Amelia (2009)

Snímek, od kterého se podle mého názoru očekávalo hodně..ale pro mě byl velikým zklamáním. Zvlášť natěšená jsem na něj nebyla, tudíž to pro mě nebylo zas tak těžké to přijmout :D :D Ale tedy neustálé časové přeskakování ve filmu bylo pro mě docela dost matoucí, zároveň celkový efekt snímku nic moc a proto jsem aspoň byla ráda, že tam byla Hilary. Ona jediná držela celý snímek pohromadě a tak se aspoň bylo na co dívat...

Pokání (2007)

Mistrovské dílo. Jinak tento snímek ani označit nelze...Nejlepší na všem byla úžasná režie a silný příběh. Vina a trest. Výborné vyústění, které bylo pouze ještě upraveno ženou, která za celou tu událost byla zodpovědná a po zbytek svého života si nesla sebou trest, který, nedá se říct, byl úplně spravedlivý. Ale myslím si, že ano. Výborné střihy, hudba - trefná jako už u sečviného týmu musí být (Celý tým spolu spolupracuje delší dobu) a hlavně - herecké obsazení - nemá chybu. Silný zážitek, který jsem si ten rok ještě neužila.

Pevné pouto (2009)

Jedním slovem - ÚŽASNÝ. Na tenhle snímek jsem se těšila víc jak rok a byl přesně takový, jaký jsem si ho představovala. Celou dobu jsem se bála, strachem jsem se skoro nehla a ten pocit byl skvělý. Úžasně napínavý. Takhle dlouho jsem si už už žádnýho snímku neuvědomila, že mi běhá mráz po zádech, jsem údivem celá zcepenělá a přesto se dívám na film, který na první pohled působí jako klasické rodinné drama. Otce bych sice nahradila jiným hercem, ale třešničkou na dortu je jedna z neúžasnějších hereček americké fimografie, která přinese nějaké to rozveselení i další trápení už do tak dost zničené rodiny - Susan Sarandon. A také od této chvíle na mě Stanley Tucci s tím svým odporným knírkem mrká jinak, jelikož do tohoto filmu byl mým oblíbencem, ale teď ho asi neuvidím jinak, než jako úlisného souseda, který má spadeno na krásné dívky... Film - pro mě - nemá chybu.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

K tomuhle není snad ani co psát. Revoluční snímek pro všechny milovníky UFO a sci-fi. Snad každý milovník této oblasti tento film musel vidět. Protože stojí za to!! Na tehdejší dobu výborný efekty a prostředí. Tohle je prostě klasika, která se musí vidět a to několikrát. Jelikož mě samotné se u toho pokaždé tají dech.

Julie a Julia (2009)

Meryl Streep je nejen herečkou uznávanou od výrazných osob z filmového průmyslu, ale také ode mě. Je to žena, která u mě má titul - Nejlepší herečka své doby. A v tomto filmu dokázala, že je schopna ujmout se jakékoliv role. Výborné. Snímek má klasickou prolínající se linie dvou období. Což bylo podle mě skvěle zobrazeno a také zahráno. Amy Adams mě sice moc nezaujala, ale jen doufám, že to bylo zářením hvězdy Meryl :) Ale jinak vynikající nápad na film. Zobrazení dvou naprosto odlišných období, které spojí jedna významná žena a její kuchařka. Při tvorbě jídel se mi nehorázně zbíhaly sliny a prostředí kuchyně na mě dýchalo každým záběrem. Prostě a jednoduše - Bon apetit :)

Synecdoche, New York (2008)

Typický Charlie Kaufman. Není potřeba slov pokud jste od tohoto scénáristy a po tomto snímku i režiséra viděli jeho předešlé snímky. Typické psychické problémy v celém snímku jsou pro Charlieho ukázkovým příkladem jak dokonale se umí tímto tématem probít. Skvělé obsazení a úžasná komplikovanost filmu. Chvílemi nerozumíte jak postavám tak celému snímku, ale to je na tom to nejúžasnější. Jak jen dokáže Charlie vymyslet tak úžasný scénář? Ne,opravdu nevím..:)

Čtvrtý druh (2009)

Snímek, který svou "autobiografičností" má něco do sebe. Je mi jedno jestli je to opravdu podloženo skutečnými a nebo aspoň trochu pravdivými událostmi. Tak i tak mě ten film dostal. Skvělé propojení současnosti s minulostí s nahranými záběry a také výborný výkon Milly...Dost sice připomíná Akta X, ale to v dnešní době skoro vše. Byla jsem nadmíru spokojena.

Chceš mě, chci tě (2009)

Příjemná komedie, která přišla s něčím novým. Sice typická protikladná dvojice, ale přesto mi hravý příběh dal něco jiného, než ostatní komedie. Vtipné téma vztahů mezi partnery, které dokáže Gerard rozehrát i v přímém vysílání ranního pořadu. A k tomu protiklad mladé ctižádostivé a velmi pracovité Katherine, která si není schopná najít přítele nebo alespoň známost. Obsazení rolí bylo podle mě perfektní a pár se k sobě dokonale hodil ;)

Fame - cesta za slávou (2009)

Zajímavý snímek, který je podobný ale už stovkám předešlým. Krásné holky, krásní kluci. A co je nejkrásnější? Když krásný kluk chodí s krásnou holkou :D Průměr. Přestože, jsem věděla (a to snad každý) o čem daný snímek bude, podívala jsem se na něj. Musím říct, že mě ničím speciálním nepřekvapil, ale jedné věci jsem si všimla. Bylo tam dobře vyváženo pozitivum a negativum daných postav. Všichni nebyli nejlepší, nejúžasnější a nejúspěšnější. Byli tam i osoby, kterým se nedařilo a přímo jim řekli, že to s nima lepší nebude..Což většinou neřeknou, ale optimisticky je nabudí, že se to určitě splní :D Samozřejmě jsem se nejvíce těšila na závěrečné vystoupení, které bylo samozřejmě krásný, ale víc ani ťuk.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Průměrná americká komedie, která ale má něco do sebe. Samozřejmě se jedná o film, kde od začátku víte, jak to skončí. To je prostě jasný. Ale přesto ten film má něco speciálního. Hodně, opravdu hodně moc se mi líbilo ztvárnění "návratu do minulosti" děvkaře Matthewa. Bylo to udělané opravdu zajímavě, i když veškeré ostatní scény byly jako vystřižené z každé průměrné americké komedie. Ale ty návraty - tak ty mě opravdu pobavily. Moc se mi totiž líbilo jak Matthew koukal a sám řikal, že si jednotlivé části pamatuje trochu jinak. A byl z toho docela špatný, jelikož si začal uvědomovat, že své "jediné lásce" ubližuje. Jinak - já fakt nevim - ale Jennifer Garner by asi měla jít na nějakou HODNĚ velkou plastiku obličeje, protože na mě působila šíleně strhaně a opravdu se mi ta ženská nelíbí. Ale Matthew... ;) Jo a ještě - zdá se mi to a nebo Michael Douglas posledních cca 10 let dostává role pouze starých a sprostých grázlů?? Kteří ke všemu mají ještě působit jakože vtipně????