Valkýra (2008)

Chvíli trvá, než se film dostane do těch správných otáček, ale pak již je to fajn podívaná. Škoda, že jsem film neviděl v němčině, ale v angličtině, zde mohli tvůrci přece jen více trvat na němčině a k tomu nepopulární titulky i pro anglickou verzi, zážitek z filmu by pak byl určitě lepší. Nejvíc mi ale na filmu vadila hlavní role - Tom Cruise mi zde zkrátka neseděl (ovšem to neznamená, že by ji nezahrál dobře!). Navíc i podoba se skutečným vojákem tu byla docela věrná (v kontrastu s představitelem Adolfa Hitlera - ten si zas pro změnu nebyl podobný skoro vůbec). Tom na mě působil dojmem takového jakésiho slizouna (= možná moc americky, když o tom víc přemýšlím..) a jelikož se jedná o roli hlavní, kterou sledujete celý film, těžko pak můžu dát vyšší hodnocení než 3 (lepší) hvězdičky. Škoda, že se operace nezdařila, mohla tak válka skončit o něco dříve..

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Myslím si, že z tohoto tématu šlo natočit lepší snímek. Pravda, německý chlapec mi sympatický nebyl, ale v podstatě to ani ten židovský. Navíc život v táboře, zde vylíčený, (stejně tak i lidé v něm), působil spíše ne příliš těžce, což ve skutečnosti bylo rozhodně těžší (viz např. kniha Děti s cedulkou..). Od tohoto filmu jsem prostě čekal víc...

Hledá se Dory (2016)

Jediné, co mně zde nesedělo, byla to, že se příběh odehrává v takovém jakémsi divném "rybím sanatoriu", to bylo takové dviné a ze začátku i trochu obtěžující neustálé připomínání špatné paměti u Dory. Jinak je to vtipné, svěží, hezky udělané, s dobrým příběhem, zkrátka takový dobrý standard made in Pixar.

Hacker (2015)

Celkem nikde zde není zrovna 2x sympaťák, děj je poslabší, tak za co hodnoit lépe než za 3*. No vlastně, slabší 3*. Celkem ničím mně film moc nezaujal..

Vesmírní kovbojové (2000)

Klasická americká "my jsme nejlepší a nejchytřejší na celém světě a ostatní by nedokázali, to co my a proto jim musíme pomáhat" chujovina, která v podstatě prezentuje tuto sebranku jako národ nadlidí... Nebylo to tady už někdy v historii i v reálu v jiným národě.? Příběh jinak standardní, ničím nepřekvapující záležitost.

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Největší slabinou filmu jsou občas otřesné herecké výkony a dialogy. Místy to fakt zpracováním vypadalo jak nějaká přiblblá telenovela. To sráží film tak o 2 hvězdičky, jinak ale námět a samotný film byl dobrej a zajímavej. Místy až člověka zamrazí, jak to prostě v životě chodí...

Ronaldo (2015)

Alespoň trochu mi tenhle dokument zlepšil pohled na tuhle - ať již ji chceme takhle nazvat či nikoliv - sportovní mega hvězdu. Zkrátka to hvězda je, chová se jak hvězda a být také taková hvězda, možná i my bychom se v našem chování dost změnili... Ale nic to nemění na tom, že Messi na mě působí rozhodně sympatičtějším dojmem;).

Muži, ženy a děti (2014)

Syrový pohled na současný svět, který se zkrátka směrem podaným tímhle filmem ubírá.. Smutné, ale je to tak..

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Vemte nesympatické herce současné "druhé kategorie", přidejte nelogické chování a děj a máte z toho klasický český novodobý film. Bohužel, tak to dnes bývá:(. Za sympatickou kamarádku Slovenku, která se dívala vždycky na fotbal dávám hvězdičku navíc. Ale stejně jako tvůrci se neobtěžovali dát trochu víc péče filmu samotnému, ani já se nebudu obtěžovat podívat se, kdo to vlastně byl. Slabší 2*.

Kameňák 3 (2005)

Tenhle díl se opravdu nepovedl. Definoval bych ho slovem "utahaný". Vtipy jsou slabší než u předchozích dílů, příběh také nic moc, film celkově neodsejpá, hudba je slabá a do toho ta strašná píseň Má lásko nevěřím bo jak se tento utahanec jmenuje, trapná Dolly, no zkrátka slabota. Horší 2*.