Transmorphers (2007) odpad!

Priznám sa predom - nedopozeral som to. Tak debilný film som dlho nevidel. Asylum opäť útočilo na naše úbohé mozočky a my sme im to mali zožrať. Aspoň uživatelia čsfd im na to nenaleteli. Tento film je oveľa horší odvar Terminátora (prečo potom vlastne vznikol film The Terminators? Áno, áno, chceli "konkurovasť Salvation) a Transformers. Dialógy na úrovni 4-ročného decka a ženy oslovujú "pane". Digitálne efekty? Takto nečakajte, roboti sú síce - áno - a sú živí. Trošku odskočíme od trikov - Na tých robotoch bolo zvláštne, že mali srdce, krv, žily (čo nemali ani Transformers) - proste to boli tzv. "kovoví ľudia". Späť k trikom. Pršalo, Hrmelo bola tma jak v riti a roboti svietili jak na 1. mája. Ešte, že som tento film pozeral na youtube s popiskami, inak by som sa ani nezasmial. Jajáááj strašný to film. 0/10PS: Filmy od Asylumu, a hlavne to čo tu predvádzali, nie sú B, C, D... nedajú sa na tieto filmy použiť písmenka z abecedy. A za tým si stojím!!!

Monstrum (2008)

"Jestli na téhle kazetě už nic nebude, znamená to, že jsem tuhej." Tak takto neoriginálny film som dlho nevidel! Je to taký lepší mix Godzilly a BlairWitch, ale to na tom nič nemení. Matt Reeves vedel do čoho sa púšťa a to sa cení. Nápad s amatérskou kamerou, ktorá natočí celý "horor" v meste je výborný. Neustále komentáre Huda začali už koncom liezť na nervy, ale film udržovala stále chladná atmosféra. Tento film dokázal, že dokáže navodiť brutalitu nápadom, ktorá je inak neskutočná blbibna:-) Snímok som lapal jedným dychom, nemôžem inak ako 10/10.

Transformers (1984) (seriál)

"We're Autobots. We're from planet Cybertron" Transformers patria k nostalgickým seriálom (napr. Spider-man alebo TMNT). Neovplýva skvelou grafikou, či zvukovými efektami. Úvodná pesnička je typická pre animáky z 80. rokov, lenže - tento seriál má svoje kúzlo. Vďaka jedina Bayovi, že ma s týmto oboznámil, pretože by som na Transformerov totálne zabudol. Moje prvé spoznanie s transformermi bolo, keď som mal štyri roky a dostal som loďku, z ktorej sa vyvynul robot, s ktorým sa prakticky nedalo vôbec hýbať. To bolo vtedy fascinujúce, stále som nevedel pochopiť ako to funguje. Vezmime si to tak, že jediná hračka podobná Transformerom - bola Rubikova kocka.___---___Keď to vezmeme z hľadiska 21. stor. je to nekvalitné a zastaralé. Transformeri sa úplne nelogicky transformujú ala "z pnematiky sa mi vytvorí ruka". Bay tomu dal skrátka šarm a efekt, ktorý Transformeri potrebujú. Aj tak to hodnotím vysoko, lebo som zaťažený na takéto staré seriáliky. Síce si to už viac nepozriem, ale som rád, že som to videl. Vďaka YouTube!!! 7/10

Terminator Salvation (2009)

"Tu John Connor, ak toto počúvate patríte k Odporu" Tento film bol najočakávanješím roku 2009. A stal sa z toho film, na ktorý sa rýchlo zabudne. Ak sa mám priznať, tak mne sa páčil viac ako prvý Terminátor od Camerona(6/10)! Čakalo sa hlavne na príbeh Johna Connora, no Marcus Wright v podaní Sama Worthingtona Balea totálne zatienil. Dalo by sa povedať, že Bale tu mal len taký "štek" z toho, koľko tu mal byť. Tzn. vôbec jeho príbeh nie je rozvinutý, čo ma na tom štvalo asi najviac. Ako sa hovorilo, že to je trapárna a blbosť, tak to opäť nie je pravda. McG svoj vysokorozpočtový "debut" natočil výborne. Čo sa dá tomu ešte vytknúť je hudba. Elfmanov potenciál nevyužitý a hudba sa strácala pri (výborných!) zvukových efektoch. ILM (napr. Transformers) sú majstri vo svojom obore a dávajú to poznať. Bitky medzi skalami sú efektne spracované, tak, že by ste uverili všetkým "hunterkillerom". Jediné, čo som v tom nečakal, ako písal c.tucker, bolo kultové "I'll be back povedané priamo z Connorových úst. PS: Bolo vidno, že si McG v bitke v SkyNetu prepožičial scénu s lávou a dusíkom z T2. Pekných 8/10

