365 dní (2020)

Ano, je to, jak je uvedeno v popisu: ...obsahuje ostře řezané mužské tváře a těla, krásné ženy, bohaté stoly, úchvatnou sicilskou krajinu a moře, luxusní vily a jachty tak, aby byl divák spokojen. Tím pádem ale já nejsem ten tuctový, omezený divák, kterému jen tato (dnes již bohužel dost univerzální kombinace) stačí k uspokojení z dobrého filmu. Když to vezmu od začátku, tak ty mužská těla mě nezajímají, krásné ženy musí mít také alespoň nějaké to poprsí a ne, že (jako v tomto případě) když si ta "kráska" lehne, nepoznáte, zda ten hrudník není vlastně mužská hruď, jak je plochá a ten zbytek z popisu je tam hlavně pro to, aby se to líbilo masám. A co říct k filmu samotnému? No, děs. Anebo snad nejvíce promrhaný námět u filmu, co jsem kdy viděl? A že je to drama? Jo, tak možná pár okamžiků by se našlo, ale zbytek je to přeslazené jak nějaká telenovela. Však gangsterský film, který se odehrává v obchodech, nákupama obuvi, oděvů, apod., to už fakt není normální! Jen nevím, co považovat za vrchol filmu... Tak ale podle reakce Laury to byla nejspíš ta návštěva ... prosím fanfáru ... plesu! Ano, nedělám si srandu, vskutku se v tomto filmu dočkáte kromě nákupů v obchodech i plesu! No wow! Toto vážně současné obecenstvo oceňuje u filmu ze Sicílie?! A že si ho obě Popelky (teda vlastně 1 Popelka a 1 gangster, pořád si nemůžu zvyknout, že gangster na ples a do módního obchodu dle tvůrců vskutku patří...) užili. O tom žádná! Anebo ten zvrat, kdy gangster pošle jeho vyvolenou domů a ona je pak z toho smutná? Tak to bylo také drsné, nemyslíte? A co pak teprve ten závěr (a vůbec mi nevadí, že vlastně spoiluji, tento snímek si nic jiného nezaslouží)? To, jak si jako v každé jiné správné gangsterce tvůrci vychutnají smrt té Popelky? V řeči tohoto filmu to znamená autem zajet do tunelu a následně již z něj nevyjet? Tak to je panečku taktéž dramatické zpracování... Ale abych jen nehanil - byla tu nějaká ta erotika v míře větší, než je dnes ve filmech běžné, tak aspoň něco, za co se dá dát 1*.

Pan Včelka (2007)

Pár dobrých myšlenek tu bylo, příběh žádná převratná záležitost, ale taky to nebyla žádná tragédie. Místy jsem se i zasmál, zkrátka takový animovaný průměr.

Vražda na jachtě (2019)

Adam v roli Spitze vypadá s knírem naprosto otřesně. Pravděpodobně to bude nějaká nápodoba nějakého slavného detektiva, ale zde to prostě vůbec nefunguje a celkově to film dost sráží. Ona to vlastně není ani komedie, ani detektivka. V titulcích byl vlastník kopírovacích práv Netflix - a tohle byl film jak pro něj dělanej. Slavní herci, přepych hraje velkou roli, hezké záběry na přírodní scenérie, příběh, který teda na 1. pohled vypadá sice propracovaně, leč nejde nijak do hloubky, místyje až hloupej, trapnej; zkrátka vše, co dnešní konzumní společnost vyžaduje a nějakou tu plytkost příběhu už ani nevnímá. V podstatě film, jak z regálu supermarketu. Lepší 2*.

3Bobule (2020)

Podívat se na to samozřejmě dá, ale jelikož je to již potřetí, moc nového se tu již vymyslet nedá. Prostě to už není takové svěží, bezstarostné, úsměvné; holt taková klasická nastavovaná kaše vytvářená za účelem sklizně těch posledních finančních zdrojů z daného tématu. O čem víc napsat? Vlastně ani nevím, příběh samotný má totiž spíše jen "seriálovou kvalitu", takže mi z něho v hlavě nic moc neulpělo. Slabší 3*.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Nevšední námět, sympatická představitelka princezny, potrhlá Tereza Voříšková, hezké kostýmy i zpracování - ve výsledku fajn vánoční pohádka.

Interstellar (2014)

Ta délka filmu byla šílená! Ale zaujal mne, to zas ano. Sice bude jistě dlouho trvat, než se na to podívám znovu, ale to nic nemění na tom, že je to dobrý filmový počin.

Staříci (2019)

Herecký koncert především pana Schmitzera, ale ani pan Mrkvička se určitě zahanbit nedal. Poslední mise v podání těchto pánů se dala skutečně velmi dobře zkousnout.

Tchyně (1985) (TV film)

1. díl Nevěsta byl mnohem lepší než ten druhý, nutil k zamyšlení a byl bych raději, kdyby byl pouze tento díl. Druhý díl už byl v podstatě jen takové klasická nastavovaná kaše, navíc s divným koncem. Ve výsledku průměr.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Zajímavý námět, neotřelí herci, příběh občas pokulhává, ale jinak celkově v pohodě, graficky nadstandard a herec Richard Autner je hodně interesantní. V celkovém hodnocení tak lehce slabší 4*.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Asi bych dal 5 hvězdiček, nebýt Jakuba Prachaře a Pavli Tomicové. Bohužel v současnosti si tyto herce filmový tvůrci vybírají dle jejich "univerzálně hloupému vzhledu" a už jim nevadí, že to jejich"herectví" je založeno jen na tom vzhledu. Herectví v jejich podání je jen o pózování před kamerou a v ta druhá se jen chechtá. Ono teda na Evu Josefíkovou je v 1. polovině taky žalostný pohled, s těma jejíma věčně vykulenýma očima je to spíše rušivé a odvádí to od příběhu samotného. Nicméně to se v 2. půlce již zlepší a již se na ni dá v pohodě dívat. Ale zde negativa končí. Co je na této pohádce perfektní, je její námět. Vzít konec většiny takových pohádek a udělat z toho začátek pohádky; to je fakt dobrej nápad. A tahle pohádka toho taky pěkně využila a tak z toho vznikl fajn neotřelý a chytrý příběh, který nutí k zamyšlení. No jo, ale poberou dnešní lidé inteligentní námět a odrazí se to pak i v hodnocení?;)