Tenkrát na Západě (1968)

"Já být tebou, šel bych jim dát napít. Chlap je veľmi šťastný, když uvidí krásnou ženu. Jen když ji uvidí. A když tě plácou po zadku - nic to neznamená. Mají nárok." Každý kto ma pozná vie, že rád začínam svoje komentáre nejakým monológom/dialógom. Každý kto ma pozná vie, že milujem nový film. Každý kto ma pozná vie, že nemám rád Terminátora, ktorý je zastaraný. Ale nikto nevie, prečo to tu píšem. Vtedy na Západe sa po prvom zhliadnutí zaraďuje ihneď do mojej top. Jedna z najsilnejších atmosfér, aké som kedy videl. Najlepšie vyrovnaný záporák a kladný hrdina. Najkrajšia prostitúka na svete. Najgeniálnejšia hudba. Všetko je v tomto filme skrátka NAJ! Leone je génius na Westerny. Keby som tento film videl, keď by som mal 5 rokov, alebo proste do 10, vadil by mi, odrovnal by som ho k hroznému filmu. Pretože mne v detstve westerny vadili, každý western mi vadil. Nič som nechcel vidieť. Už nie viac skrátka. Vadilo mi prostredie, atmosféra, všetko. Teraz som spoznal pravé kúzlo tohto filmu. Je to absolútne vynikajúce! Asi najzaslúženejších 5 hviezd, ktoré dávam. Jedno z najlepších 10/10, ktoré dávam. Skrátka, tento film má svoje osobné čaro, ktorému som ja nemohol odolať. Elegán Henry Fonda, ako pištoľník, ktorému nič nerobí problém a ktorý veci rieši rozumovo. Alebo tajomný a neznámy Charles Bronson, ktorý hrá na harmonike stále tú istú melódiu, čo vám nezačne liezť na nervy, ale zamilujete si ju? Ten ktorý sa prišiel pomstiť. Moriconne je génius (samozrejme MrCreosote vie o čom hovorím), pretože skĺbiť do hromady zložky "optimistickej" a "veselej" hudby, a aby sa k snímku naprosto hodila? Wau! Získava si u mňa jedno veľké +, ktoré mu môžem dať. Hneď po Requiem for a dream asi najlepší soundtrack k filmu. Veľkých, tučných, zaslúžených, ničím nepoškrvených 10/10

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Westernovka, kde je Bale opäť niekým zatienený. Hudba nepodarená. Ale to je asi tak všetko, čo by som tomu vytkol. Ďaľší film, kde ma Bale o svojich hereckých kvalitách nepresvedčil, ale viac som pozoroval Crowa (o ktorom to v podstate bolo) a mladého (30 rokov) Bena Fostera, ktorý má veľký preveľký talent, lenže na úlohu drsňáka a najlepšieho pištoľníka sa mi nehodil. Síce je film až 2 hodiny dlhý, čo už býva každý holywoodsky trhák, a je tu len nejak 4-5 prestreliek, ktoré sú zvládnuté bravúrne, no film tak či tak nenudí. Čudné je hlavne to, že čo som dohral Call of Juarez, tak ma začali baviť westerny... Výborná hra, len tomuto filmu chýbala (ako spomína Creosote) väčšia motivácia celkovo. 8/10

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Wau. Od Rusov som veru nečakal, že natočia kvalitnú dobrodružnú fantasy jazdu. Triky sú veeeľmi dobré, no chyba je v tom, že ten film nehorázne nudí. 136 minút je naozaj moc aj pre fanúšika fantasy ako som ja. Záver som trošku nepochopil. Celý snímok je vlastne kvázi reálne fantasy, čiže tam nie sú len tak šup s efektami, ako to robí pán Bay, ale je tam prostý príbeh o prevážaní princezny k jej nastávajúcemu. Všetko je reálne až na pána "tieňov". Neviem, ako ho má pomenovať - to som už zabudol. Potom na koniec je tu solídna dávka trikov, ktoré nikoho neurazia, ale na dnešný pomer ani neohúria. A monolog toto zrovnávať s LOTRom? Ja viem, má to oveľa menší rozpočet, ale toto dielo sa s tým nemôže rovnať! Si trápny. 6/10

Ztracený svět (1999) (seriál)

Zase jeden zo seriálov, ktorý ma bavil viac, keď som bol dieťa. 3/10

Sedm samurajů (1954)

"Opäť sme to prehrali." - "Čože?" - "Vyhrali to tí rolníci, my nie." Posolstvo, ktoré sa v dobe natáčania ešte nehemžilo v každom druhom Hollywoodskom filme. 9/10

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

"Ou je to chlapček!" - "Sid, to je chvost." - "Ou, je to dievča!" O 3x lepšie ako dvojka. O 2x horšie ako jednotka. To bolo počítania:-) Po dvojke som si myslel, že Ice Age 3 už nič nezachráni a stalo sa. Ja som sa smial a celá sála so mnou. Sid ako leňochod je úplne perfektný, Manny ako starostlivý tatko, Diego ako starý lovec a dve vačice Crash a Eddie, ktorý lezú na nervy napríklad ako Dvojičky Skids & Mudflaps v druhých robotoch. + Napodobenina (ako píše POMO) Sparrowa Bug, či Buck(?), ktorý paroduju aj Homera Simpsna mi síce v Dobe III nesedela, ale zase nevadila ako tie vačice. Po viuzálnej stránke to nie je geniálne ako novšie animáky, kde neviete, či je to reálne alebo nie, no podzemie ála džungla je veľmi pekné. Ešteže v kinosále neboli len maminky s dieťaťmi, pretože by som počul legendárne : "WOOOOOOOOW". 7/10

Vrána (1994)

Mali sme tu lepšiu Dark atmosféru (Dark Knight). Mali sme tu ochrancov (Terminátor). Mali sme tu lepších šialencov (Joker). Mali sme tu pomstiteľov (To je vždy Jackie Chan:-)). Hodnotiť Vranu nízko proste nie je za potrebu. Dostal som presne to, čo som chcel. NIe vyložene geniálny príbeh. Nie skvelého záporáka, ktorý mimochodom určite spáchal incest. Brandonov výkon by sme mohli priradiť priamo k Ledgerovmu Jokerovi. Tí dvaja majú dve veci spoločné. Boli to oboch posledné dohraté filmy a do svojej poslednej role dali maximum. Po všetkom precítení som čakal vynikajúci záverečný súboj, no toho som sa nedočkal. Skrátka mi ten súboj nejak nesadol. To je asi tak všetko. Viac k tomuto filmu netreba písať. PS: Nasnímané detaily sú úžasné! 8/10

New planet (2008) (amatérský film)

Amatérština smrdí na 100 honov. Animácie vôbec nepôsobia reálne. Autor nevie kresliť, ale aj tak má toto dielko aké také kúzlo a to vďaka humoru, ktorý je vlastne dotieravý a nechutný, no k samostatnému dielu pasuje skvelo. Tie lepšie 3*. 7/10

Beer Story (2005) (amatérský film) odpad!

Toto má pobaviť?:-) 0/10