Sedmá pečeť (1957)

Silná káva vďaka depresívnemu pohľadu na stredoveké položenie človeka. Príbeh o hľadaní pravdy, teda Boha. My ale nie sme tu pre to, aby sme niečo, alebo niekoho hľadali. Sme tu preto, aby sme sa radovali zo života, tešili sa z maličkostí ( už neraz som to písal ), a to je cesta k Bohu. Nemáme ho hľadať, ale k Nemu ísť svojim spôsobom života. " Jahody a misa mlieka....sú to lesné jahody, čuchni ako voňajú....je krásne, jeden deň krajší ako druhý....leto je lepšie ako zima, ale najradšej mám jar....napísal som pieseň o jari...boli sme mladomanželia, ospevoval som jej oči, nosík, ušká...jazdili sme na lov a po večeroch sme tancovali, dom bol plný života....nechceš ešte jahody ?...VIERA JE HROZNÉ UTRPENIE. AKO KEBY SI MILOVALA NIEKOHO KTO JE V TME, KTO SA TI ALE NEUKÁŽE, NECH VOLÁŠ AKO CHCEŠ...keď tu tak sedím s vami, pripadajú mi tie úvahy neskutočné a ničotné. Túto chvíľu si budem pamätať, to ticho, súmrak, jahody, mlieko, vaše tváre vo večernom svetle...ponesiem svoju spomienku v oboch rukách jemne, ako misku s čerstvým mliekom. Bude to pre mňa znamenie veľkého dostatku....SMRŤ: prečo tak žiariš ? ANTÓNIUS: to je moje tajomstvo.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

" Zasa sa chystáte prepadnúť vlak ? Došli mi prachy. Ako je to možné Butch ? Fakt neviem. Celý život driem ako blázon, a nemám ani deravý groš." Sladko trpký príbeh o dvojici, ktorá okrem kradnutia nič iné nevedela, alebo lepšie povedané nechcela vedieť. Pri takejto činnosti platí dvakrát, že tak dlho sa s krčahom chodí po vodu, až kým sa nerozbije.

Smrt čeká všude (2008)

"...hlavne rýchlo preč z tejto skur..... púšte." Až neuveriteľne reálny pohľad na ťažký život agresora, očami ženy. A ako správna žena, ku koncu príbehu načrtáva, v čom je zmysel života mužov: "... veď nemám ani syna a tak by som chcel mať malého chlapčeka." Ja som na vojne nikdy nebol a mám malého chlapčeka. To bude asi tým, že nie som Američan a nemám pocit, že musím " šíriť mier " tonami zbraní. P.S. Asi takto by to natočil aj fenomenálny Kubrick.

Zvrhlosti žen (1996)

Tilda ma zaujala ako padlý anjel v " Constantine. " Ani muž, ani žena, ako správny bezpohlavný anjel. Tu jej k ženskosti tiež veľa chýbalo, ale o to teraz nejde. Zahrala si " obeť " spoločnosti, spolu so svojou sestrou, jej dcérou...Kariéra, postavenie, drahé, štýlové veci a láska niekde na konci. Rodičovská, súrodenecká...akú len chcete- proste chýba a bez nej človek nemôže byť šťastný." Zvrhlosti spoločnosti " by vystihoval snímok lepšie.

Woodstock (1970)

Skutočne vynikajúci výlet do hudobnej minulosti. Počuť a vidieť okrem iného čistokrvný americký blues je pre mňa zážitok. Santana už vtedy obklopený vynikajúcimi hudobníkmi, hlavne bubeník mi nedal dýchať. A tá atmosféra...

Poslední hřích (2007)

" V osade majú z vás strach. Viem. Z pravdy ide strach kamkoľvek príde." " Pane nemohol ste vziať naše hriechy. Niekto iný ich už vzal." " Nie ste netvor. Ste iba človek, ktorého Boh miluje, ktorému chce odpustiť, ktorého chce oslobodiť, ktorý chce oslobodiť nás všetkých." Film hovorí o porobe duše a jej následného oslobodenia sa od povier a lží, ktoré majú jediný cieľ- strach. Tiež hovorí na akých základoch stojí U.S.A. Zážitok z filmu neubrali ani ne herci, ktorí sa trápili. Samozrejme okrem Cady.

Andělé a démoni (2009)

" Viera je nedokonalá, pretože ľudia sú nedokonalí." Ja dodám, že film je nedokonalý, pretože tvorcovia sú nedokonalí.

Úsvit mrtvých (2004)

" Keď bude peklo plné, mŕtvi budú chodiť po Zemi. " Tento žáner nemusím, ale chcel som vidieť moju obľúbenkyňu Sarah a musím priznať, že dráma jej ide lepšie, aj keď tento horor nebol vôbec zlý.

Červený pás (2008)

" S každej situácie existuje východisko. " Hlavne keď nestratíte seba samého.