Život není krásný (2008) (amatérský film)

Hovadina, Hovadina, Hovadina. Začiatok je brutálny. Herecký výkon toho "herca" je pozoruhodne strašný. Naje*e dvom jehovistom a ide spať. Vstane opäť, ale tu už naje*ať skínom, ktorí chcú od neho peniaze nemôže. Amatérčinou to smrdí na všetky hony. Herecké výkony, ako som spomínal nulové. Kvality scenára nefungujú. Totálne nechutné scény. Najviac považujem za vrchol hlúposti tochto snímku dať tehotnej žene a jej dieťaťu "smrteľný úder". Omfg, kde to sme?:-) Za pár slušných hlášok a naozaj len málo-máličko vtipných scén 2/10

Říct si to můžeme... (2009) (studentský film)

AngelAngie nepoznám, či už osobne, alebo po internete. Je to pre mňa absolútne neznáma osoba. Ale toto sa mi páčilo:-) V tak krátkom čase narvať neveru oboch ľudí, to by vystačilo pre telenovelu na celú časť. Ja viem, že tam bola dojímavá hudba, ktorá mi mala šplhnúť na city... ale ja som sa proste smial. Hlášky tých dvoch aneb - "Doufám, že mi teď vyjadří lásku" - "Já ti udělal to samé" Proste, mne to prišlo vtipné. Na kameru nepozerám, keby si poriadili väčšie interiéry, tak by mali kameramani oveľa viac priestoru pohybovať sa a filmu by to sakra neuškodilo. Na režijný krátkometrážny debut je to - pekné. 7/10

Obávaný bojovník (2006)

"He wants to nakopať ti prdel" Keď Jet Li hrá v historických eposoch a nie "len" v amerických akčných filmoch, tak je kvalita zaručená. Obávaný bojovník je smes všetkého, čo divák požaduje. Vynikajúcou akciou predstavenou dokonalou choreografiou a efektnou kamerou. Bez použitia špeciálnych trikov. A láskou, ako to už býva, medzi hlavným hrdinom a ženou, ktorá nikoho nemilovala. Tu bol práve ten emocionálny dopad najviac poznať. Slepé dievča, ktoré sa zaľúbilo do bývalého bojovníka, ktorý bol majstrom svojho mesta a chcel sa preadiť vo svete, no ona ho spoznala takého, aký naozaj bol a ako sa zmenil - k lepšiemu. Začal chápať, o čom je život. Film má NÁDHERNÉ priestory na natáčanie. No, zase nie je taký dojemný ako Klan lietajúcich dýk, alebo môj obľúbený Hrdina (taktiež Jet), no stále to zostáva nádherný príbeh, že keď chceme dosiahnuť vrchol, musíme niečo obetovať. Či predtým - alebo potom. 8/10

Kmotr (1972)

Bez výčitiek na rovinu poviem, že prvá polhodina filmu je za čisté 2*. Neskutočne nudná a podľa mňa (a aj ako hovorí Rover:-)) nereálna. Hudba tu tiež podľa mňa neklape. Ale ostatok filmu, ak to tak mám nazvať, je za najvyšších 5*! Geniálny scenár! Geniálna hudba! Geniálny Brando! Caana a Pacina by som nespoznal! Pacina áno, črty tam mal a hlavne som vedel, že tam hrá. Ale James Caan? Každý si ho už predstaví ako nízkeho dedka s ulízaným účesom, ale mladosť robí svoje:-) Brandov Oscar zaslúžený, zahral predsa jednu z najkrajších smrtí vôbec. Pacino nedostal Oscara - to si nezaslúžil. Je tu perfektný. Jeho rozvinutie postavy z normálneho nevinného mladíka do pozície šéfa mafiánskej rodiny je výborná. A tie jeho diabolské oči! Scénu v reštaurácíí ako išiel zabiť policajného dôstojníka som prežíval s ním. Mal som zatajený dych, srdce mi tĺklo pomaly a čakal som - čo sa bude diať. Krásnych 9/10. ale nie je to slabých 5*, je to silných - veľmi silných 5 hviezd. Keby nebolo toho začiatku, neváhal by som s topkou:-)

Katedrála (2002)

Krásna prechádzka do temného sveta. Baginski je ďaľší z tých režisérov, ktorí vedia ako navodiť atmosféru s krátkomerážnou tvorbou v najkratšom čase. Vizuál spolu s hudbou klape perfektne, lenže ten príbeh občas škrípe. Pekných 8/10

Ronin (1998)

"Raz som jednému chlapíkovi s lyžicou vytiahol črevo" Ronin aj po svojej vizuálnej stránke pripomínajúcu skôr TV film dokáže zaujať. Film dopĺňa hudba, ktorej je prekvapivo málo a výborné herecké obsadenie. Na pľace sa pohybovala len jedna žena? Cez vzhľad mimiku, či pohľady - každej postave toho drsňáka veríte. Nikto nie je viac a nikto menej. Síce keď sa to tak zoberie, tak to bolo stále o tom istom. Prestrelka - naháňačka - kecanie - naháňačka - prestrelka - sledovačka - naháňačka - prestrelka - kecanie. Každý sa mi viacmenej hodil do filmu, Třískov príchod je príjemným spestrením a Pryceovi, pochopiteľne na jeho malú výšku ten drsňácky kabát veríte najviac. Je to proste diabol, ktorý vie, čo robí. Za niektorími postavami, keď odídu z tochto sveta - je vám ľúto. Dokonca aj tej Nataschi, ktorá tam mala jediný rozhovor a na obrazovke bola asi tak 5 minút. Jean Reno ako jeden z mojich najobľúbenejších hercov podáva opäť kvalitný výkon, ako ho máme proste radi. Keď to opäť budú dávať v TV - neváham. 9/10

