Sin City - město hříchu (2005)

Ospravedlňujem sa všetkým, čo tomu dali 5* hviezd. Ale u mňa je to taký film, ktorý už viac nechcem vidieť. Neskutočne nudný film. Tie dve hviezdičky sú len a len za vizuálnu stránku, ktorá je naprosto dokonalá, ale len to si 5 hviezd nezaslúži. Prvú tretinu som sa na to tešil, druhú tretinu som už začal strácať hlavnú myšlienku a tretiu tretinu som pretrpel. Naozaj - toto nie je film pre mňa. Bruce Willis tu skoro ani nehrá, Alba tu má výkon ako keď si ja prdnem a zamračím sa, Clive Owen takisto nepresvedčivý. Proste sa mi to nepáčilo a môj čas na druhú projekciu tomu dať nemienim. 4/10

Dragonball: Evoluce (2009) odpad!

Tento film je neskutočne stupidný. Síce rok ešte neskončil, ale ja to už označím za najhorší film roku 2009! Digitálne efekty boli silno podpriemerné a herecké výkony a nesympatický herci, pri takomto filme si ani netreba priať, dodávajú filmu tú tzv. "céčkovosť". Už k tomu nebudem nič viac písať. NIKDY VIAC! 1/10

Pět starých známých (2004) (TV film)

Krásny film o ceste človeka, ktorý si uvedomí, že má život ešte len pred sebou... Snímok má veľmi kvalitný scenár, výborný námet, skvelé herecké výkony, teda hlavne úžasného Voighta, lenže je to tak trochu nedotiahnuté. Ako napísal baruss - film by som dal režírovať inému umelcovi ako Kramerovi, ktorý to dotiahol len na TV film. Shyamalan, Spielberg, Darabont alebo Fincher by z toho urobili drámu, z ktorej by praskali pokladne v kinách. Nemôžem inak ako 9/10, či už len za Voighta alebo za myšlienku?

Oko dravce (2008)

Napínavá adrenalínová pecka! Shia nesklamal ani po tento krát a ide k výšinám - k pánom hercom:-) D.J. Caruso odviedol skvelú prácu, tak napínavý film som fakticky dlho nevidel. Najviac chcem pochváliť scény na letisku, v tuneli a prvú naháňačku. Hudba? Veľmi dobrá. Pri akcíí dosť výrazná, ale, že by som z nej padol na kolená, tak to nie. Ešte jednou nevýhodou bola mierna dezorienatácia kamery. Niekedy som nevedel, ktoré auto je našich hrdinov a ktoré patrí tajnej organizácíí. Pre mňa asi najväčšie prekvapenie roka 2008, nečakal som taký dobrý film... pretože čsfd:-) Mne sa to veľmi páčilo - 9/10

Chuck (2007) (seriál)

Už mám za sebou konečne dve série a ako píše Djkoma, je to navyrovnanejší Akčno-komediálny seriál posledných rokov. Je v podstate fakt, že je to stále to isté (Chuck sa do niečoho zapletie - Sarah a Casey ho vyslobodia - Chuck tam musí znova ísť - Sarah a Casey sejmú nepriateľa a zatknú ho), ale mne to neprekáža, pretože sa dá pri tomto seriáli veľmi pobaviť a niektoré parodované hlášky sú výborne vybraté. Keď agent MI6 ,tak zaznie legendárne: Pojď se mnou jestli chceš žít alebo v bare kultové: Protřepat nemíchat. Hudba je pri akčných scénach vybratá a je to taký... teen rock(?). Pravdou je, že hlavný soundtrack lezie na nervy, ale aspoň to zachraňuje tá vedľajšia hudba, ktorá je vybraná len pre určité epizódy. A konečne sa dostanem k mojej charakteristike. Chuck - Hlavná postava seriálu, po ktorej je aj seriál pomenovaný. Hlavná je jeho nešikovnosť a charakteristická znalosť o počítačoch. Samozrejme je zamilovaný do Sarah, a jeho city pokazia viaceré misie. Má v hlave tzv. Intersect, ktorý mu poslal do hlavy jeho nepriateľ Bryce Larkin, ktorý ho nechal vyhodiť z univerzity na Stanforde. Sarah a Casey majú za úlohu chrániť ho. Ach. Sarah - Keď zoberie iné ženy z mnou pozeraných seriálov (napr. IT crowd alebo BBT), tak ona v kráse jednoznačne vedie. Agentka, ktorá sa vycvičila v trénovaného zabijaka s umom v hádzaní nožmi. Postupne si vytvorí k Chuckovi citový vzťah, po ktorom vždy túžil:-):-). Casey - Moja najobľúbenejšia postava. Adam Baldwin vždy drsný a nemilosrdný, ako Clint Eastwood. Nasratý, a pritom elegantný. Silný a presto má emócie. V celom seriáli ho neuvidíte sa smiať. Svoju úlohu zvládol bravúrne. Morgan - Chuckov najlepší priateľ, ktorý je v skutočnosti nemožný idiot. Nevie o Chuckovej špionáži a preto mu stále volá okolo blbostí, či chce Pizzu alebo akú majú taktiku na Call of Duty 4, čo Chuckovi znemožňuje misie. Taktiež vymyslel postoj, ktorý nazval jednoducho - The Morgan. Vynašiel ju preto, aby si chránil "nižšie" partie tela, keď ho dievčatá na škole bili. Je pracovník v Buy More, takže pracuje s Chuckom. Ellie - Chuckova sestra. Chodí s "Captain Awesome" a takisto nevie o Chuckovej pozící v CIA a NSA. Captain Awesome - Jedna z najvtipnejších postáv v celom seriáli. Chodí s Ellie a ***SpoileR*** ku koncu seriálu sa dozvie o Chuckovom pôsobení v špionáži.***Koniec spoilerU***. Tak to by bolo asi všetko, o vedľajších postavách sa mi už veru písať nechce. 9/10 PS: Posledná časť, zatiaľ posledná, je nabitá plná akcie, tak odporúčam sa ku koncu dopracovať. A seriál niektorými dielami na seba naväzuje, takže radšej to pozrite celé;-)

