Dexter (2006) (seriál)

Môj prvý najobľúbenejší hraný seriál zo všetkých. Dexter je zo seriálov, ktoré ma po pár dieloch do seba vtiahli a nepustili. Najnapínavejší a najpomalší seriál - t.j. pomalý na to, ako sa rozvíja. Ja osobne som sa po troch sériach s postavou Michaela C. Halla, ktorý inak hrá svoju postavu výborne, som sa doteraz nevedel stotožniť. A to je asi pri jedinom seriáli, pretože Dexter je taký šialenec, ako nikto nemôže byť, samozrejme realičnosť v tom vidíte a veríte tej postave. Najviac chcem samozrejme pochváliť scenár. Scenáristi nám predvádzajú svoj um, ktorý vedia naozaj dopracovať k vrcholu. Kamera a strih sú výborné a o réžíí ani nehovorím. Jednoznačne jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl. 10/10

Hale and Pace (1988) (seriál)

Aj tak sú najlepší hiphoperi :-D

Spider-Plant Man (2005) (TV film)

Prvá polovica úžasná čiže *****, druhá polovica o dosť nudnejšia a blbšia čiže ***, ale aj tak je toto komédia, ktorá stála za to!:-)

Temný rytíř (2008)

"Kde je?" - "Koľko je hodín?" - "Čo to má s tým spoločné?" - "No, čo je na jednom mieste alebo na viacerých." "Batman začína" som bral, ako film, ktorý sa pozrie znova a znova a znova... To znamená - výborný film, s ktorým sa to nesmie praháňať, aby ste ho neznenávideli. Ch.Nolan nám predložil Temného rytiera s mojím menším očakávaním, ako sa predpokladalo. V momente, kedy sa na scéne objaví Joker v podaní Ledgera (t.j. začiatok) vás už nepustí od sedadla/kresla/sedačky, proste na čom sedíte v kine, je mi jedno - aj na gauči. Temný rytier, ako nám názov už hovorí, bude temný drsný film s perfektnou atmosférou, ktorú vie navodiť jedine a jedine Nolan! Viac akcie. Viac Dráma. Lepšia kamera a hlavne Joker, ktorý pridáva na tak už vysokom hodnotení, a to z neho robí záležitosť na 11/10(?). No ok, znova som to prehnal, pretože by som musel moju Zelenú Míľu poslať dole(:-)) 10/10

Zvoník u Matky Boží (1996)

Rozporávka, ktorú som ako malý sledoval každý deň, a nikdy ma nemrzela. Po pravde... žiadny film sa mi tak nevril do pamäti ako práve Zvonár u Matky Božej. Považoval som to za genialitu toho času, a ešte aj považujem. Verím, že raz príde čas znovu si to pozrieť a spomenúť si na tú krásnu rozprávku, ktorú milujem a milovať neprestanem.

Drawn Together (2004) (seriál)

Síce som videl ešte len jednu epizódu, ale rozhodne si pozriem ďaľšie:-)

Líbánky (2003)

Ok, ok, priznám sa - trikrát som to rozpozeral a vždy som v polovici zaspal:-)

Alexander Veliký (2004)

Nie som filmový kritik a ani sa o to nesnažím, ale Alexander Veľký nedokázal zahnať nudu, ba ju ešte rozširoval. Film, na ktorý sa dá pozerať, no nie viackrát ako jeden-krát.

Ghost Rider (2007)

Pri prvých minútach, som si hovoril, že to bude nejaký film, ktorý vo mne niečo vo mne zanechá... aspoň nejakú spomienku - nestalo sa. Prvých dvadsať minút originálnych, potom kvalita filmu rapídne klesala, scenáristi (ako sa mi zdalo) napchali hlavnú zápletku filmu do poslednej pol-hodinky. K tomu ešte tá digitálne urobená lebka, ktorá vôbec nevypadá reálne a poniekiaľ nezujímavý, inak skvelý Nicolas Cage. Priblblý happyend EVER! 3/10