Čistá práce (2008)

Based on a true story. Hlavne vďaka tomuto tento film je taký skvelý. Keby nebolo Jasona Stathama a Davida "Poirota" Sucheta, bol by z toho podpriemerný TV film, ktorý by trval 80 minút a banková lúpež by tam trvala cez 50. Podľa čisto logickej znalosti, môžem tento film zaradiť druhým najlepším filmom viazaným na skutočnej udalosti (prvým bol samozrejme Obchodník so smrťou). Statham ako zástanca super ultra mega akčného žánru tu vôbec nehrá drsňáka ako takého a isto iste Vás poteší absencia jeho skamenelého drsňáckeho xichtu. Donaldsonovi sa podarilo výborne skľbiť hudbu s filmom tak, aby sme zostali v napätí. Tento film je dôkazom toho, že aj v skutočných príbehoch mlžu byť nelogické udalosti. Asi za najhoršiu považujem padnutie vysielačky vo chvíli, keď prišla k banke sanitka... pekný film:-) 9/10

Team America: Světovej policajt (2004)

"Víš Lízo, já jsem do tebe blázen" - "Pšt, dostal si mě tým mrdaním prdelí" Matt Stone a Tray Parker si Vás už isto iste dostali kultovým a jednoznačne najsprostejším seriálom s názvom South Park. A ja musím povedať, že opäť nesklamali! Hudba, ktorá doprovádza celý film, t.j. vyrobená špeciálne pre tento film, je naozaj úžasná. Team America - FUCK YEAH!. Akcia je doprovodená Michael Bay štýlom, kde sa vážna hudba prelína s výbuchmi, ktoré by sa v iných filmoch asi použiť nedali. Keď si zoberieme, ako jednali členovia z Team America, tak Vás hneď napadne, že to sú neskúsení amatéri. Predsa len streliť rakery do Sfingy alebo do pyramíd sa len tak niekomu nepodarí. Když je píča plná hoven, tak se z ní automaticky stáva prdel. Protože píča je veľmi blízko k prdeli!. Najviac sa mi na celom filme páčila vôbec geniálna scéna ako Gary vychádza z krčmy. Totálne si urobili srandu z normálnych amerických filmov, kde saožran motá po celom bare a naráža do vecí. Nezabudnuteľná scéna je takisto scéna za krčmou, kde Gary nie a nie dgrcať. Pomaly stupňujúca HansZimmerStyl hudba dodáva tejto scéne tú správnu atmosféru, akú si len môžete priať. Ku koncu už len stačí povedať, že pri bábkovom sexe sa dá použiť viac polôh ako v normálnom porno filme. Nie som sklamaný, ale zase to nie je nejaké sveto-borné dielo. Pekných 8/10 to asi od modrej farby nezachráni, ale môj pocit z výbnorného zážitku zostane na vždy. PS: Scéna v prístave je jak úplne vystrihnutá z Bayových filmov:-)

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Keď to mám dať vedľa Mythbusters, tak je to naprosto ZLÉ. Proste sa mi to nepáči, nijak ma to neoslovilo... Idem si radšej pustiť Mythbusters. 2/10

Kapitán Tsubasa (1983) (seriál)

Prvé diely (asi tak 15) bolo geniálnych. Potom tento seriál zapadol medzi Anime, ktoré sú kýčovité a za každú cenu chcú byť drsné. Toto sa mu nepodarilo. Scény sa už z lenivosti animátorov opakovali a Japončíci dokážu kopnúť loptu tak, že by ste z toho mali odrazenú hlavu. Aspoň za tie prvé diely 7/10

Televizní noviny (1994) (pořad)

Sorry, ale ROFL:-D Kto to sem ku*va pridal?:-D