Pravý rytíř (2016) (TV film)

Netradiční pohádka. Samozřejmě námětem samotným, ale např. písně, které se v pohádce objeví, nejsou jen klasické hloupoučké rýmovačky jen na vyplnění ticha, jak to bývá u běžných pohádek, ale je vidět, že na nich autor trochu toho času strávil. Herecké výkony také dobré snad u všech. Nicméně tato pohádka přece jen vybočuje z řady, tak asi nebude jen tak pro každého. Na mne udělala hodně dobrý celkový dojem, proto, sice slabší, ale plný počet.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Sice dobrá myšlenka s chválihodným účelem, leč něco tomu zkrátka chybělo. Holt i dle předchozích hojných reklam jsem očekával něco vyloženě extra. Ale pejskové byli fajní;). I když, že by vyloženě učili masy lidí žít? Tak to sem asi nějak minul.

Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek (2016)

Animák nevybočující směrem ani k výjimečnosti či podprůměrnosti, zkrátka příběh, který se dal očekávat. Graficky taky v pohodě. Celkově průměr.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Zajímavý námět, leč čekal jsem víc. Konec opět takový nanicovatý. Ale celkově to docela šlo. Lepší 3*.

Poslední aristokratka (2019)

Film je vtipný, má zajímavý děj, herci sympatičtí, neotřelí. Nic revolučního, ale podívat se na to dá.

Pes ro(c)ku (2016)

Hezké po grafické stránce (zajímavě udělané znázornění hudebních tónů na začátku), občas dobré písně, občas zas ne, ale příběh a vlastně i celkově celý film průměr.

Velký blondýn s černou botou (1972)

Taková nějaká průměrná komedie založená na omylu. Pierre je dobrej, ale žádnej extra film to není.

Matky (2021)

Má neoblíbená Hana Vagnerová navíc v roli, která je taktéž nesympatická - už jenom tím, že se živí jen lží. Do toho ještě Jakub Prachař v roli, která mi ho tak nějak připomínala, jak ho vidím ve skutečnosti i já (holt takový moula, no). Asi těžko z toho vykouzlím dobré hodnocení, že? Zkrátka, vzniklo něco, aby se vyplnila "pandemická" kulturní díra, a aby si herci mohli taky něco vydělat, ale na kvalitu, na příběh, už nějak finance nezbyly.

Nenapravitelný (1975)

Film, který stojí především na Belmondovi a také na roztomilé Geneviève. Jinak dějově to připomíná až grotesku. Průměr.

Equalizer 2 (2018)

Tak někomu to věčné lámání kostí apod. stačí k tomu, aby to hodnotil jako dobrý film, mně to však nestačí. 2*.