Prokletý ostrov (2010)

Dobrá atmosféra, Príbeh mi ale vyznel tak nejako sterilne. Vidieť DiCapria fajčiť, tak to je skutočne zážitok. Výborný Ben Kingsley.

Miami Vice (2006)

Vôbec to nefungovalo.

Poslední týden (2008)

" Cesta bola pre neho dôležitejšia, ako liečba." A či cesta nebola tou liečbou? Nie je dôležité koľko, ale ako prežijeme ten náš život. Film o tom, že smrteľná choroba nemusí byť koniec, ale začiatok. Je iba na nás, čo si vyberieme. Nádherný príbeh, nádherná príroda, nádherná hudba. Akonáhle začne byť človek sám sebou, stratí všetkých " blízkych ", alebo konečne začne nachádzať skutočných blízkych.

Jak vycvičit draka (2010)

Áno každý s každým dokáže žiť, pokiaľ chce. Krásne posolstvo do tohoto obdobia. A asi to je aj hlavným cieľom tvorcov.

Veřejní nepřátelé (2009)

" Pri vypočúvaní si skladajte biele rukavičky ! Žijeme predsa v modernej dobe." Priznám sa, že prvú 3/4 hodinu mi nudu spríjemňoval iba Goldenthal, ale príchodom troch " ostrých " chlapcov " s Dallasu, spomedzi ktorých vykúkal Stephen Lang ( AVATAR ) to nabralo spád až do konca. Ktorý režisér robí lepšie prestrelky ?

Ripleyho hra (2002)

" Muž s náušnicou v uchu ma nemôže vyľakať." Zo začiatku chvíľku naivné, ale ku koncu poriadne husté + Malkovich a Winstone + Morricone + pekné baby + skvostné prostredie. " Keď som bol chlapec, čakal som na pláži celé hodiny rodičov, čo sa išli člnkovať. Utopili sa. Čakanie mi nerobí problém."

Čínská čtvrť (1974)

" Politici a kurvy sa stanú váženými, keď vydržia dostatočne dlho." Kritika spoločnosti so skoro hodinovým, niekedy trochu nudným rozbehom som prežil a čakal, až to Roman " rozbalí ". No dostal som iba odvar toho, čo som čakal. Najväčší " šok " bol incest. Samozrejme skvelý Nicholson.

Tahle země není pro starý (2007)

" Prenajímali starým ľuďom izby. Potom ich zabili a ďalej brali ich penziu. No pred tým, než ich zabili, ich mučili. Neviem načo." Hlavným predstaviteľom príbehu nie je utekajúci Brolin, ani rozvážny okresný šerif Tommy, ale zlo ako také v podobe psychozabijaka Bardema, ktoré sa pred ničím nezastaví, zabíja aj keď nemusí, preto že ho tam " tí hore " potrebujú. Ak sa nevrátim, tak povedz matke, že som ju mal rád. Veď tvoja matka je už mŕtva. Tak jej to poviem sám." Coenovský humor mi sedí, ako hádam žiadny + kvalitní herci + fantastická kamera + mrazivý scenár. Hudbu nehodnotím, preto že som ju vôbec nevnímal, ale to by mal byť tiež +. " Aký je nebezpečný ? V porovnaní s čím, s morom ? Je to psychopatický zabijak ! Ale v pohode, takých je tu veľa."