Doktorka Quinnová (1993) (seriál) odpad!

Oh, no! Tento seriál ma už v detstve neskutočne sral tou babou v hlavnej úlohe. Nudilo ma to ešte viac ako horory:-/ 1/10

Dinotopie (2002) (seriál)

Mňa to vcelku bavilo. Lenže čím viac sa to snažili rozvinúť, tak tým to bolo nudnejšie. 5/10

Van Helsing (2004)

,,Pusť ma!!!" - ,,Kam by si chcel ísť? Pozri sa do zrkadla a povedz si, či by si zapadol medzi ľudí!" Sommers nám po vydarenej Múmíí podáva Van Helsinga, ktorý je plný zvratov a nelogickostí až mi je z toho zle. Naprosto nefunkčný scenár, ktorý by mal hrať významnú úlohu v tomto filme. Sommersa nie (aj keď sa teším na jeho G.I. Joe : Rise of a Cobra). Scenár má diery hlavne v dialógoch medzi hlavnou dvojicou. Už ku koncu, keď sa musia poponáhľať, tak Jackman (,ktorý tu mimochodom podáva otrasný výkon) chytí srdce-rvúco Beckinsale a povie: "Stihni to!". Samozrejme prichádza osudový posledný bozk. + Hlášky, ktoré sú tu zaužívané ako napr. "Nieeeeeeee", "Nikdyyyyyyyyy", "Raaaaaaaaaa", "Aaaaaaaaauuuuuu" začnú liezť poriadne na nervy po pár minútach. Súboje naprosto digitálne a k tomu aj hradby Frankensteine. Tento film som očakával dlho, no nedostalo sa mi veľa blaha. Blbina, ktorá zabaví raz. 5/10

Život je krásný (1997)

"Aký máte politický názor?" - "Benito, Adolfe - přestantě!" Roberto Benigni ako režisér, scenárista herec v hlavnej role uskutotočnil veľmi zaujímavý projekt zo sveta druhej svetoj a "nečistí" ľudia to mali ťažké (všimli ste si ako som okopíroval H34D-a?). Ak sa mám priznať, tak každé úmrtie, vražda, dráma sa ma nejak emocionálne nedotklo a to je myslím zlé. Prvá hodinka sa tvári ako vydarená komédia plná Robertových ksichtov a hlášok, no potom prídu fašisti a zoberú ich preč. Začínajú sa opakujujúce sa gagy, ktoré postrádajú na kvalite a upadajú k Benignimu ako samému so svojou postavou. "Život je krásny" je krásny film s krásnym názvom, no do TOP 200 ČSFD by som ho nezaradil. Silné 3* - 7/10

Zpověď královny střední školy (2004)

Typický americký príbeh z prostredia strednej školy - tam kam zapadla napr. aj Hillary Duff. Keby ste si komédiu pustili na posledných 5-tich minútach mali by ste o všetkom prehľad, čo sa stalo, čo nie, o čom to je, čo sa tu robí, ktoje Lindsay. Kto je Lindsay? Asi ďaľšia hviezdička zo série High School Musical, ktorá našla svoju životnú šancu stať sa speváčkou. Ani tá Megan Fox nepoteší, ktorá je tu mimochodom odporná - či už svojím charakterom (tak to asi zahrala dobre) alebo svojím výrazom vôbec. Nechápem ako ona nemohla využiť niečo zo svojej krásy, aby ten film stál vôbec za niečo. Ach, idem si pustiť Zaca Efrona. 2/10

Doodlebug (1997)

Chris Nolan už vo svojich ranných začiatkoch vedel ako pracovať s pocitmi a temnou atmosférou. Schyzofrenický týpek podobajúci sa Edwardovi Nortonovi zabíjal samého seba. Keďže je to Nolan, čoby môj jeden z naj režisérov, tak 5* z 9/10 si to určite zaslúži. Za výbornú kameru radšej zaokrúhlim:-)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Oh my fuckin' GOD! Toto bol masaker na n-tú! Jackson je génius aký sa len nevidí. To skĺbenie hlášok a brutálne krvavé scény bolo niečo z najlepšieho čo som kedy videl! Po tomto film a po trilógíí LOTR a po King-Kongovi som si ho musel zaradiť do TOP. Mám tak troľku pocit, že začnem zháňať filmy od Jacksonových začiatkov, pretože čo predviedol s maximálne obyčajným dejom, to sa len tak nevidí. Skrátka - Chlapec sa zaľúbi do dievčaťa a ide s ňou do ZOO, kde ich sleduje jeho mamička a ju tam pohrýzie jedna škaredá opička. Z mamy sa postupne stáva zombie, pri nezapomenuteľných scénach ako je lepnie kože s lepidlom a jedenie pudingov´ho krému. Samozrejme chalanova frajerka má extra super mamu, ktorá chlapcovi vyveští, že do jeho života príde nevídané zlo v podobe jeho mamy. Naozaj nezapomenuteľné hlášky - ""Tys určite našel tatínkove porno... uuu to je určite ten osel s pokojskou!" a scén - Farár, čo predvádza kung-gu je zlatý kliniec filmu. Zombie dieťa je super! Po tomto filme mám skrátka pocit, že Jackson nedokáže posrať nič. Kráznych 10/10. Áno, naozaj jeden z NAJ filmov, čo som videl!

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tento film je veľmi čudný. Ako malého ma bavil, ba som pri ňom plakal a keď som si ho pozrel prednedávnom v TV, tak ma to nudilo jak sviňa. Paltrow a Fieness si samozrejme zaslúžia pochvalu, ale ako film toto nezvládam. 7Oscarov by som tomu veru nedal, hádajte sa so mnou ako chcete, pre mňa tento film nie je určený. Markíza to síce púšťa každé 2 roky, po poludní, ale do budúcna budem vedieť, že tento Oscarový(!) film vynechám. 5/10

Farscape - Premiere (1999) (epizoda)

Tak som si to pomýlil. Pilot som hodnotil do seriálu. Farscape - Ničím prekvapujúca blbina, ktorá nemá čo ponúknuť. Uvidíme čo sa dozvieme v ďaľších dieloch. Takto to len vypadá ako nepodarená verzia nemálo známej stupidnej Andromedy:-) 1/10 - Nuda, nuda a zase nuda.

DumbLand (2002) (seriál) odpad!

WTF? Toto je od TOHO Lyncha, ktorý natočil môjho obľúbeného slonieho muža? Veď to je strašné, ani sa na to nedá dívať! Ouč! Len čo narýchlejšie na to zabudnúť! 0/10