Válka policajtů (2004)

" Polícia je ako stará panna. Nerada sa nechá jebať." Ale podľa mňa je i tak nahnitá. A nie len vo Francúzsku. Slabší odvar Mannovho Heat.

Deník vraha (1995)

" Boh drží nad špatnými ruku, aby ich mohol použiť ako nástroj svojej pomsty. Ale On tých ľudí neurobil." Presne tak, deti sa vrahmi nerodia, ale stávajú sa nimi. Film má všetko, čo má mať. Príbeh, silný ako trojitá káva, z ktorej sa vám ešte dlho krúti hlava, výborní herci, hudba a režisér, ktorý cez príbeh na vás dýchol hlbokou pravdou. Woodsovi stačilo aby bol " Polišom ", napísal " Denník vraha " a nadiktoval " Bestseller " a u mňa sa stal pánom hercom. " Všetci sme zmesou ľudí, ktorých sme v živote poznali, alebo stretli."

Na vlásku (2010)

" Toto je príbeh o tom, ako som zomrel." Keby som to nevypol, zomriem i ja.

Až na krev (2007)

Jeden z najlepších hereckých výkonov.

Temný úsvit (2006)

" Myslel som si, že pomôžeme juhovietnamským papalášom vytlačiť narušiteľa a bude to trvať maximálne pár týždňov." Príbeh o prežití, ktorý sa skutočne stal. Príbeh o jedení červov, len aby človek prežil, príbeh o kvasenom nápoji z lariev hmyzu, ako o prípitku k narodeninám a teda o delikatese. Príbeh o na kosť vychudnutých väzňoch a hlavne o chuti žiť.

Panenská královna (2005) (TV film)

1 časť: " Potrestá ma Boh, zato že trestám ja ju ? Nie kráľovná. Pretože to robíte v dobrej viere. Aby ste zlomila jej mlčanie, musíte zlomiť jej ducha." Začiatok príbehu sa odohráva v období, keď si Alžbeta nebola istá ani svojim životom. A to iba preto, že mala iné vierovyznanie ako jej sestra kráľovná. Ale Boh zamiešal karty v jej prospech, ako ešte neraz v jej živote. Sestra zomrela a z uväznenej sa stáva kráľovná. " Uzatvorila som manželstvo s Anglickom. A stačí mi nápis na náhrobnom kameni - ... narodila sa a zomrela nepoškvrnená." Anne zatiaľ najlepšia Alžbeta. 2 časť: " Prehlásenie španielskeho katolíckeho kardinála Dona Pedra - Po našom slávnom dobití Anglicka budú všetci kacíri zbičovaní na smrť spolu so svojimi protestantskými deťmi do veku 7 rokov. Ostatní budú označení na čele písmenom "L" ako luteráni." Španielsky kráľ posiela svoje nepremožitelné loďstvo proti Anglicku, ako odplatu (ako zámienku) za sťatie škótskej kráľovnej. " Ja viem, že mám telo veľmi slabé a krehké ženy, ale mám tiež srdce a odvahu všetkých predchádzajúcich kráľov. Je veľmi opovážlivé sa domnievať, že španielsky, alebo iný panovník môže narušiť hranice mojej ríše. Preto, aby som čelila takej urážke, budem bojovať po vašom boku." Nemusela. Pretože Boh zas zamiešal karty v prospech Alžbety a neporaziteľné loďstvo rozdrvil jedným dychom - búrkou. " Byť kráľovnou a nosiť korunu je skôr vecou cti pre tých, ktorí ju sledujú, než potechou pre tých, čo ju nosia. Nechcem vládnuť dlhšie, ako pre vás bude dobré."

Opouštíme ráj (2007) (TV film)

Ako vyzerá turistický sen? Všetky tie atraktívne snímky o prírode ukazujú prísne chránené územia. Výkladnú skriňu ustupujúcej divočiny. Málo koho zaujíma, ako to vyzerá na väčšine povrchu našej planéty, za " plotom " národných parkov, tam kde je realita. Dokument nám pomôže nahliadnuť za kulisy a opustiť raj. " Stred Chille - púšť vytvorená človekom. Tu všade rástli stromy, medzi nimi preháňajúca sa zver, s Indiánmi v pätách. Pre bielych osadníkov boli lesy nepriateľom, s ktorým treba bojovať. Bojovali ohňom, mačatami a potom pár rokov obrábali pôdu, pokiaľ bola úrodná. Po nich prišli pastieri, aby ich stáda spásli trávu a za nimi ostala vyprahnutá krajina. A všetci sa pobrali o kus ďalej.Kaktusy prišli akosi samé." Reálny príbeh o reálnom stave prírody. V tomto prípade Strednej a Južnej Ameriky. Nie je to krutá realita iba o prírode, ale aj o obyvateľoch, ktorí sú jej súčasťou. Opúšťajúci tradície a kmeňové tabu, sa snažia prispôsobiť bielym prisťahovalcom, ktorí ich pripravili o domovy, prirodzený spôsob života, panenskú prírodu. A spolu s nimi sa vytráca aj ich múdrosť. " Keď rúbu stromy a vypaľujú les, je to ako keby pálili knihy bez toho, aby si ich prečítali. A pritom je v nich ukrytá hlboká múdrosť a znalosti." Tento a dokumenty podobné, by sa mali premietať na školách, aby už konečne prišla generácia uvedomujúca si obludnosť nášho konania. " Boli sme už varovaní. Aký osud nás očakáva ak sa nezmeníme a neurobíme nápravu ? Boh a dejiny si budú naše skutky pamätať." AL GORE

Život po životě (2010)

" Čo sa stane, keď zomrieme ? Zhasnú svetlá a je po všetkom. To je všetko ? Prosto sa zhasne - úplna tma. Zásuvka sa vytiahne zo zástrčky, nekonečná prázdnota. Nemyslíš, že niečo existuje ? Akože čo ? Neviem, niečo... posmrtný život. Nemyslím ! Keby existoval, mali by sme dôkaz. " Clintova hodená rukavica tým, ktorí neveria, lebo nevideli. Ale ako už pred 2000 rokmi povedal Ježiš z Nazaretu : Šťastní sú tí, čo videli a uverili, ale šťastnejší sú tí, čo nevideli a predsa veria. " Bol to veľmi kľudný pocit. Všetko bolo tiché, všade temnota. Upútalo ma svetlo a počula som zvuk vánku. Cítila ste aj stav bez tiaže, bez časovosť, perspektívu 360 stupňov, ale všetko ste si uvedomovala ? Áno ! Zažila ste to v stave, keď mozog už nemôže vytvárať nové obrazy. Tak že som niečo zažila ? Áno. Smrť."

Opravdová kuráž (2010)

" Na tomto svete sa za všetko platí. Nič nie je zadarmo. Len milosrdenstvo božie." Príbeh o 14- ročnom dievčati, ktorá má viacej guráže, ako všetci zabijaci naokolo, je prefíkanejšia, ako starý obchodník. Veľmi dobrý začiatok " westernovo-komediálno-rozprávkového " príbehu. Chvíľkami i nudného a naivného, ale Jeff bol zasa vynikajúci. Prečo len som ho z topky vyradil ? " Musíme zastaviť, koníček je už unavený. Nie ! Musíme ísť ďalej."

Pokojný bojovník (2006)

" Smrť samotná nie je smutná. Smutné je, že väčšina ľudí vôbec nežije." Príbeh, z ktorého sa dalo ponúknuť viac. Herci, ktorím som to okrem Nicka neveril. Škoda.