Velká potopa (2003)

Snímok pre deti, ktorý sa naozaj dá pozerať. Nie ako tie sračičky na Jetixe. 6/10

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Obsahuje Spoilery!"Ihned zajeďte do NHN, už tak mi říkají královna neočekávaných zrušení vystoupení!" Doporučenie od Nina. Prvých 18 dielov GENIÁLNYCH!!! Súperenie dvoch géniov, ktorí sa vždy prekvapia na vzájom a vam ihneď preblysne, že ako to a ako hento vlastne urobili. No seriál postupne padá do stereotypných japonských anime, kde sa snažia vyvolať humor a pokazia to. Začína nuda, kde sa nič nedeje. Light si svoj plán pramyslí na 5 mesiacov dopredu. Jeho konkurent L, nie je na tom horšie, lenže Light mal výhodu v tom, že proste vedel ako premýšľa. Keď L zomrie, tak nastúpi ďaľší L. Začína ďaľšia hra, kde Light bude musieť premyslieť svoj plán, ako sa neodhaliť a ako vlbec prežiť. No pomaly sa v seriáli stráca aj logika. Ako vlastne vydedukoval N, prečo je Light Kira? Ako vôbec mohol vedieť, na čo Light myslí? Plánoval to celé 3 roky(!) dopredu, len aby ho chytil? Tieto otázky vás napadajú stále počas neustáleho sledovania. Poviem to na rovinu - prostredné časti sú naprosto odfláknuté a sku*vene nudné. Posledný finálny dvojdiel je samozrejme dobrý, no v podstate sa tam nič nedeje. Chcel by som sa vyjadriť aj k hudbe a aj k openingom - 1.opening sa mi veľmi páčil. Hudba tam sprevádza scény, ktoré, keď vyjadrujú akciu, tak hudba zrýchli a začne pekný refrén. 2.opening? Na to stačí napísať - no LOL. Japonský metal od Maximum Hormone (tá pesnička je dobrá, len sa tam nehodí a keď začne ten "Slipknotovský" štýl, tak vidíme cez celý záber Misu v spodnom prádielku. Koho to napadlo? Jo, a ešte k tej hudbe. Výber hudby a skladanie nebolo ani také zložité. Taká L Téma, čiže keď premýšľa, je super. Ale zase sa veľa krát opakuje a človek si na nňu vybuduje určitú alergiu. Myslím na celý soundtrack. Najviac sa mi páčilo vtedy, keď Light zapisoval do svojho zápisníku. Keby ste si to pustili bez tej hudby, tak by to pôsobilo komicky a nebrali by ste to vážne. Postavy si zamilujete, ale to je asi tak všetko. Seriáli hodnotím, až keď ho celý dopozerám, po prípade, keď dopozerám časti, čo boli odvysielané. Tu sa mi zmiešavali pocity, pri celom tomto projekte. 5* skočilo do 2*. 2* skočilo do 4*. 4* do 3*. A 3* do 5*. Takže dávam nejaký ten slušný priemer, aby som si neznepriatelil Anime. A ďakujem, bolo to skvelé, ale viac už nie. 8/10

The World of Stainboy (2000) (seriál)

Burton nám ukázal, že on je jeden z majstrov krátkometrážnej tvorby. Preukázal to Vincentom a Frankenweeneem, ktorých som si zamiloval hneď potom, ako som ich videl. The World of Stainboy je niečo iné ako jeho ranná tvorba. Je morbídnejšia, má úhľadnejšie tvary (chýbali mi tu originálne Brutonovské kulisy) a hlavne kreslenú formu. Flashový nádych tomu dodáva pomerne tradičný amatérsky výrobok, lenže - je to Burton a ten sa mohol zmôcť na viac. Ale jednoznačne to dopadlo lepšie ako Lynchov Dumbland alebo celkovo Lynchova krátkometrážna tvorba. Pretože Burtonova tvorba je zábavnejšia, morbídnejšia a dokáže viac zaujať, tak Lynch - je pako, ktorý nevie čo so sebou, tak vydáva toto do sveta, za čo ho nemám osobne rád. Síce Burton dopadol v tomto porovnávaní lepšie, ale stále to nie je vrchol jeho tvorby, ba ani jeho vrcholu nesiaha na päty. 7/10

More (1998)

Jeden z najkrajších kraťasov, aké som videl. Osborne nám predstavil, že bez slov, ale s hudbou, dejom a plastelínovou stop-motion animáciou sa dá v človeku vyvolať mnoho pocitov. Je to príbeh mimozemšťana (,ktorý sa mimoriadne podobá na ET-ho), ktorý vidí svet šedý, bez štipky farby a radosti. On práve tento vynález stvorí, vďaka nemu - je svet krásnejší, farebnejši a každý občan tej planéty má viac chutí do života. Je to príbeh tvora, ktorý sa z nuly dostával na vrchol. Je to príbeh tvora, ktorému, keď dosiahol na vrchol, už nič nepripadalo farebné. Je to príbeh tvora, ktorý zistil, aký je život. Viem že toto hodnotenie dávam často, ale tento snímok si to zaslúži. Na konci mi vyletela slza! 11/10