Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Kdyby nebylo víc než trochu divné postavy špatně mluvícího vězně a té úplně potřeštěné Eleny, která se chovala naprosto iracionálně, asi bych dal vyšší hodnocení, ale zkrátka na takové hloupé chování jsme přece zvyklí z amerických filmů a ne zrovna z evropských. Luis Tosar byl výbornej (hlavně tedy po vizuální stránce) i Alberto se do role hodil. Ve výsledku hlavně kvůli výše zmiňovaným postavám takový lehce lepší průměr.

Hotel Transylvánie (2012)

Ale jo, zábavné, ač to na první pohled nevypadá, po grafické stránce také vydařené, dobrý příběh, zkrátka bavil jsem se. 4*.

Libertin (2004)

Nebýt té úvodní chvástavé řeči, asi by to byly aspoň ty 2*. Ale když už někdo chce natočit film s takovým úvodem, musí divákovi přece nabídnout něco, kvůli čemu by mohl závidět a ne pouze a jen prázdné řeči, ne? Ale zde nic takového zkrátka nebylo. Pouze nějaká víceméně troska, ke které jsou cítil v podstatě lhostejnost a bylo mi jedno, jak dopadne a film mě víceméně nudil. Nic, co bych potřeboval vidět znovu a jeden z mnoha, na který asi tak za týden upadne v mé mysli v zapomnění..

Samotáři (2000)

Dost dobré herecké výkony, netradiční, ale velmi hezké hudební pozadí, netradiční příběh a super hlášky především věčně zhuleného Jakuba tento film pasují až na 4*;).

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

V mládí se mi toto dílo až tak moc nelíbilo, ale nyní se mi tento snímek změnil na hodně oblíbený, mj. pro jeho propracovaný a vtipný příběh a třeba také pro krásně zahrané i vedlejší role - jako je třeba pan král v podání pana Sováka s jeho trefnými hláškami.. Zkrátka je to taková mile potrhlá komedie, u které se člověk baví a navíc má i dobrý příběh.

Na odstřel (2009)

Musím uznat, že Rachel byla asi tím největším rušivým elementem filmu. V tom nejhnusnějším oblečení, který snad bylo tehdy v filmové branži na světě, s rozevlátými gesty, které ve filmu vypadaly opravdu divně a nepatřičně, s výrazem, který nabuzoval postavu naivní až hloupou (což pochybuju, že bylo až v takové míře ve scénáři..), byla jasným mínusem filmu. Nejen v té naivitě, ale i v celkové nesympatii k hrané osobě, ve mně vzbuzovala i šéfredaktorka v podání Helen Mirren. Když však vynecháme tyto dva rušivé elementy, vznikne z toho celkem zajímavý a dobře koukatelný politický thriller s herci na svých místech..

Gravitace (2013)

Moc pěkné záběry vesmíru. Celkově po grafické stránce je to pastva pro oči. Na to, že je to v podstatě jen o dvou hercích, to ani nebylo nijak nudné. Jenže z těch dvou herců je to stále víc přece jen o té jedné herečce ... no to je kámen úrazu. Sandra v mých očích není herečka, protože hrát prostě neumí (což potvrdila i v tomto snímku), a navíc je ještě i ošklivá - takže jak mi může hodnocení vyjít vyšší než jen 3*:(?

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Nebýt tak silné socialistické propagandy především v druhém díle, mohlo to být za plný počet. Takhle jsou z toho jen lepší 4*. Každopádně asi nejlepší role Jana Wericha, mnoho hezkých kostýmů i fajn příběh s pěknými dialogy.

Muž z Ria (1964)

Místy se příběh zmítá až někde ke grotesce, nesmyslné jednání partnerky, místy zas takové poslabší. Na druhou stranu se člověk i zasměje. Celkově takový průměr.