Indické nokturno (1989)

Snímek, který mě mile překvapil svou originalitou, ale také zároveň skoro unudil k smrti. Divák u tohoto snímku musí mít podle mého názoru velmi silnou vůli nepřepnout a nebo odejít z kina. Velmi se mi líbilo ztvárnění indického prostředí a způsobu života, ale některé podle mého zbytečně dlouhé pasáže byli na mě opravdu moc..Musím se přiznat, že mě velmi lákalo odejít z kina, ale cca v posledních 40 ti minutách mě film opravdu zaujal, jelikož se blížil k velmi zajímavému konci. Nejdůraznějším a nejdůležitějším prvkem tohoto snímku je ale podle mě velmi silná a výrazná hudba.

Paranormal Activity (2007)

"Nejděsivější horor všech dob"???? Tak to si opravdu nemyslím. Film, který opravdu velmi připomínal Záhadu Blair Witch, která prostě nemá žádnou konkurenci, mi přišel spíše jen jako takový zajímavý dokument. Strach z toho podle mě vůbec nečišil. Spíše takové informativní prostředí co se "může" dít u vás pokud jste od malička trošku psychicky labilní...To je tedy aspoň můj názor.. Nemohla jsem si pomoct, ale také jsem v tom viděla souvislost s 3.15 zemřeš, jelikož čas, kdy se ony "události" odehrávali byli většinou v této době. Nevím. Nedělal mi problém se na to podívat v jednu ráno, ani v 8 ráno, ani v poledne. Tudíž to ve mě nezanechalo žádné větší pochybnosti a zážitek nebyl takový, jaký jsem očekávala.

Osudový dotek (2004)

Film, kterému nemám co vytknout. Úžasné ztvárnění hlavní role - Ashton, skvěle vytvořené cestování v čase a zajímavý příběh, který na sebe kupí další a další možnosti lidského osudu. Pokaždé jsem pouze přemýšlela, která varianta by byla asi tak nejlepší, jelikož si nejsem jistá, zdali ten konec měl být takový jaký byl.

Lányok (2007)

Tento snímek byl opravdu velmi silné kafe. Já kafe sice miluju, ale tohle byl pouze nějaký ten zbytek na dně hrníčku. Maďarský film, který vypráví o dvou dívkách byl pro mě opravdu velkým zklamáním. Režisérku omlouvá pouze to, že tento snímek je jejím debutem. Ale i tak si myslím, že to mohlo být lepší. Snímek oplýval velmi autentickými záběry, které pouze umocnily hlavní hrdinky. Dina a Anita jsou dvě nerozlučné čtrnáctileté kamarádky, které tráví veškerý svůj čas venku a živí se prostitucí. První zklamání jsem zažila ve chvíli kdy jsem spatřila Dinu. Nemohu si pomoci, ale tato dívka byla opravdu velmi „nehezká“. Nejen svýma velkýma očima, ale i svým celkovým vzhledem, který pouze umocňovalo ošklivé a špinavé oblečení. Anita na mě od začátku působila jako dívka, která má stále ještě šanci na lepší život a zdálo se mi, že tento životní styl si nevybrala dobrovolně. Celý film jsem shlédla v madarštině s českými titulky. Dalším minusem pro mě bylo, že hlasy hlavních hrdinů působily uměle. Jakoby byly předtočené a herci pak pouze pohybovali ústy. Nebo pro to může být také jednodušší odůvodnění a to, že tento film byl špatně ozvučen. Film na mě působil až nechutně. Postavy byly po celou dobu filmu dosti špinavé a nejsem si jistá jestli také nebyly pod vlivem nějakých drog či se vůbec někdy myly. A teď si k tomu představte sex těchto dvou představitelů. Není to opravdu moc pěkná podívaná. Výrazným znakem tohoto snímku byly dlouhé záběry. Nebyly tam moc časté střihy. Takže se tam vyskytovaly spíše scény, které měly třeba i několikaminutové trvání bez jediného střihu. „Holky“ dávají nahlédnout do světa mladých v Maďarsku a jestli je tam více takových jako Dina a Anita, tak si myslím, že se do Maďarska nikdy nepodívám. Co na tento snímek mohu říct optimistického? Výborná hudba. To byla věc, která se mi opravu líbila. A na to, že to byl režijní počin mladé slečny to ovšem bylo dosti povedené. Určitým způsobem. Chybou byly pouze velmi nesympatické hlavní hrdinky, kterým byste opravdu neodhadovali 14 let.