Yes Man (2008)

Carrey - Jeden z majstrov humoru, ktorý nás presvedčil už v minulom storočí a ešte stále patrí k elite. Yes Man je film, ktorý určite nikoho neurazí a má príbeh podobný Seagalovkám (nemyslím, že to smrdí céčkovosťou). Chlapík, ktorý niečo robí zle za niekým zájde, ten mu poradí nech to robí dobre, z počiatku sa mu to darí, nájde svoju životnú lásku, potom sa mu to začne vymykať z pod kontroly - drb - Happy end! Jim dokázal, že aj vo svojich najlepších rokoch zo seba dokáže urobiť blázna, ako ho máme radi. Zppey Deschanel poteší, taktiež Cooper a moja milovaná Sasha Alexander z NCIS ... taktiež:-) Yes Man sa u mňa vyšvihol na pekných 8/10. Bavil som sa o dušu? ANO!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dokončil som po siedmich dňoch celé dve série. A musím povedať, že komu je vzor "Dr. Sheldon Cooper", tak musí byť strašne nesympatický človek bez štipky humoru, aj keby ste to od neho žiadali. Je to v sitcome prototyp nevyvynutého človeka vyrastajúceho do génia ", ktorého nemôžete testovať na normálnych IQ testoch". Na tomto seriáli potrebuje byť človek závislý a obľúbi si každú postavu s ich charaktermi. Leonard - Normálny fyzik snažiaci sa naviazať vzťah so svojou (krásnou) susedkou, no vôbec sa mu to nedarí. Howard - Nadržaný úchyl, ktorý znechutí každej žene večer. Vydáva sa za sexuálneho ultimáta, aj keď mal sex len s piatimi ženami. A to si musel za niektoré aj platiť:-) Raj - Toto nie je názov pre krásu nejakého pozemku(:-)), ale meno indického "muža", ktorý sa nevie prihovoriť k "skvele vyzerajúcej bohyni voňavej po tvarohu", a ešte k hocjakej žene, pokiaľ nie je pod vplyvom alkoholu. A ku koncu Sheldon, o ktorom som písal už na začiatku - Neznámy muž, o ktorom sa nevie, na aké pohlavie je orientovaný. Nechápe Sarkazmus a iróniu a preto často vysvetľuje nezmyselné veci - ako je napríklad - odkiaľ sa vzala vidlička, alebo vysvetľuje dávno pochopený vtip:-) Seriál, ktorý neomrzí ani po všetkých odvysielaných častiach. Niektorí hovoria, že sú niektoré epizódy lepšie, alebo horšie, ale ja sa pri každej výborne bavím. 10/10

Moucha (1999) (seriál)

Nostalgia zo supermaxu:-) 9/10

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ou jeeeeee, Terminátor dva nabral oveľa lepší smer, ako to bolo pri jednotke. Lepšia akcia, strih a kamera. Schwarzenegger dokázal zahrať znovu kamennú tvár, ktorá nemá obdoby. T2 v podstate odšartoval nový štýl akcie, ktorú vidíme v "moto" filmoch. Napr. Striľanie z brokovnice z motorky, alebo skákanie z motorky z 20m. Tento film považujem za Cameronov začiatok, odporúčam pozrieť (ale asi tu nie je nikto, čo to nevidel, však?:-)). Stačí už iba dodať, že si pozriem aj trojku, ktorá (asi) nedopadla dobre. 9/10

Varí vám to (2004) (pořad)

Všetko zachraňuje len Bičan. Takéto televízne relácie nemám rád hlavne preto, lebo mi robia nehorázne chute:-) 5/10