Děrsu Uzala (1975)

" ZAČÍNAL SOM SI VÁŽIŤ TOHO LOVCA, JEHO ČISTÚ DUŠU." Neobyčajne ľudský príbeh o človeku, ktorý sa cítil byť súčasťou prírody, s nezdegenerovaným rebríčkom hodnôt, ktorý do našej " civilizovanej " spoločnosti nepatril a nemienil sa podriadiť jej " poriadku ". Konečne som prežil pri Kurosawovom filme filmový zážitok. Vždy tomu niečo chýbalo.

Podraz (1973)

Niekedy sa netrafím do hodnotenia väčšiny. Dlho som premýšľal, či to všetko rozpíšem, alebo iba v krátkosti zhrniem môj pocit z videného. Kratšia verzia zvíťazila. Podľa mňa je to naivná, miestami až gýčová rozprávočka pre dospelých.

District 9 (2009)

Sloboda pri točení a genialita na režisérskej stoličke + krutá realita o úbohosti nás ľudí.

The Doors (1991)

" SVET JE JEDNO VEĽKÉ MONŠTRUM BAŽIACE PO MOCI. JE TO HAD, KTORÝ POŽIERA VEDOMIE, PREHĹTA ENERGIU. JE TO NETVOR A MY HO POBOZKÁME NA JAZYK. AK POCÍTI NÁŠ STRACH, OKAMŽITE NÁS ZOŽERIE. ALE AK HO POBOZKÁME BEZ STRACHU, PREVEDIE NÁS ZÁHRADOU, CEZ BRÁNU NA DRUHÚ STRANU. POVEZIEME SA NA HADOVI. " V tomto s Jimom súhlasím, ale zabudol, že " hadovi " sa draho platí za jazdu. Mám rád životopisy, ale to som už spomenul na inom mieste. Vala teda vôbec nemusím, ale tu som mu " zobal z ruky ". Postavou žil a to je predsa základ úspechu, ale nie len on. Darmo, keď je výborný dirigent ..." STE MALÍ CÍNOVÍ VOJACI V MALEJ ŠPINAVEJ VOJNE. KTO Z VÁS SI UVEDOMUJE ŽE ŽIJE ?" Jim to vedel.

Magnolia (1999)

" Mám v sebe toľko lásky, ale neviem komu ju dať." Prejavom všetkého zla na tejto planéte spôsobuje neláska a všeliekom je láska. Aké jednoduché a zároveň ťažké. Nevadil mi ani Cruise - " i takové věci se dějí "

Zběsilý útěk (2006)

" Nikdy som nevidela zlo, ale dnes áno. " Mám podobný pocit. Takú adrenalínovú " jazdu " som už dávno nezažil, ak niekedy vôbec. Emócie z deja so mnou poriadne zamávali. Toto sa fakt nevidí každý deň.

Žena ve vodě (2006)

" Musíme viesť vojnu, pretože mierové riešenie situácie nejestvuje." Znie s televízie u jedného nájomníka obytného domu, kde sa príbeh odohráva, ako protipól toho, čo sa v príbehu deje. Tak je to podľa mňa i v skutočnosti. Je iba na nás, akému kanálu informácií budeme veriť a akú budúcnosť si svojou vierou budujeme.

Nebezpečné známosti (1988)

Celé to stojí na výborných hereckých výkonoch. A o čom to vlastne je? O manipulujúcich a manipulovaných úbožiakoch . Ako žili tak i skončili.

Zajatci bílého boha (2008)

Šírenie kresťanstva od svojho vzniku prešlo rôznymi formami. Od boja muža proti mužovi, cez vraždenie, prepáčte upaľovanie " čarodejníc ", až po vyvražďovanie celých skupín napr. Katarov. Dnešná forma je " humánnejšia ". Už nevraždia, ale " prevychovávajú ". Za tie roky prišli na to, že z mŕtveho nemajú žiadny osoh. Vezmú sa deti rodičom - pohanom a popri " prevýchove " na kresťanov sa použijú ako objekt sexuálnych radovánok, alebo ako pracovná sila na čajovej plantáži, samozrejme patriacej ... hádajte komu. Kto vie čo by nato povedal Richard, kráľ Anglicka, zvaný aj " Levie srdce ".

Od soumraku do úsvitu (1996)

Účelové násilie pozlátané s hororom a komédiou. Nie každý to dokáže správne namixovať. Nepresvedčil ma ani Harvey. Jediné na čom som si zmlsol, bola Salma - veď som chlap. Po pár dňoch pridávam jednu hviezdu za Juliettin herecký výkon a parádnu hudbu + hudobníci. Oboje sa mi vracajú ako príjemná spomienka na nie celkom zvládnutý filmový počin.