2012 (2009)

Snímek, který vás rozhodně už při sledování a následně při skončení nenechá chladným. V hlavě se Vám usadí myšlenka, zda-li to tak opravdu bude a nebo je to jen pouhý výmysl. Ale jinak – snímek je to opravdu vydařený, ale má podle mého názory i nějaké ty mouchy. Sice jsem celou dobu měla na těle husinu, ale i tak si myslím, že AMERIKA, v jakékoliv podobě, v tomto filmu byla cítit na každém kroku. Ať už se jedná o prezidenta – který je mimochodem černé pleti, tak i o velmi dojaté a dramatické okamžiky, ale hlavně – hlavní slovo zde má americký lid. Přestože je to snímek o celosvětové katastrofě, tak takové severské nebo například asijské státy tam nebyly vůbec znázorněny. Klady – husina po celou dobu promítání, zatajený dech, touha chytit spolusedícího za ruku v obavách a ve strachu. Zápory – Amerika všude kam se podíváš, v první části až moc velká podobnost s Válkou světů a na konci s Titanicem. Dále musím do oblak ale vynést digitální efekty, které byly výborné!! (Samozřejmě hlavní hrdina nemá ani škrábanec a unikne všem katastrofám bez jediného problému a závěr se šťastnou rodinkou je patrný již od chvíle, kdy si exmanžel vyzvedává u své exmanželky děti na prázdniny) Ale chvilkami bylo zelené pozadí až velmi nápadné. Například při projížďce starým autem s indickým mnichem mohli herci rovnou jít pěšky prázdnou místností, jelikož zelené pozadí, které znázorňovalo projíždějící krajinu by poznalo i malé děcko. Ale přesto mám pár poznatků, které jsem si z toho snímku odnesla J Do roku 2012 musím: 1) naučit se řídi letadlo 2) pořídit si letadlo RUSKÉ výroby 3) odstěhovat se do Afriky A pokud nic z tohoto nevyjde, tak jedině: 4) mít miliardu dolarů

Quickie Express (2007)

Komedie, která nebyla nijak drzá ani sprostá rozesmála snad celý sál. Jojo, který se rozhodl zkusit novou práci se seznámil se svými novými přáteli – Marleym a Piktorem. Stala se z nich nerozlučná trojice, která měla stejnou práci. Pracovali jako pracovníci pizzerie, kteří měli rozvážku do domu, pod čímž skrývali svou pravou práci – práci gigola. Indonéština je velmi humorný jazyk, který byl doplněn českými titulky. Snad každý ví, že slovo gigolo se čte „džigolo“, ale v Indonéštině to vyslovují jak se píše. Tedy „gigolo“. A když už jen po třicáté slyšíte slovo „gigolo“, tak Vás to poměrně dost pobaví. Jelikož jejich výslovnost je sama o sobě vtipná. Zajímavé byli také ukázky sexuální náruživosti partnerek, které gigolové obšťastňovali, jelikož tam bylo vidět, co jsou ženy schopné udělat, aby byly uspokojeny. Od začátku až do konce jsem se bavila, jelikož snímek měl podle mě trochu jiný humor než třeba české či anglické filmy. Podle mě na to silně působil vliv, kde snímek byl natočen a kým. Tedy z asijské kultury. Film byl velmi barevný, ale přesto znázorňoval špinavé prostředí této země. Velké vedro, zpocení lidé, ale přesto tam byli ukázány vyšší vrstvy lidí. JoJo se stane nejlepším z nejlepších a za vydělané peníze si koupí co bude chtít. Ale co si koupit nemůže je láska, kterou si u něj získala dívka Lily. Film byl velmi nápaditý, nejenom svým koncem, ale také rytmickou hudbou a obsazením tří rozdílných osob do hlavních postav. JoJo, který se snaží najít smysl svého života, Marley, který má na hlavě dredy a i s postelí 40 kilo a je nejčastěji středem pozornosti. A poslední je Piktor, který je velkým milovníkem a u žen má obrovský úspěch. Film se neutápěl v patosu smutku, ale i ze špatných věcí si dělal legraci a byl tím velmi uvolněný. Věděli jste například, že v Indonésii mají sexuální kvíz, který Vám sdělí, v jakém povolání byste zazářili? Či zajímavou informaci pro pány – když je miminko v lůně maminky déle jak 9 měsíců – pohlavní orgán mužů je čím dál tím větší? Což JoJo na začátku kamarádům sdělí, že v lůně své matky pobýval 9, 5 měsíce. A to bylo po celý film znát v každé scéně, kde měl JoJo na sobě kalhoty. Nešlo to totiž jednoduše přehlédnout.

