Padesát odstínů černé (2016)

Tenhle film mě ve svém žánru příjemně překvapil. Nestál totiž jen na obvyklých pošklebcích a "legračních" pohybech, ale i na hereckých výkonech hlavních představitelů, kteří mi navíc byly i sympatičtí. Nečekal jsem, že herci své roli tak pěkně herecky zvládnou. Příběh v této kategorii ani být nějak zapeklitý nemůže; k tomu zkrátka není určen, tak ho moc nehodnotím - předpokládám však, že však bude podobně hodnotný jako originál;). Každopádně toto dílko splnilo to, proč se na takovéto filmy podívám - pobavil mě, tak proč to neocenit hvězdičkama?

Noční běžec (2015)

Liam v roli odstrčeného otce již po několikáté (ale pomalu už mě v této roli nudí, ačkoliv se tedy na takovéto filmové ztvárnění hodí..) a tento film taky celkem nic nového nenabízí. Dialogy jsou - jako u většiny těchto akčních snímků - slabé, vedlejší příběhy taktéž, no celkem zkrátka nic, co by mě lákalo k tomu, abych se na toto podíval znovu. Lepší 2*.

Jurský svět (2015)

Tak, jak hodnotit ten nový Jurský svět? Záleží, co od toho očekáváte.. Jestli Vám stačí jen čistá akce, bez ničeho dalšího, na nějaké ty nelogičnosti nehledíte, tak budete nadšení. Trikově je tento snímek zvládnut velice hezky, zvířata jsou jako živá, zkrátka dobrá pastva pro oči. Po této stránce se tomu nedá moc co vytknout, tvůrci jsou holt v tomhle již zběhlí.. Ale pokud čekáte i nějaký ten příběh a trochu u toho zapojíte i mozek, tak Vám z toho bude ... no podivně.. Postavy totiž nejednají opět 2x logicky. Tak třeba strážní, sledující bez hnutí auto, které se řítí k bráně, by asi ve skutečnosti jen tak nestáli a nedělali vůbec nic. Oni si tam dokonce klidně stojí dál, i když k nim míří hejno ptakoještěrů - stále jen tak bez hnutí.. To opravdu mají tak dlouhé vedení?:) Stejně tak Claire, bude asi také taková jednodušší - poté, co se rozhodne, že jde zachraňovat své synovce do parku, se zachová naprosto "racionálně" a úprava jejího oblečku na "vhodný do terénu" spočívá v tom, že si převáže horní část obleku přes břicho a to je vše! Na nohách má však tahle slečna stále boty s podpadkama.. Těžko říct, jak si představovala, že bude probíhat hra na honěnou v parku s dinosaurama - asi si myslela, že jako lidé budou chodit po chodníčkách, proto si ty podpadky nechala, ale že dinosaurům je asi vstup na tyhle chodníčky zakázán, tak tam nemůžou? Ono by se to ještě dalo i pochopit, když to udělá poté, když neví do čeho jde (i když jako manažerka parku...), ale ono jí to nedojde ani poté, co je před tím naháněl po parku obrovský dinosarus a ty boty má i potom, kdy ji pro změnu nahání hejno ptakoještěrů a dokonce jí vydrží až do konce filmu!?!?:) A to nemluvím třeba o záhadně se objevujícím mobile v její ruce, či zvláštnímu způsobu řazení-neřazení Owena na motorce a jistě by se našlo mnoho dalšího... Ale abych na závěr jen nekritizoval. Nevšední je třeba úvodní scéna s ptákem, ta se také povedla. A taky super hláška např. byla (i když ke Claire to bylo trošku kruté): "Můžem zůstat s tebou?" A pak jejich reakce na kladnou odpověď Claire: "Ne, ne, s ním.":)) Zkrátka je to další z řady Jurských parků, který baví, je dobře trikově zvládnut, ale příběh už přece jen moc prostoru nemá. Škoda, že při tak obrovských rozpočtech, nezaměstnají i 1 člověka s mozkem, který by jim po shlédnutí řekl, že tohle a tohle je tak trošku nesmysl...

Plán útěku (2013)

Zas po čase sympatickej akčňák těchto dvou akčních ikon s dobrým humorem a také zajímavým příběhem. Fajn podívaná.

Astronautova žena (1999)

Rozhodně promarněný námět. Hodně špatný závěr, kdy místo nějaké gradace příběhu, se v podstatě dostaneme zpátky na začátek. Určitě z toho mohlo být lepší dílo. Námět dobrý, napětí také, herci špatní nebyli, ale ten závěr to pak všechno takhle pokazí:(.

Tuxedo (2002)

Jackie Chan ve své klasické roli, ničím nepřekvapující ani neurážející, zkrátka jeho naprostá klasika.

Kolja (1996)

Opavdu laskavý film, s inteligentním humorem, který ocení asi především trošku starší generace.

Na stromě (1971)

Takový průměrný film s Funésem, který příliš nenadchne.

Vedlejší účinky (2013)

Narozdíl od filmu Muži, kteří nenávidí ženy na mě Rooney v tomto filmu působila vyloženě rušivě a děsně ne-sexy. Tohle prostě nebyla role pro ni. Hlavně z toho důvodu dávám 3* - jinak byl film zajímavý.

Pixely (2015)

Námět celkem dobrej, i ty kostičky nebyly vůbec špatně zpracovaný, provokace mezi Samem a Violet byly také dobré (jen tedy Michelle Monaghanová by mohla také trochu líp hrát a ne jen spoléhat na to, že budou všichni jen čučet jak vypadá a ne jak hraje - i když s těma zplihlýma vlasama teda nijak okouzlujíc stejně nevypadala...) Jinak je to klasický příběh amerického (okupačně-agrosorského) stylu, ničím moc nepřekvapující - zkrátka nic převratného. Lepší 2*.