé touhy (1998)

Je to neskutečně neobvyklé, ale vlastně to, jak tento film končí a jak z toho vyšla postava Jennifer Aniston (Nina) - tak se má vůbec nejlíp - jelikož má kolem sebe takových chlapů, že je asi nejšťastnější ze všech :) Je to takovéto - od začátku vím, jak to dopadne...;) Je tam plno lásky, je tam plno zlomených srdcí, je tam plno "milosti" Aniston a celé se to motá kolem rozhodnutí ponechat si dítě :) Je to vlastně nic moc, ale jelikož jsem se rozhodla mít komplet shlédnutou filmografii Aniston, nemohla jsem to vynechat ;) Nic moc - třeba tak za 20 let se na to podívám znova. Jo a ten byt co má - ten bych moc chtěla taky :)

Poslední láska Robina Hooda (2013)

Moje slabost pro fillmy, které jsou o filmovém prostředí se opět projevila :) Ale hodně na tom taky hraje role Kevina Kline, který je jako Flynn prostě neodolatelný :) Atmosféra je skvělá, postupné házení špíny na všechny kolem, kdo je tedy opravdu vinnen za to, že tak mladičká slečna udržovala vztah s takovým "Donem Juanem" :) Moc se mi líbilo, že to celé držela pohromadě tato silná trojice a touha a láska, kterou všichni holdovali, tu je na každém kroku. Fanning vypadá opravdu mladičká, tudíž pro ni role jako vyšitá, Sarandon jako matka, která pro svou dceru udělá cokoliv, aby byla slavná a bohatá (stačil její výčet v čem všem a již od kdy vystupovala) a Kline jako hvězda Hollywoodu? :) Prostě bomba. I když to extra nenadchne - ta atmosféra je božská :)

Dopisy pro Julii (2010)

To je tak strašně umělé, celé hrozně předvídatelné, pomalu nakreslené na plátně, sladké, až mi z toho bylo zle...A to vše jsem již věděla po pár minutách filmu...:D Byla to pro mě neskutečná ztráta času :) Jelikož tenhle film je podle mého názoru přesně pro ty holky, které taky naivně doufají a celý život čekají, že poznají toho chlapce, který za nimi vyšplhá po tom šlahounu na ten balkón a zarecituje jim nějakou báseň .... :D Seyfried má takové štěstí, že je tak moc pěkná - jinak by se na to nedalo koukat už vůbec :) Co bylo ale nejpovedenější bylo, že pár hrál opravdový pár - Nero a Redgrave.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

"Má ručník, utíkejte" :D Tohle je jeden z nejšílenějších filmových počinů, co znám a taky jeden z těch nejbláznivějších, na které se ale velice ráda podívám znova :D Je to tak praštěný, ujetý, šílený, zmatený, hlavní postavy jsou totálně pomatený :) Ale je to super :) Je tam plno "anglických" hlášek a já mám tento humor ráda :) Přesto, že jsem to viděla naposledy již mnóóóho let zpět, i tak se mi plno věcí vybavovalo a nejlepší je pro mě prostě Mos Def, kterého v těchto šílených rolí, vidím ze všeho nejradši :) Knihu jsem nečetla, ale byla bych radši, kdyby takovýchto šílenoství vzniklo více :) Dont panic :)

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Jako tu již bylo zmíněno - je to takový "Dokonalý trik" po Allenovsku :) Film se mi moc líbí hlavně svou tajemností a neurčitostí. Dlouho jsem se na něj těšila a již trailer jsem si před rokem pustila několikrát :) Woody Allen je pro mě jeden z nejlepších režisérů, ale nebýt jeho oblíbené hudby a určitého "podpisu" ve filmu, ani bych nevěděla, že je to od něj :) Firth jako muž, který potřebuje racionální vysvětlení a jeho silná touha odhalit šarlatána ho nakonec zaplete do jeho vlastních sítí :) Stone, která je o polovinu mladší - a hrát tu pár pro mě bylo dost nevyvážené :) Oba jsou okouzlující, oba mají určité tajemství a oba chtějí být spolu :) To, jak je Francie ukázána s obrovskou lehkostí a konec 20tých let 20.století - ach - chtěla bych také takové oblečení :) A večírky :)

Interstellar (2014)

Je to už několik měsíců, co jsem viděla první trailer - a byla jsem z toho totálně v šoku! Hned jsem věděla, že TOHLE chci vidět!!! Dlouho jsem ale otálela, jelikož jsem to v kině nestihla a doma jsem se na to neskutečně těšila :) Je to úžasné :) Sice jsem třičtvrtině informacím nerozuměla, ale byla jsem tím fascinována....Jen ta představa - tam 1hodina času a zde 7 let...To je tak děsivé, tak složité, tolik možností...Záběry ticha, práce, naděje, všechno je ohromné :) Ok - otázka lidstva - přežití, útěk, tvoření nové civilizace.... A když jsem si cca v polovině řekla, že to chci vidět znovu - tak to je už u mě co říct ;)

Tři do tanga (1999)

Matthew Perry pro mě v klasické roli roztržitého muže, který co může, tak vtipem zakryje...Neve Campbell tu opravdu stojí za hřích a celé je to jedno veliké nedorozumění :) Je to ale svižné, vtipné a zbytečně se to netáhne. Je to určitým způsobem ulítlé a typicky "americké", ale příjemně mě to pobavilo a jsem ráda, že jsem zase po delší době viděla film, který byl natočen v době mé puberty :D :D