RocknRolla (2008)

Výborný! Výborný! Výborný! A ještě stokrát výborný!! Tento snímek jsem dokonce uvedla na první místo nejlepšího filmu letošního Febiofestu. Od začátku až dokonce filmu jsem se bavila či mě příjemně mrazilo v zádech. Což jsou dva nejčastější pocity, které diváci mají, když se dívají na snímky Guye Ritchieho, kterého mám velmi v oblibě. Věděla jsem, že mě nezklame a také se tak stalo. Lidé na Rocknrollu čekali opravdu dlouho. A myslím si, že nám byl naservírován přímo na zlatém podnose. Rocknrolla Vás dostane již od první vteřiny. Hlavně svou velmi výraznou hudbou, na kterou je Ritchie prostě expert. Hudba byla u tohoto snímku excelentní a hlavně výborně zasazena. Temné podsvětí anglické mafie, velmi výrazná nadupaná hudba, nájemní vrazi, překrásná účetní a excelentní výkony herců. Snímek se dá shrnout i těmito slovy, ale kdybych o něm měla mluvit více, bylo by to na několik hodin. Ritchie si rád zahrává se zpomalenými záběry a velmi blízkými nájezdy kamery na obličeje hrdinů, což Rocknrolle přidávalo ještě na už i tak velké přitažlivosti. Anglie, převážně angličtí herci, břitký anglický humor, skvělé hromadění postav, které se stále více kupí na sebe. Objevování se stále nových osob, za kterou hrdinové z předešlé scény putují. I toto jsou nejzákladnější informace o Rocknrolle. Ale hlavní roli zde hraje – půjčený obraz. Neboli obraz pro štěstí, který chce jeho majitel zpět za každou cenu. Ironií příběhu obrazu? Za celý snímek neuvidíte ani kousek tohoto malířského díla. Každou chvíli co se ve scéně objevuje rám obrazu divák napjatě čeká zdali dílo konečně uvidí. A to je na tom to skvělé. Ritchie je podle mě mistrem gangsterek ze současné doby jako nám už dvakrát potvrdil. Jeho styl je nezaměnitelný, i když podobný Tarantinovi a Royeovi Hillovi. Ale ode mě Richie získává nejvyšší hodnocení a také velikou poklonu. Lidé v sále se smáli ve chvíli suchého anglického humoru, i při jiných scénách, které nebyli ani moc k smíchu, ale Ritchie je umí podat takový způsobem, že i když Vás honí vrahoun se zuřivým výrazem v obličeji, prostě Vás to donutí se usmát. Vřele doporučuji

Vévodkyně (2008)

Film o ženě, která musela od svých 17ti let předstírat lásku k muži, který ji v životě nemiloval a záleželo mu pouze na početí svého následovníka. Smutný příběh, který zničil šťastný život mladé dívce, která měla vše teprve před sebou. Bohužel se zcela nedokážu vcítit do tehdejší situace, ale muselo to být každopadně strašné. Být vydírána svým vlastním mužem, který si veřejně ve svém domě vydržoval milenku - Georgianu dřívější důvěrnou přítelkyni, ale to všechno bylo v pořádku. Tehdy to muži směli. Měli to povolné. Neznamenalo to nic špatného. Ale když se zamilovala žena, která byla ještě ke všemu v celé Anglii velice oblíbena, tak to byl najednou strašný problém a svého manžela tím velice ponižovala. Protože ale vévodkyně oddaně milovala své děti, byla ochotna žít do konce života s mužem, kterého nenáviděla, s mužem, který nakonec pojal za svou druhou manželku její přítelkyni a žili společně v jednom domě. Ale hlavně se vzdala své lásky a možnosti žít si svůj vlastní život. Film má výborné obsazení jak v herecké oblasti, tak za kamerou. Nádherné róby, skvělé vystižení tehdejšího prostředí a hlavně unikátní pohled na život ženy, která ve svém rodu nebyla bohužel jediná, kterou potkal tento krutý osud.

Smrt panen (1999)

Dívky, které byly uvězněny kvůli své kráse, mládí a nepřístupnosti a nakonec se rozhodly skoncovat se svým domácímu vězení....Proti tehdejšímu morálnímu omezení se matce prostě postavit nemohly a tudíž se rozhodly bojovat samy a bohužel to dopadlo špatně. Z celého filmu vyšlo několik otázek, ale jen minimální množství odpovědí..a to je na tom to záhadné a tudíž i zajímavé :)